Македонски Идол

Статус
Затворена за нови мислења.

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Од Дејан и Мики досега не сум видел да се трескаат од земја ми делуваат најприземјени... А другиве почнаа да аздисуваат :)
Точно, затоа и ми се допаѓаат... овие другиве се влезени во тежок, ама апла тежок филм...

И не знам што сте се згнале толку за Јана, се шлепа на стара слава, настапот од Тина Тарнер и беше одличен и толку. Ништо после тоа посебно не покажа, само е симпатична.
 

CountCristo

Mystic
Член од
14 декември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
2
Мислам дека на Идол се бара глас, нели? Според тоа на Нико рамен му нема па и воопшто на ниво на нашата естрада а тоа што одбираше песни, исклучиво за негова душа како и песни за под туш, си го плати со "BYE" Па така сега ке чека да го побара некоја продукција која во договорот ке напише: Ние кажуваме што и како ќе пееш!!! :toe:
 
Член од
8 април 2011
Мислења
8
Поени од реакции
4
Само една работа..
Ќе победи оној Кристијан, сакале или не од една едноставна причина:
80 % од тие што гледаат идол се девојчиња од 10 до 15, од кои 50 % се тешки "сељанки"
Паѓаат на Џастин Биберовци и плачат коа ќе се најде типот на столче.
Вриштат како да имаат оргазам на самото појавување на дечкото. Ало, каде бе? -.-'
Заклучок:
Ги заболе таквата нив кој пее ко шо треба кој не
Ако типот има "косица" и тетоважа он е sure to win
Не кинете живци за џабе

P.S. Personal opinion... Мики рулз ;)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Од машките сум за Мики, а од женските за Кико! :pos: Ова од fb. :icon_lol:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
А и заборавив почнаа ептен да се трескаат од земја, ама ептен... Не е на арно...
Епа жирито нека даде уште некоја добра критика, нека ги носат на сите можни манифестации нив, па кој и да е ќе почне да се крева и да се замислува којзнае што.
 
M

Moon Child

Гостин
Мислам дека на Идол се бара глас, нели? Според тоа на Нико рамен му нема па и воопшто на ниво на нашата естрада а тоа што одбираше песни, исклучиво за негова душа како и песни за под туш, си го плати со "BYE" Па така сега ке чека да го побара некоја продукција која во договорот ке напише: Ние кажуваме што и како ќе пееш!!! :toe:
МОЛАМ??? На нико му нема рамен? На НИКО? На истиот Нико што редовно по некој фалш прави? Не го спорам неговото школување, патем не е само тој школуван, и Мики е и Виктор колку што имам разбрано па не се фураат толку. Можеби има глас за опера ама за ПОП и за РОК нема, сосема е просечен и точка. Да речеш на Мики му нема рамен во ред, зашто ниеден фалш нема досега направено, за разлика од Нико кој се влечкаше низ гала вечериве ради тоа што на аудициите се претставуваше со опера и сите паднаа на гз.
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Само една работа..
Ќе победи оној Кристијан, сакале или не од една едноставна причина:
80 % од тие што гледаат идол се девојчиња од 10 до 15, од кои 50 % се тешки "сељанки"
Паѓаат на Џастин Биберовци и плачат коа ќе се најде типот на столче.
Вриштат како да имаат оргазам на самото појавување на дечкото. Ало, каде бе? -.-'
Заклучок:
Ги заболе таквата нив кој пее ко шо треба кој не
Ако типот има "косица" и тетоважа он е sure to win
Не кинете живци за џабе

P.S. Personal opinion... Мики рулз ;)
Ако гледаме така....Виктор има пореални шанси за победа од Христијан..
 
M

Moon Child

Гостин
Зошто бе така мислите? Од каде знаете кој колку гласови има и кој колку можности има кога никаде не објавуваат кој собира најмногу гласови. :toe:
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.656
Поени од реакции
3.570
Зошто бе така мислите? Од каде знаете кој колку гласови има и кој колку можности има кога никаде не објавуваат кој собира најмногу гласови. :toe:
Иако несакам некој од Кико или Виктор да победи, ама тоа е реалноста.По нив лудуваат сите тинејџерки, а тие најмногу гласаат.
 

CountCristo

Mystic
Член од
14 декември 2009
Мислења
11
Поени од реакции
2
МОЛАМ??? На нико му нема рамен? На НИКО? На истиот Нико што редовно по некој фалш прави? Не го спорам неговото школување, патем не е само тој школуван, и Мики е и Виктор колку што имам разбрано па не се фураат толку.
Како прво никој не спомна школување туку ГЛАС и кога велам глас мислам на глас за пеење, кој како дарба неможеш да го стекнеш со школување. Како второ, за тие двајца имаш разбрано... да... но погрешно.
 
M

Moon Child

Гостин
Како прво никој не спомна школување туку ГЛАС и кога велам глас мислам на глас за пеење, кој како дарба неможеш да го стекнеш со школување. Како второ, за тие двајца имаш разбрано... да... но погрешно.
Реков за Виктор имам разбрано, а за Мики тврдам пошто од Велес е и јас сум од таму. Патем...
Miki Sekulovski II


Студираше на NMA"Panco Vladigerov" SofiaЖивее во Veles, Macedonia
Знае English, Italian, SpanishОд Veles, MacedoniaРоден на 19 септември
:toe:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Не претерувајте со Нико бе, братот го потече последниве 2-3 настапи. Не е за идол, сеа слободно може да се проба у тоа што му лежи, операта, таму му посакувам успех. Само да не се зезне да почне со поп-рок, ни глас ни стас има за тоа...
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Само една работа..
Ќе победи оној Кристијан, сакале или не од една едноставна причина:
80 % од тие што гледаат идол се девојчиња од 10 до 15, од кои 50 % се тешки "сељанки"
Паѓаат на Џастин Биберовци и плачат коа ќе се најде типот на столче.
Вриштат како да имаат оргазам на самото појавување на дечкото. Ало, каде бе? -.-'
Заклучок:
Ги заболе таквата нив кој пее ко шо треба кој не
Ако типот има "косица" и тетоважа он е sure to win
Не кинете живци за џабе

P.S. Personal opinion... Мики рулз ;)
Е тука си грешка бидејќи ако мериме така - Виктор ќе победи. Еве и зошто.

За Хихо гласаат напалени малолетнички, плус неговата фамилија, а го мразат СИТЕ останати.
За Виктор гласаат истите тие напалени малолетнички, неговата фамилија, плус девојчиња од 17-18, па и 19 години (бидејќи он има 20, а Хихо 18), а побитен факт - многу помалце (да не речам ич) го мразат останатите. Напротив, мене баш ми е супер типот и навивам да победи.

Сите што мислат дека типов лета на небо мислам дека се грешка, бидејќи досега не покажал ништо такво. Секогаш си е приземјен. Некои најверојатно ги нервираше оној рап стил што го преферираше од почетокот на идол, ама приметувам дека од почетокот на големите концерти скроз го има оставено на страна и делува најнормално.

Околу вриштењето: Гледаше вчера што се деси по настапот на Виктор? Кога требаше да си оди, па Игор го врати на сцена? Ако не - . Моментот на 9:37. BTW изгледај го цел настап да ја видиш целокупната реакција на публиката.

Исто така голем плус кај него е што си е самокритичен. Одма после катастрофалниот настап на "Fighter" си ја призна грешката кај жирито и следниот понеделник ја исправи. За разлика од Хихо кој од секој свој настап си е задоволен.

И еве ја оваа ситуација: Ако се погодат во финалето Хихо и Виктор, ќе има многу повеќе луѓе кои не се напалени тинејџерки што ќе гласаат за Виктор. Јас со сигурност би гласал.
 
S

Shimamoto-San

Гостин
Mики е океј, навистина дечкото е супер, има глас, и знае да пее, и знае како со публика и на сцена, но некако ми е многу монотон. Незнам дали на другите им се видело ова ко на мене, но на секоја гала вечер ми е некако ист, на ист начин ги пее сите песни и незнам ама едноставно ми е премногу монотон. Од онаа вечер кога пееа песни од Тоше, па се до вчера мислам дека немаше некој outstanding moment кој ме остави изненадена и со подотворена уста. Се е онака исто :toe:
 

radica

never mind
Член од
21 октомври 2007
Мислења
599
Поени од реакции
36
МОЛАМ??? На нико му нема рамен? На НИКО? На истиот Нико што редовно по некој фалш прави? Не го спорам неговото школување, патем не е само тој школуван, и Мики е и Виктор колку што имам разбрано па не се фураат толку. Можеби има глас за опера ама за ПОП и за РОК нема, сосема е просечен и точка. Да речеш на Мики му нема рамен во ред, зашто ниеден фалш нема досега направено, за разлика од Нико кој се влечкаше низ гала вечериве ради тоа што на аудициите се претставуваше со опера и сите паднаа на гз.
не сум сигурна дека Мики нема направено ниеден фалш, дајте бидете малку пореални, сите фалширале и можам минимум на секој по 10 да им најдам, ама тоа не е поентата. А мислам дека не ти е поента ниту тебе да го напаѓаш Нико тука и да го оцрниш зошто знаеш дека нема да можеш. Барем за луѓево кои троа се разбираат од музика.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom