Македонска фудбалска репрезентација

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.618
Поени од реакции
21.877
Не озбилно, дали мислиш дека Албанците што играат за репрезентацијата ќе дадат све од себе, како каурите, за да го победат Косово?

Не ме смеј. Ни ти самиот не веруваш во тоа.

Тоа ти е ефективна пета колона на терен.
Не ме знаеш, баш мислам дека се ќе дадат.
Секој играч му е сон да заигра на ЕП, оваа генерација ја имаа таа можност да на многу полесен начин се најде на еден таков турнир.
Зарем стварно мислиш дека Барди ќе им ја препушти својата среќа на некој си Рашица кој не го ни познава?
Мене јасно ми е дека не се они заљубени во Македонија ниту имаат чувства према земјата за која настапуваат. Ама дека шансата за себе-промоција ќе ја пропуштат само заради тоа дека играат против Косово тоа може да го мисли само некој шо отупел од такви муабети.

И да, не е битен овој муабет. Највеќе сум мрзаел мешање на политика и спорт.
Ве молам не ме цитирајте, да не забегуваме од темата, нека биде ова последно на таа тема. Има соодветна тема "Соживот во Македонија", терајте keyboard војни таму.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.719
Епа ако им е поважно да тераат некој националистички филм од колку да одат на Европско првенство тогаш не знам шо да речам. Кој фудбалер не сака да заигра на Европско првенство ? Сон на секој играч е тоа, и мислам дека ќе дадат се од себе сите до еден.
Вас ви е поважно да терате некој националистички филм од колку било што друго на светов, а не па ова.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.528
Поени од реакции
9.789
Не озбилно, дали мислиш дека Албанците што играат за репрезентацијата ќе дадат све од себе, како каурите, за да го победат Косово?
Да, затоа што настап на Европско првенство му ја зголемува вредноста на цената на фудбалерот, а во исто време ќе имаат можност на голема сцена да покажат колку вредат како фудбалери со што ќе им се укаже прилика за квантен скок во нивната кариера. Од нивен интерес е да играат добро за репрезентација.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.719
Да, затоа што настап на Европско првенство му ја зголемува вредноста на цената на фудбалерот, а во исто време ќе имаат можност на голема сцена да покажат колку вредат како фудбалери со што ќе им се укаже прилика за квантен скок во нивната кариера. Од нивен интерес е да играат добро за репрезентација.
Знам. На секој нормален човек - фудбалер тоа би му било идејата.

И да стануваше муабет за било кој друг и ја така ќе мислев.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.321
Поени од реакции
18.965
Колку и да не ги сакам Албанците во македонскиот дрес(само од тоа што не го почитуваат, не поради етничката припадност) не верувам во поединци дека ќе кикснатна овој важен меч, како што беше случај со Албанија, но тоа беше утакмица без резултатско значење. Само од причина за личен успех како што кажавте.
Единствено не би го ставил Хасани, он знае дека на тоа европско нема да биде повикан, нема што да добие со пласман и има големи шанси да киксне со намера.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.719
Ама и вие тоа европско го напраивте како одма да ќе се пласираме после Косово.
Тие таму Грузија или кој и да беше, нафта пијат.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.519
Поени од реакции
17.176
Вас ви е поважно да терате некој националистички филм од колку било што друго на светов, а не па ова.
Берик не се сите како тебе, еве и други го делат мислењето мое, ти образложија сите зошто и поради која причина ќе дадат се од себе сите играчи без разлика на националност.
Те молам не ја труј и оваа тема со твоите замисли
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.956
Поени од реакции
80.719
Берик не се сите како тебе, еве и други го делат мислењето мое, ти образложија сите зошто и поради која причина ќе дадат се од себе сите играчи без разлика на националност.
Те молам не ја труј и оваа тема со твоите замисли
Никогаш не сум се потресувал, кога другите размислуваат поинаку од мене.
Автоматски споено мислење:

Ako tolku se plasite probajte bez Albancite da gi eliminirate Kosovo


Sent from my iPhone using Tapatalk
НАТО ќе не бомбардира после.

Боље вака. Па нека се пласира Косово.
Мада, може и ниту едната да не се пласира.
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
609
Поени од реакции
2.005
Ќе примети селекторот ако забушава Хасани, ќе го смени на полувреме.

Инаку немам замерки за играта на Албанците и Елмас во мк репрезентација, дури и повеќе гинат на терен од нашиве.. :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.321
Поени од реакции
18.965
Ako tolku se plasite probajte bez Albancite da gi eliminirate Kosovo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па нема Македонец и оние кои не се Македонци(Николов, Елмас) шо нема со душа да ја изиграат оваа утакмица и да остават срце на терен, Албанците и да си изиграат професионално, емоциите се заебана работа, јас тргам од себе кога би бил на нивно место, они цел живот навиваат за Косово сега треба да играат против него, мора да признаеш дека е заебано.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.519
Поени од реакции
17.176
Леле замислете по некоја случајност автогол да си перни некој од брачата има да ја падни темата пријателот од погоре :ROFLMAO:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.018
Поени од реакции
7.613
Da ja zaebat nekoja tema treba samo edna budala a nekogas i dve...
Da zivee Makedonija i odime na evropsko site :makedonci, albanci, turci, srbi, romi i drugite narodi od Makedonija!
P. S. Utre Mkd 3-1 Kos

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom