Македонска фудбалска репрезентација

Volta

Џонтра Волта
Член од
5 јуни 2012
Мислења
89
Поени од реакции
82
Одбранава ко швајцарско сирење. Голманов... Ја боље бранам со моиве руки сапуни. Ова е таа шпанска игра на Бабунски. На кој јазик се разбираат овие со Фазли? Не знае да оди. Дрво :facepalm:
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
ajde dosta bese gledanje fudbal 45 minuti...pet gola da se primat za edno poluvreme, sramota..ne sakam da navreduvam, ama takvi se nastanite na terenot..
 
Член од
3 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.662
А како со ентузијазам ги местеше у жив ѕид ... :D
 
Член од
21 септември 2011
Мислења
354
Поени од реакции
626
Da ne znaj nekoj koj se ovie dvajcata komentatori!!!:drk:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
748
Поени од реакции
506
Како издржале "талентиве" 16 утакмици без пораз
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.815
Поени од реакции
15.920
Како издржале "талентиве" 16 утакмици без пораз
Играле со исти таленти како нас.
Со Србија и со Данска на домашен терен се бранеа, да не им свирнеа пенал против Србија, ќе го изгубеа мечот.
 

Volta

Џонтра Волта
Член од
5 јуни 2012
Мислења
89
Поени од реакции
82
ajde dosta bese gledanje fudbal 45 minuti...pet gola da se primat za edno poluvreme, sramota..ne sakam da navreduvam, ama takvi se nastanite na terenot..
Пет гола за едно полувреме, ама како стојат работиве ќе паднат и десет за две полувремиња. Не бе овие се оперирани од срам.
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Kolku za sporedba, Dancite koga pobedile doma so Farski Ostrovi (4:0) na poluvreme im dale dva, a nie primame pet za 45 minuti samo
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Ги удри славата во глава...
Гачевски и одбраната 0,00000000
Среден ред да кажеме 2
Напад Хасани покажува дриблерски способности, Фазли го нема никаде, по се изгледа отишол на шопинг...
Најдобар во оваа ако може да се каже игра е Бабунски според мене
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Нашиот тренер сигурно има што да им каже на паузата од полувремето на играчите.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Нашиве играат очајно. Ама искрено Данциве се машина, страшна екипа имаат. Гледајте само како иде топката од нога до нога без грешка, како под конец. Овие да им ги пуштиш на нашиве сениори ќе им пукнат петарда.

И нормално дека овде извлековме нерешено. Гледајте ја играта на Данска, на прва по земја, на нашиве ниви неможе да играат така, не дека ние сме јаки :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom