Македонскиот олимписки сон - Рио 2016

Како ќе не пишат на церемонијата на свеченото отворање?


  • Вкупно гласачи
    89
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Вчера изгубија од Швајцарија.
Само првиот оди понатаму.

Можда ја сум глуп.....ама мислам дека насловов нема благе везе.
Првите две идат натаму, утре треба да не изгубат од Црна Гора...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Леле не сакам ниедно интервју да им чујам..

А бе нема логика ова. Нема логика. Да ми објасни некој паметен како успеавме да бидеме силувани од Тунис? Нека ми објасни некој.......леле леле значи ова е ептен македонска работа.....

Помакедонско од ова не знам што би било...да утне некој празен гол у последна секунда у фудбал во меч што ќе не однесе на СП? Ма не бе..македонски ас фак....
 
S

silmarillion

Гостин
Знaчи луѓе не се криви рaкoметaриве шo игрaaт вaкa лoшo, зaгрижени се дaли вo мaјкa Мaкедoнијa нa 5ти јуни ќе имa избoри и дaли ќе бидaт демoкрaтски...
Светска Ракометна федерација не оценила како репрезентација со најголем напредок во регионот, Стандард енд Пурс ни дал оценка за репрезентацијата БББ+, и институцијата Playing Handball (ракометен пандан на дуинг бизнис) не стави на 3то место во светот како репрезентација каде најлесно можеш да станеш селектор.

Не гледам причина за грижа, потреба за критика, и слично.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Вчера изгубија од Швајцарија.
Само првиот оди понатаму.

Можда ја сум глуп.....ама мислам дека насловов нема благе везе.
Првите две идат натаму, утре треба да не изгубат од Црна Гора...
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.761
Поени од реакции
20.473
И кој е напредокот од ко е селектор Обрван?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ај да видиме сеа што кур ќе изјават, дали сме за беља родени, дали сме заебале некоја друга селекција, дали ни е топ ждрепката, дали сме немале среќа што Тунис вчера играл со Чиле а ние со Полска, дали место Тунис требало Косово да ни се падне, дали хејтерите се криви што не отпатувале у Полска да ве бодрат.
Хејтерите да ти изебат све у куќа тебе копиле едно со триаголник брадиче да ти ебам тоа слепиот миш да ти ебам.
 

|gor

Шмрчем амфетамин
Член од
12 јануари 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.503
Македонија се сака, Македонија се љуби...
 
И

Игнориран член

Гостин
Барем имаме млади таленти во јуниорска репка...:sramezliv: Можеби тие ќе го остварат параолимпискиот сон на овие шупелките.:giggle:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom