Македонска фудбалска репрезентација

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Некој што беше некни да кажи дали ги проверуваа сертификатите или само еден поглед удираа дека имаш?
Nikoj nisto ne mi proveri detalno. Maska sertifikat i karta se bara ama samo cisto onaka labavo vez salam proverki
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.135
Поени од реакции
5.240
Nikoj nisto ne mi proveri detalno. Maska sertifikat i karta se bara ama samo cisto onaka labavo vez salam proverki
Не би се сложил. Мене ми бараа лична карта за споредба со сертификатот а маска не ми бараа.

@Riki94 Така да не би препорачал да се ризикува у случај да те фатат, ќе го јадеш и ти и тој што ти дал валиден сертификат. А ако си го фејкал може и кривична да ти стрпаат.
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Не би се сложил. Мене ми бараа лична карта за споредба со сертификатот а маска не ми бараа.

@Riki94 Така да не би препорачал да се ризикува у случај да те фатат, ќе го јадеш и ти и тој што ти дал валиден сертификат. А ако си го фејкал може и кривична да ти стрпаат.
Jas si kazav za mene licno kako bese a nosev se sho treba bidejki za ocekuvanje e da baraat
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Ваљда сеа Спировски ќе ја има улогата позади, а Барди понапред да асистира и да шутира од далеку, тоа што требаше со Ерменија да го направат.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Можда најдобро ќе беше да ги повика уште сега Фазлагич и Станковски, играчи кој ветуваат за разлика од некој екскурзијанти, од Ноември веројатно ќе се приклучи и Ракип кој средувал документација нешто..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.756
Со Костадинов мислам дека проблемот е и психички. Да се разбереме, не дека е Грилиш ама не е ни толку лош како што игра за репрезентација. Гледам вака редовно игра во словачка, има океј статистика. Инаку мене и Чурлинов ме разочара на последнава. Некако преспоро ми делуваше и без некои конкретни идеи и смисла за акциите. Ме интересира Милан како ќе се покаже. Сум играл со него фудбал и доминираше, ако исланѓаниве се на мое ниво очекувам десетина гола од негова страна :D
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Како може да го игра Костадинов а не Трајковски ? пак ке се форсираат фудбалери од рангот на Жута.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.007
Поени од реакции
1.799
Со Костадинов мислам дека проблемот е и психички. Да се разбереме, не дека е Грилиш ама не е ни толку лош како што игра за репрезентација. Гледам вака редовно игра во словачка, има океј статистика. Инаку мене и Чурлинов ме разочара на последнава. Некако преспоро ми делуваше и без некои конкретни идеи и смисла за акциите. Ме интересира Милан како ќе се покаже. Сум играл со него фудбал и доминираше, ако исланѓаниве се на мое ниво очекувам десетина гола од негова страна :D
Костадинов со Ерменија беше супер у дефанзивните задачи, ама па у офанзива тапа е. Чурлинов е брз и си има моменти, ама некако поповлечено игра.
Инаку не знам зашто кога Елмас и Џани се двајцата на крила, скоро никогаш не проигруваат у смисла да направат вишок играч. Или се гужваат еден до друг или еден обавезно се трга на страна далеку.
 
Член од
19 август 2017
Мислења
261
Поени од реакции
850
Линк ако можи

Oвој стрим работи за сигурно, јез да и другите треба да се ОК

 

Kajgana Shop

На врв Bottom