Македонска фудбалска репрезентација

Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
И ја сум против гомнава у ФФМ, ама не претерујте. Да не сакате и вечера да ви направат, зошто може некој гладен дошол на стадион?
Има луѓе што се до 7-8 на работа, зошто не мислиш дека можеби и тие сакаат* да одат на утакмица?

* Све ова е хипотетички земено, зошто не знам кој би салал моментално да иде и да ја гледа Македонија.
Ти ќе дојдеш да гледаш?
И зошто не?

Тргни лично од тебе, остај ги тие што се до 7-8 на работа. Сигурно има некој што е втора смена од 22:00. Нормално дека не може на сите да им се погоди терминот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
по вакви најави и напори барем со Луксембург да се збратимевме, не со Казакстан :notworthy:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ти ќе дојдеш да гледаш?
И зошто не?

Тргни лично од тебе, остај ги тие што се до 7-8 на работа. Сигурно има некој што е втора смена од 22:00. Нормално дека не може на сите да им се погоди терминот.
Нема да дојдем, ни па планирам се додека не се сменат некои работи од корен. Ете им ги, ќе имаат барем основци кои ќе искинат коси на Кајмак па можеби и ќе останат после тоа да гледаат фудбал. Нека се задоволат со "навивачи" кои дошле на стадион за се друго, освен за да ја гледаат репрезентацијава.

Друго, кога би се одвивало се како што треба, најмал проблем би ми бил терминот (нормално освен ако не можеш да се ослободиш од работа). Не би ми сметало и да дојдем у 12 дома, а утредента сум прва смена на работа. Ако сум задоволен и ако ме испунило тоа што сум ја гледал Македонија (како што беше до пред 5-6 години), не би имал никаков проблем.
А сега, како што кажа и @Acid, и да ми ги платат трошоците би размислил дали ќе идем да ги гледам.
 
Ф

Флеш

Гостин
Ej,ако не ви се оди,не мрчаторите и да им браните на тие шо одат и сакаат нашите да ги следат,да им забрануваш на некои гледачи,бидејќи се мизерни,не е добар начин . Се работи за наша репрезентација . Џабе цена ,слободно на забавување може да појдете . Една кутија мочани Ронхил ќе ве чини,стипса сте станале ... Зошто во 9 часот закажале ...:facepalm: Оти УЕФА нареди ....:eek:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вори чим може она да го гледа во живо сигурно да му ги пуштиш Гигли, Драг ми ту хел, Глуп и поглуп 2 ќе си ги изгледа без проблем :icon_mrgr:
Вори човек не е ни за кутија, ни за две кутии цигари, од принцип не треба човек да оди. Ова што се случува е вреѓање на интелигенција.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ej,ако не ви се оди,не мрчаторите и да им браните на тие шо одат и сакаат нашите да ги следат,да им забрануваш на некои гледачи,бидејќи се мизерни,не е добар начин . Се работи за наша репрезентација . Џабе цена ,слободно на забавување може да појдете . Една кутија мочани Ронхил ќе ве чини,стипса сте станале ... Зошто во 9 часот закажале ...:facepalm: Оти УЕФА нареди ....:eek:
Иди бе гледај ги, може талентиве твои од Узбекистан шо ги пратиш ќе изненадат и ќе не однесат на СП/ЕП.

Наброј ми 5 причини зошто треба да одиме да ги гледаме па ја ќе ти набројам 10 зашо не треба.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Очигледно има некој и во ФФМ што размислува како тебе.

Без разлика дали си од приградска населба, или од Лисиче или од Ѓорче, Радишани, Маџари, Драчево, Кисела вода сигурно полноќ ќе те фати додека дојдеш дома. Ако си прошетал низ Скопје ќе видиш дека околу стадион нема каде да оставиш кола.
Плус работен ден е. Ако треба следниот ден да станеш во 07:00, двапати ќе се замислиш дали ќе одиш на стадион. Кога ќе собереш се на едно место, ќе видиш дека на едвај 1000 луѓе им одговара сето тоа (можда ти си еден од нив)

И наместо ФФМ да залажува 10годишни деца со бесплатен влез и со настап на Даниел Кајмакоски, треба да стават прст на чело и да размислат како обичниот човек да дојде на стадион без да прави посебни планови за доаѓање и враќање.
Среќа картите се по нормална цена инаку ќе беше врв.
Добро, самиот го цитираш делот каде што ти објаснуваат дека од УЕФА е решен терминот за играње и дека сите репрезентации играат во тоа време (кога веќе самиот не знаеш и на слепо одма ФФМ ги обвинуваш без да имаш појма чија одлука е тоа), и ти пак објаснуваш работен ден било, касно било, далеку било, немало кај да оставиш кола, нека се гонеле од ФФМ идиоти биле на ништо не мислеле. :facepalm: Кој дел не го разбра од тоа дека не решиле ФФМ тој термин да се игра туку дека од УЕФА е така организирано и сите репрезентации играат во исто време?? Самиот го цитираш постот и само за последната реченица си се фатил (и одговараш очигледно и од ФФМ така размислувале) а не гледаш што ти пишува човекот и што ти објаснува.[DOUBLEPOST=1412600349][/DOUBLEPOST]
Наброј ми 5 причини зошто треба да одиме да ги гледаме па ја ќе ти набројам 10 зашо не треба.
А кај гледаш дека ти вика дека треба да одите? Само колку да замараш. Човеков баш спротивно ти вика, дека ако не ве интересира не гледајте, никој не ве тера, и ти сеа го прашуваш да ти објасни зашто да идеш :facepalm: Прашањето е зошто да не смее да иде ако сака, убаво ти кажа човекот не замарај ако друг сака да гледа, и ти одма со напади „биди глуп, иди губи си го времето на такви“ :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
А не е губење на време?

ФФМ од ден на ден го турка фудбалот се подоле и подоле и ти да идеш да им плаќаш карта за они да можат со парите уште толку да се курчат?

Извини со неодењето на стадион на џукелите таму треба да им се стави до знаење дека публикаа гледа и разбира што праат тие со репрезентацијата и дека нема да им оди на оди на стадион се додека не се опраат!

112-то место сме бе човече а и уште ќе паѓаме а тие се понашаат ко да сме у први 10.

И да пошо на крај ми упика нешто што не сум го пишал а сигурно сум го мислел за Вори еве ќе потврдам дека сте глупи пошо ќе идете на утакмицата.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
кога и да беше терминот за натпреварот, пак нема да има никој, и слободен да е влезот пак нема да има никој, и такси да плаќа МФМ пак нема да има никој, и слободен ден да е наредниот за тие што ќе идат на натпревар пак нема да има никој...трупци се трупци, никој не сака да ги гледа и да се нервира за нив
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.013
Поени од реакции
7.730
Гомна се ФФМ ама не претерувајте сега, терминот е наложен од УЕФА.
Нормално се пробуваат некои идеји за да се пособерат поќе луѓе ама има некои грешки во менаџирањето шо не можам да им ги простам, конкретно за клубскиот фудбал.
Ви ги сваќам на сите мислењата ама според мене премногу е тренд да се плука против фудбалската репрезентација. А дека преку ноќ нешто ќе сменат, тешко.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Искрено како штопер момаков уште кога играше во Вардар ми праеше мерак. Висок, цврст, за штопер има доста добра техника, за Шиков, Мојсов и Цуцули е измислен.
Чеде го викна на клупа со Хрватска (таму и тука) и со Шкотска и Србија и после тоа нигде го немаше.
Не ни треба, го имаме Цуцули и канаринецот Алијоски. :facepalm:
http://ekipa.mk/bojan-markovski-gol-na-kipar-trichko-pogodi-za-al-nasr/
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Да пишете претпоставка за први 11 и дали искрено мислите дека ќе победиме, дека сакам и 1 да ја изиграм, а и плус ќе одам на стадион да ги гледам. :)

И најискрено ако не го победат Луксембруг, додека да играат со Шпанија на стадион не стапнувам. Кога ќе играат со Шпанија ќе одам да гледам ради Шпанија :)
 
Последно уредено:
Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Пачовски
Ристовски Шиков Мојсов Цуцули

Адеми Муарем

Трајковски

Ибраими Абдурахими
Јахович

95% овие 11 ќе се во првиот состав. Очекувам сигурна победа вечер, пошо нема смисла веќе.
Ако не победат и играчите и селекторот знаат каков удар ги чека од целокупната јавност, така да според мене сигурно тепаме вечер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom