Македонска фудбалска репрезентација

Член од
30 мај 2019
Мислења
1.856
Поени од реакции
3.325
Со Лихтенштајн играме во петок. Не само што мора да се победи, би било убаво тоа да биде со некои 0-3 минимум. Ако биде 0-4 или 0-5 уште поубаво, затоа што ако дојдеме до исти бодови со Романија или Ерменија во битка за второ место, ќе имаме подобра гол разлика.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
626
Поени од реакции
1.207
А за вакцина како оде тоа, барат една или две дози за да влезиш во стадионот? И дали го скенират кодот или доволно е да покажиш сертификат?
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
А за вакцина како оде тоа, барат една или две дози за да влезиш во стадионот? И дали го скенират кодот или доволно е да покажиш сертификат?
Posle izbori so dve sega so edna,ja bev na Vardar rakomet nisto ne skeniraa

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Против Лихтенштајн конечно треба да одиграме еден добар натпревар и да победиме. Ако сакаме да ни биде полесна работата ќе мора порано да ги отвориме. Нема да биде лесно пошо овие се дефанзивни и во последно време не се до толку дрва као некад, скинаа бодови на репрезентации во нашата група. Сепак доста сме поквалитетни па не сакам ни да помислам дека може да засереме и против нив. Едноставно ги потрошивме кредитите па сеа ако сакаме да останеме конкурентни во групава ќе мора победа, а и за добра атмосфера пред Германија. Добро е што ќе биде освежен средниот ред со Ракип и Адеми, ама па од друга страна ќе го немаме Барди. Се на се мора ова да се добие, па со господ напред со напалениве шваби кои по поразот дома ќе дојдат во Скопје на голеада.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
На mk tickets пишува "Во моментов нема продажба за овој настан".

Се потрошија картите бе? o_O Или имаат некој проблем со страната?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.185
Поени од реакции
3.155
Koj ne e interesen? I za shto da e interesen? Ajde iskaži se. Vaka malce si nejasen.
Ajde pucaj Frančesko Toti.
Автоматски споено мислење:

@Anon da si do mene koa kje ti ja spukam edna. :) ima zubite da ti ispopagjaat. :) Srekja što ne si.
Ќе те распуцам, гркљанот ќе ти го извадим..бугараш еден.. Дај олади
 

Kajgana Shop

На врв Bottom