Македонска фудбалска репрезентација

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.392
Поени од реакции
5.958
Исланганиве не се ни бледа сенка од тоа што беа пред 4-5 години, малце по концентрирано во последната фаза во напад на полувреме ке ја решевме утакмицава.

Ристовски малио со самото тоа што 4-5 повлече да прими топка направи многу повеке за Македонија него ли Јахович у цела негова кариера.

Само да не се повлечат второ полувреме и да ја играат истата игра со подобра завршница лесно до 3 бода.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.132
Поени од реакции
775
Подобрa игра но до душа и послаб противник.

Костадинов денес доста коректен, Елмас си игра на крило каде што според мене и од тоа што го гледам делува далеку подобро. Милан ме изненади позитивно доста трча доста борбен и отвара доста место внатре. Штета што денес го немаме Чурлинов. Многу пасивен и мислам дека е прв кандидат за напуштање на теренот. Назад коректна игра на сите. Во Муслиу доколку е здрав добиваме стопер за наредните 7-8 години сигурно. Даре добар и тој.

Се на се коректна игра на нашите...
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.608
Поени од реакции
1.512
Колку лошо играмеа аууу очобол , среќа овие Исланд моментално уште полоши . Изедов гомна за Костадинов , ја усра онаа шанса кога шутираше од 16 а имаше празни играчи од страна али дечкото трча за сите , одлично кондиционо спремен за разлика од другиве и плус ги има оние педерски фаули за прекинување контри што е добро . Милан Ристовски аут нека го става тој Миовски да го видиме.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.234
Поени од реакции
9.102
Коментаторов на SK1 од уста не го изваде „северномакедонци“....
Може да дојде и на сите во уста да ни се помоча, не е тој крив што сме пи.ки од народ
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.852
Поени од реакции
12.707
Колку лошо играмеа аууу очобол , среќа овие Исланд моментално уште полоши . Изедов гомна за Костадинов , ја усра онаа шанса кога шутираше од 16 а имаше празни играчи од страна али дечкото трча за сите , одлично кондиционо спремен за разлика од другиве и плус ги има оние педерски фаули за прекинување контри што е добро . Милан Ристовски аут нека го става тој Миовски да го видиме.
Друже, Македонија е ова, не Бразил.
Сосема ок изиграа ова полувреме.
Не знам што толку сте ги дигнале очекувањата ама претпоставувам е заради победата против Германија.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
927
Поени од реакции
1.084
Добро полувреме на Костадинов, пресекува топки, доста добри фаули, го има секаде на теренот.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.816
Поени од реакции
7.808
Елмас и Алиоски ја пимплаат многу, а нема фајде.
Барем 3-4 пати се случи да се на крило и да можат да центрираат, овие ја враќаат и после тоа лесно продадена топка.
 
Член од
22 август 2018
Мислења
149
Поени од реакции
65
Еве го сеа, гледате, секој втор збор: Македонци, па дури и Македонија вика, не Сјеверна. Го искарале. :pos:
5 пати кажа Македонија/Македонци у рок од 1 минута
 
Член од
6 април 2018
Мислења
27
Поени од реакции
22
Им пишав на Sport Klub Hrvatska. :pos: Ми вратија со лајкче, а и овој се подоправи отпосле, ги вика: ногометаши Сјеверне Македоније. :pos::pos::pos:
Исто исто... реагирав и јас


:tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.338
Поени од реакции
54.797
Каков глупав потег на Стефан Ристовски. Па поморонски потег не можеше да направи, господе боже... Ќе го исполни правилото за жолти картони, ќе треба целосно да менуваме формација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom