Македонска ракометна суперлига

  • Креатор на темата Xsago
  • Време на започнување

Кои 4 екипи ќе влезат во завршната фаза од првенството?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
А која е причината поради кока Кире напуштил, знае некој, не ми е својствено за него вакво нешто?
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
@Chronysync
@Vardarecc
Ovoj Gajic bese mnogu nadezen i talentiran, Metalurg mnogu se borea da go angaziraat, kako mu se odviva karierata do sega?
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
@Chronysync
@Vardarecc
Ovoj Gajic bese mnogu nadezen i talentiran, Metalurg mnogu se borea da go angaziraat, kako mu se odviva karierata do sega?
За мене е просечен, има ракометна интелегенција и ја разбира играта, овај колку шо памтам почна како среден бек а сега игра како лево крило, не е лош али и не е нешто посебен играч, максимум му давам ниво кое што можи да го постигни на еден Бојан Маџовски, мене најинтересен ми е Стојков десното крило, незнам Кире зошто не му дал шанса во Б тимот.
Автоматски споено мислење:

А која е причината поради кока Кире напуштил, знае некој, не ми е својствено за него вакво нешто?
Наводно разочаран бил со некој лица од управата ради шо сакале синму на газдата на Голден Арт да го играат во прв тим а тој бил анти талент за ракомет.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Наводно разочаран бил со некој лица од управата ради шо сакале синму на газдата на Голден Арт да го играат во прв тим а тој бил анти талент за ракомет.
Ааа, значи Давид Даев е син на газдата. :D
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Мислам дека Петковски, Ѓорговски, Димовски, Гајиќ, Стојков, Темелкоски, Симоноски не се веќе за во прва лига и мислам дека ќе им биде грешка ако останат, без разлика на условите, тренинзите, стручниот кадар во клубот. Со исклучок на Петковски и Ѓорговски сите други наредната година ќе прават 22 години веќе. Сите од нив ја надраснаа првата лига, само суперлигата би им донела напредок во овој момент особено кога ќе земеме дека и Вардар и Еурофарм Пелистер ќе си ја играат регуларно сезоната.
Штета шо не се пласираја во суперлига, најдобро ќе беше да останат заедно уште една година барем (можда со исклучок на Ѓоргиев), али во право си во прва лига нема смисла да останат играчите кој ги наброја, веројатно најдобро е да си бараат нови клубови каде ќе им е загарантирана голема минутажа, Пелистер 2 мислам дека е добра дестинација за голем дел од нив.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Беше поврзан и со Охрид, Пролет мислам дека во моментов е добар избор.
ПС Интересно ќе е да видиме каде ќе завршат Ѓоргиев, Серафимов, Ѓорговски и Симоновски (последниве 2ца ништо чудно да продолжат во КЛ7).
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Да и јас мислам дека супер избор му е Пролет во моментов, плус Доне му е таму сигурно ќе има голема минутажа.
Очекував Серафимов следна дестинација да му е Вардар, али со потпишувањево на Кубанецов изгледите за нешто такво се мали. Не би ме изненадило и он во Пролет да заврши со оглед на тоа што Давитковски отиде во Бутел, а Потиќ оди во Германија па остануваат само со Мајнов.
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
142
Поени од реакции
121
Da e zdrav i ziv tato , od ona sto go imam videno ima mnogu podobri od nego no nemaat zvucno prezime . Toa e Makedonskata realnost na kogo si a ne kakov si

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Da e zdrav i ziv tato , od ona sto go imam videno ima mnogu podobri od nego no nemaat zvucno prezime . Toa e Makedonskata realnost na kogo si a ne kakov si

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Не заебавај, Петкоски со Кизиќ (тука некаде е и Гогов) се убедливо најталентирани голмани од 2000/2001 генерација.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Da e zdrav i ziv tato , od ona sto go imam videno ima mnogu podobri od nego no nemaat zvucno prezime . Toa e Makedonskata realnost na kogo si a ne kakov si

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Кои се тие голмани во неговата генерација кои се подобри според тебе?
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558

Не знам, јас не сметам дека Каковски е некаков си потенцијал за во иднина. Го имам гледано доста во последниве четири години и ниту еднаш не сум гледал меч каде што успеал да покаже дека може да направи разлика на терен. Покрај еден Ѓорѓиев од КЛ7, па и Џигероски (средни бекови 2000/2001-ва исто како и Каковски) мислам дека Металург не прави баш најсјаен избор.
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
142
Поени од реакции
121

Не знам, јас не сметам дека Каковски е некаков си потенцијал за во иднина. Го имам гледано доста во последниве четири години и ниту еднаш не сум гледал меч каде што успеал да покаже дека може да направи разлика на терен. Покрај еден Ѓорѓиев од КЛ7, па и Џигероски (средни бекови 2000/2001-ва исто како и Каковски) мислам дека Металург не прави баш најсјаен избор.
Каковски му е внук на Иван Марковски тука е логиката

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Металург потпишале со Димитар Бардаковски младиот голман Пелистер 2 кој е во составот во репрезентација за ЕХФ Шампионатот младинци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom