Македонска ракометна суперлига

  • Креатор на темата Xsago
  • Време на започнување

Кои 4 екипи ќе влезат во завршната фаза од првенството?


  • Вкупно гласачи
    22
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Пред 10 години еден другар мој играше во Пролет. Не беше стартер. Ама играше по некоја минута. Веруј или не, зимаше 4,500 ден месечно.
Исто ко сега да зема 15 000 :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.718
се знае ли кој каде ќе игра во Европа, првакот во ЛШ
( директно ?), вториот во ЕХФ куп ?, а другите ?? лани неколку клубови игреаа во квалификации за ЕХФ , како ќе биде сега ??
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
КЛ7 29 - 28 Тиквеш, каков кејф ќе ми се направи доколку Тиквеш отпадни чоече, најмногу ради АПЛА подарениот бод дома на Радовиш, сигурно очекувале лесна победа денес против КЛ7 ама страшно се заебале, карма си е карма.
Доколку во преостанатите 2 натпревари против Работнички и Прилеп загубат, супер лига и тиквеш ќе го прогласиме за умрено стори.
КЛ7 против Радовиш дома со победа веројатно ќе осигура топ 3.
@Waooo Гледај последни 10 минути од денешната средба КЛ7-Тиквеш да видиш какво крило е Стојков, дефинитивно заслужи повик НАЈМАЛКУ во поширокиот список на репрезентацијата.
ПС @Chronysync Во случај Прилеп и КЛ7 да имаат исто бодови, решава гол разлика или подобриот од двата меѓусебни натпревари?
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
@Vardarecc
Dobro odigra deckoto, 3 mnogu bitni golovi postigna vo niza, a i vo odbrana deluvase odlicno na momenti.
Gjorgiev dobro ja dirigira igrata na ovoj tim, odlicen bese vlezot za klucniot pobednicki gol.
Interesni mladi igraci ima KL7, ke vidime dali ke uspeat da se nametnat vo nekoja seriozna ekipa, leviot bek isto taka deluvase dobro. :)
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
КЛ7 29 - 28 Тиквеш, каков кејф ќе ми се направи доколку Тиквеш отпадни чоече, најмногу ради АПЛА подарениот бод дома на Радовиш, сигурно очекувале лесна победа денес против КЛ7 ама страшно се заебале, карма си е карма.
Доколку во преостанатите 2 натпревари против Работнички и Прилеп загубат, супер лига и тиквеш ќе го прогласиме за умрено стори.
КЛ7 против Радовиш дома со победа веројатно ќе осигура топ 3.
@Waooo Гледај последни 10 минути од денешната средба КЛ7-Тиквеш да видиш какво крило е Стојков, дефинитивно заслужи повик НАЈМАЛКУ во поширокиот список на репрезентацијата.
ПС @Chronysync Во случај Прилеп и КЛ7 да имаат исто бодови, решава гол разлика или подобриот од двата меѓусебни натпревари?
Подобриот од двата меѓусебни.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Голден Арт најверојатно отпадват од Супер лига, освен ако Тиквеш тепа гости кај Прилеп, иако неверувам, очекувам егзодус од голем дел на играчите во Голден Арт во други Супер Лигашки екипи, иначе греота ќе е да уназадуваат во прва лига.
А баш штета, добро ќе беше барем уште една сезона да играат во супер лига заедно.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.539
Поени од реакции
34.700
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Уште еден топол поздрав до Битолчани кои имаа исто јак тим ко Вардар само во Вардар Дибиров малце појак. Друго се тука негде. Ајде ќе им пуштиме па струшкиот пријателски куп да не изгубат осет што е тоа трофеј.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.559
Поени од реакции
8.142
Уште еден топол поздрав до Битолчани кои имаа исто јак тим ко Вардар само во Вардар Дибиров малце појак. Друго се тука негде. Ајде ќе им пуштиме па струшкиот пријателски куп да не изгубат осет што е тоа трофеј.
Е добро де не освоиле титула у јуни, јака муда. Затоа ќе освојат во август.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.625
Поени од реакции
5.601
Она ко ќе доживееш нервен слом
da navredis skopjanec e kako da navredis makedonec... skopje e makedonija vo malo... na skopjanecot ako tatko mu e od skopje, dedo mu sigurno ne e... gazdite na pelister ziveat vo skopje... trenerot na vardar e "skopjanec".
e sega problemot sto to vo bitola ne go znat. kaj nas uste trae pet veka tursko. toj maalski zivot sozdava drugarstva koi traat so decenii. kaj nas mozi da vidis dedo, tatko i sin kako zaedno odat na rakomet...
dedoto ke te udaj kako vlegle vo prva sojuzna liga, tatkoto kako se krenal parketot so lemgo, i deteto uste od 5 godini e cipirano da mrazi skopjani...
Realnosta e sledna rk vardar ke propadni, kako i fk vardar. dali mi e maka za to?
iskreno da... ne deka mi e gajle za vardar... strav mi e taka da ne pojdi i drzavata...
pelister 15 godini se vleckase po dupki pa ne propadna, duri i izvadi nekolki reprezentativci...
rakometot e tradicija vo makedonija, ne e blogerstvo, nikoj ne rece deka vardar nemase da stani sampion...
da izgubevte od prolet ke bese kako nie da izgubime od pelister 2.
megutoa megu 40 i 50 minuta sudiite navivaa za vardar i toa e fakt, i toa ocigledno so poveke odluki...
natprevarot e na you tube, javen...
pelister ovaa godina ja izgubi titulata posto igrase posteno, a vo ovaa drzava toa ne odi...
trebase da odat "all in" so site stretsva a ne nie ke go razvivame makedonskiot rakomet so vecnite talenti na metalurg...
klupata na pelister nikogas ne bila tolku mirna kako ovaa sezona...
dajboze da ja snema koronata i da se igra pred gledaci do godina...
i milo mi e sto me citiraat tolku "drugite" znaci mojot zbor vredi...
i jas ucam nesto od niv... blogerstvoto za brzo ke stani najplatena profesija vo Republika Makedonija!
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.852
Поени од реакции
3.320
РК Скопје е новиот суперлигаш! Браво за Андријана Будимир која неколку години работи со овие деца. (y)
 
Член од
11 август 2017
Мислења
401
Поени од реакции
333
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Мислам дека Петковски, Ѓорговски, Димовски, Гајиќ, Стојков, Темелкоски, Симоноски не се веќе за во прва лига и мислам дека ќе им биде грешка ако останат, без разлика на условите, тренинзите, стручниот кадар во клубот. Со исклучок на Петковски и Ѓорговски сите други наредната година ќе прават 22 години веќе. Сите од нив ја надраснаа првата лига, само суперлигата би им донела напредок во овој момент особено кога ќе земеме дека и Вардар и Еурофарм Пелистер ќе си ја играат регуларно сезоната.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom