Македонска фудбалска репрезентација

Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Da ja zaebat nekoja tema treba samo edna budala a nekogas i dve...
Da zivee Makedonija i odime na evropsko site :makedonci, albanci, turci, srbi, romi i drugite narodi od Makedonija!
P. S. Utre Mkd 3-1 Kos

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Чкембари пацифисти.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
11.030
Абе професионални фудбалери се во прашање од кои еден игра во ЛаЛига. Нивните настапи за репрезентацијата се вреднуваат на трансфер маркетот, а пласман на ЕП значи погомема можност за нивна побарувачка од клубовите, за напредок во нивната кариера и нормално она што е најважно поголема плата. Сигурно Барди место да гледа како да направи трансфер од Леванте во некој поголем клуб со поголема плата ќе гледа да си ја загрози својата кариера на сметка на некој Косовар.

Не ја трујте темава со глупости, имате подфорум политика.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.766
Поени од реакции
82.751
Факт е дека Косово доаѓа ослабено и јас сакам да ме демантираат Албанците репрезентативци. Но, ќе видиме.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.850
Поени од реакции
10.224
Ako tolku se plasite probajte bez Albancite da gi eliminirate Kosovo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ајдееееее, па нели заедничка беше, едно опШество, охридски ова, она, како то сеа наеднуш без албанците, ами 25%?
Густирајте, секако за Косово ќе навивате 90% од вас, because fuck logic, не плачете уште од сега, има време ќе плачите.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Не глумете лудило, какви црни политики мешање, знаете ли вие шо е политика мешање?
Имаш преЦедник на ФФМ кој не го боли кур за капиетнот ни дали ќе игра ни како е, вие ми држите тука некој предавања за соживот. Не заборавјте кој е главен во владата, кој го држи на кур она гомното во ФФМ. До вчера шиптaрите од уста не ги вадевте, сеа као ае заедно ќе победиме со Албанците, епа не одо така тоа.
 
B

Beck's

Гостин
Spored logikava, protiv Srbija koga pogodi Agim a Buba iznudi crven, makedoncite ne dale 100% za svojata reprezentacija zasto poveke ja sakaat srbija :LOL:
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
Косово како репрезентација ќе има уште многу шанси во иднина за пласман на ЕП а за некои играчи од Македонија ова ќе биде единствена прилика. Како што гледам другарство владее во репрезентацијата и не гледам зошто не би сакале да играат на ЕП.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.278
Поени од реакции
6.955
Spored logikava, protiv Srbija koga pogodi Agim a Buba iznudi crven, makedoncite ne dale 100% za svojata reprezentacija zasto poveke ja sakaat srbija :LOL:
Пријателе,ти за кој ќе навиваш?
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.806
Поени од реакции
72.103
Јас верувам дека има политички игри во позадина и не отфрлам можност да некои играчи намерно потфрлат. Дај боже да грешам. Пласман на ЕП за Косово би бил огромна промоција, 10ка на политички план. Познавајќи какво влијание имаат нивните криминални структури во Македонија и фактот што би ги вложиле сите пари на светот за да поткупат и да го олеснат патот до ЕП (кој за нов не е само спортски успех), не може некој да каже дека не се основани нашите сомнежи.

Гледајте го интервјуто на Пандев. Вика некои не направиле ништо за да го вратат, а наместо да вложат напори, промовирале градба на стадиони, јасно алудирајќи на албанското раководство во ФФМ кое промовираше реконструкција на стадионот во Чаир. Неко меџу нама није наш, па пола раководни структури во ФФМ ќе навиваат за Косово, не знам што да очекуваме...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Za MK sekako. Samo me plasi ako idat na evropsko da ne se pee istoto kako sto se peese na evropskoto prvenstvo vo rakomet


Sent from my iPhone using Tapatalk
Монти пајтон у пичку матер, на аватар го ставил албанскиот грб, ама ќе навивал за Македонија :pos: :pos: :pos:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
Освен Ферхан Хасани, другиве Албанци секогаш давале максимум за репрезентацијата, Турчин ни е најдобар играч во моментов... Така да, верувам и се надевам дека ќе дадат максимум за да се пласираме на ЕП.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Монти пајтон у пичку матер, на аватар го ставил албанскиот грб, ама ќе навивал за Македонија :pos: :pos: :pos:
Епа етнички Албанци има и во Косово и во Македонија, што има врска што има на аватар ако почнеме да разглабаме така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom