Македонска фудбалска репрезентација

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Си ебало мајката ова со картите, јас дремев еден сат на билетара во Скопје, поќе од пола сигурно шо купија албанци беа. АЛО ГЛЕАТЕ БЕ ФФМ КРВТА ДА ВИ ЈА ЕБАМ СКАПАНА НА ГОСТИ ЌЕ ЈА ИГРАМЕ УТАКМИЦАТА КОЈ САКА МОЖИ СО ЛИЧНИ КАРТИ КОЛКУ САКА БИЛЕТИ ДА СИ КУПИ ДАЛИ ИМА НЕКОЈ ЗДРАВ ТАМУ
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.180
Поени од реакции
16.033
Си ебало мајката ова со картите, јас дремев еден сат на билетара во Скопје, поќе од пола сигурно шо купија албанци беа. АЛО ГЛЕАТЕ БЕ ФФМ КРВТА ДА ВИ ЈА ЕБАМ СКАПАНА НА ГОСТИ ЌЕ ЈА ИГРАМЕ УТАКМИЦАТА КОЈ САКА МОЖИ СО ЛИЧНИ КАРТИ КОЛКУ САКА БИЛЕТИ ДА СИ КУПИ ДАЛИ ИМА НЕКОЈ ЗДРАВ ТАМУ
Ова.
Цел ѕид на фејсбук ми е од шипци шо се испофалија дека земале карти.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
Не знам кај да напишам да види некој да прочита не е нормално ова дај споделувајте сегде нека се рашири по твитери по фб ова е брука шо се дешава
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Не знам зошто се чудите за картите? Мене ми беше јасно уште кога се дозна кој ќе биде противник. Мене да ми платат не би отишол. Јасно е дека ако се игра со публика тие ќе бидат 80% од публиката на стадионот.
За групата која им се паднала не би рекол дека е лесна. Грузија е многу незгодна репрезентација. Со Ерменија и со Естонија не би требало да има проблеми.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Mnogu lesno bese so kartive,gledas deka e albanska nacionalnost.Odvoj karti i nekoj mal del od tribina sever do istok za niv i davaj im karti samo za tamu,ako se popuni sve tamu ete im go istok koj saka tamu preku kosovska federacija.Nasite neka mozat da si kupuvaat za ostanatite tribinite sto se slobodni.Em ke sprecis incidenti,i nema da ima navivaci na dvete drzavi segse.Ama jbg banana drzava.Nemoze nie domakini da sme a ustvari da igrame na gostinski.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Може другар да земе за мене ако му ја дадам личната карта?
 
B

Beck's

Гостин
Не знам кај да напишам да види некој да прочита не е нормално ова дај споделувајте сегде нека се рашири по твитери по фб ова е брука шо се дешава
So e bruka?
Kolku sto ti imas pravo da ja gledas reprezentacijata tolku imam i jas. Igra Visar tamu, Bardhi, Egzon, Ezgjan. Pa uste bruka bilo hahaha
Bruka e da se prodadat svegde kaj sto nema albanci bileti. A ne vi e zal kako se osekaat makedoncite vo Tetovo sto ne mozat da kupat vleznica vo nivniot grad. Sami gi odfrlate pa posle albancite od Tetovo vi se krivi.

Bruka e vakvo debilsko razmisluvanje od vasa strana a ne toa sto albancite kupuvaat vleznici. Patem i vo terenot ke ima poveke albanci taka da ne znam sto e bruka tuka. I ne se plasete svekako tolku sme sve na sve 5% vo drzavata, pola vo Germanija, neznam od kade toa deka ke bidat poveke na stadion


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Северна Македонија и против Фарски острови да игра, би требало да има повеќе навивачи на Фарски острови на трибини. Не па против Косово.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.938
Поени од реакции
84.363
Освен на градски, каде на друго место се продаваат карти?
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Е шо ако земаат карти? Нека земаат колку сакаат и нека си навиваат таму за нив. Брука е за нив пошо ќе идат ко попалени да навиваат против државава, у која играат доста албанци, а и нека си навиваат нивно право.

А за тоа дека на ГОСТИ ќе играме ич да не се секирате. Купете карти и не се замарајте.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.554
Поени од реакции
21.582
So e bruka?
Kolku sto ti imas pravo da ja gledas reprezentacijata tolku imam i jas. Igra Visar tamu, Bardhi, Egzon, Ezgjan. Pa uste bruka bilo hahaha
Bruka e da se prodadat svegde kaj sto nema albanci bileti. A ne vi e zal kako se osekaat makedoncite vo Tetovo sto ne mozat da kupat vleznica vo nivniot grad. Sami gi odfrlate pa posle albancite od Tetovo vi se krivi.

Bruka e vakvo debilsko razmisluvanje od vasa strana a ne toa sto albancite kupuvaat vleznici. Patem i vo terenot ke ima poveke albanci taka da ne znam sto e bruka tuka. I ne se plasete svekako tolku sme sve na sve 5% vo drzavata, pola vo Germanija, neznam od kade toa deka ke bidat poveke na stadion


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ајде орел, нема потреба и тука на форум да глумите.
Вие ако отидете на градски, единствено нешто што ќе направите е ќе ја ругате државата во која живеете и ќе провоцирате.
Тие сите Висар, Егзон, Барди играат за државава само затоа што им е шанса за уште подобар трансфер во иднина а и реално, нема друга репрезентација за која би играле. Никогаш, ама баш никогаш не ја испеале химната, а и покрај тоа ние воопшто не ги дискредитираме, напротив, среќни сме што играат за нас.
Тоа, само во оваа држава може така.

П.С. Каде бевте бе 10 години на градски да ги гледате Егзон, Артим, Арбен, Висар и останати орли што настапувале за Македонија?
Сега некако одеднаш се тепате за карти...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
So e bruka?
Kolku sto ti imas pravo da ja gledas reprezentacijata tolku imam i jas. Igra Visar tamu, Bardhi, Egzon, Ezgjan. Pa uste bruka bilo hahaha
Bruka e da se prodadat svegde kaj sto nema albanci bileti. A ne vi e zal kako se osekaat makedoncite vo Tetovo sto ne mozat da kupat vleznica vo nivniot grad. Sami gi odfrlate pa posle albancite od Tetovo vi se krivi.

Bruka e vakvo debilsko razmisluvanje od vasa strana a ne toa sto albancite kupuvaat vleznici. Patem i vo terenot ke ima poveke albanci taka da ne znam sto e bruka tuka. I ne se plasete svekako tolku sme sve na sve 5% vo drzavata, pola vo Germanija, neznam od kade toa deka ke bidat poveke na stadion


Sent from my iPhone using Tapatalk
доста бе жити се демек до репрезентацијата ви е оти со словенија не дојдовте или израел да навивате и да ги бодрите

која несреќа ја имаме бе на фудбалски план не можам да се помирам никако еднаш дојдовме до некаква прилика и мора да седи до мене некој шо ме пцуе па у курац носете се селфи ми прат демек карти купиле шо ми ја земаш мене среќата фино лепо да си одам на утакмица ко чоек како можеше од 50 држави со овие да се падниме
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
доста бе жити се демек до репрезентацијата ви е оти со словенија не дојдовте или израел да навивате и да ги бодрите

која несреќа ја имаме бе на фудбалски план не можам да се помирам никако еднаш дојдовме до некаква прилика и мора да седи до мене некој шо ме пцуе па у курац носете се селфи ми прат демек карти купиле шо ми ја земаш мене среќата фино лепо да си одам на утакмица ко чоек како можеше од 50 држави со овие да се падниме

Чкембар што се замараш, тие државата ни ја зедоа ти за една карта се замараш. Тури им пепел . Ти се замараш на фудбалски план, они и е**а мамата на државата. Некој ти го земал и работното место кое може го заслужуваш, ти ја земал студентската или училишната стипендија оти има врски во Министерство и многу работи кои си ги заслужил. Зарем вреди за една карта да се нервираш?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
So se sekirate zapad ke grmi :) Ni tri istoka ne gi spasuvaat od sramot na 26ti sto ke im se zadesi.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom