Македонска ракометна репрезентација - (жени)

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.906
Поени од реакции
7.322
Ракометна Федерација на Македонија
Скопје, 22.03.2011 год.

БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО - ЖЕНИ
Ракометната Федерација на Македонија е организатор на Балканско првенство во периодот од 19.04.2011год. – 22.04.2011 год. Покрај нашата репрезентација учесници ќе бидат и репрезентациите на: Црна Гора, Турција и Бугарија.
Натпреварите ќе се играат во СРЦ Кале со следниов распоред:
20.04.2011 (среда):
18:00 ЦРНА ГОРА – ТУРЦИЈА
20:00 МАКЕДОНИЈА – БУГАРИЈА
21.04.2011 (четврток)
18:00 3/4 место
20:00 1/2 место

За цената на картите не пиши ништо но не веравм дека ќе бидат поголеми до 100 денари

извор

--- надополнето ---

Погрешно си мислиш,можи за Грозданоска да ,ама за Марија и Весна не.
во Пред Квалификациите за светското првенство во Шпанија,Марија Папуџиева и Весна Ацкоска играја и пред се Папуџиева во првиот натпревар даде 6 гола ,во вториот даде 2 и во третиот даде 4 или 5.Види на ехф странана.А пак не знам зашто не е земена Ивана Петковска барем појака е од Душуца ама ова Душица многу ја форсират
А пак Металург изгуби 14 разлика од Будуќност
Види вака прво да се разбериме не влема јас дека овие не заслужуваат туку дека селекторот нема да ги става во игра
Друго јас ти набројав 5-6 ракометарки а ти се осврна на само три од кој само за две тврдиш дека ќе играат
Јас пак можам да се сложам со тебе само за една односно марија можеби ќе игра но весна нема шнаси д аја тсва кога се виканти црвенковска и кресоја оти природна позиција на весна е среден бек Друго тие кога требаше и беше во најдобра форма во турција не ја викаа за реперзентација оти не беше во некој скопски клуб па сега ја викнале
 
Член од
26 март 2011
Мислења
25
Поени од реакции
0
Ракометна Федерација на Македонија
Скопје, 22.03.2011 год.

БАЛКАНСКО ПРВЕНСТВО - ЖЕНИ
Ракометната Федерација на Македонија е организатор на Балканско првенство во периодот од 19.04.2011год. – 22.04.2011 год. Покрај нашата репрезентација учесници ќе бидат и репрезентациите на: Црна Гора, Турција и Бугарија.
Натпреварите ќе се играат во СРЦ Кале со следниов распоред:
20.04.2011 (среда):
18:00 ЦРНА ГОРА – ТУРЦИЈА
20:00 МАКЕДОНИЈА – БУГАРИЈА
21.04.2011 (четврток)
18:00 3/4 место
20:00 1/2 место

За цената на картите не пиши ништо но не веравм дека ќе бидат поголеми до 100 денари

извор

--- надополнето ---



Види вака прво да се разбериме не влема јас дека овие не заслужуваат туку дека селекторот нема да ги става во игра
Друго јас ти набројав 5-6 ракометарки а ти се осврна на само три од кој само за две тврдиш дека ќе играат
Јас пак можам да се сложам со тебе само за една односно марија можеби ќе игра но весна нема шнаси д аја тсва кога се виканти црвенковска и кресоја оти природна позиција на весна е среден бек Друго тие кога требаше и беше во најдобра форма во турција не ја викаа за реперзентација оти не беше во некој скопски клуб па сега ја викнале
Добро,но сепак треба да се даде шанса на другите,веќе ги имам гледано сите утакмици на прилеп каде што игра и весна и она можи да игра и центар .Марија секако би влегла бидеќи е подобра од Митрова.
Но јас не знам зашто Душуца е земена кога врска нема.не викам дека лошо ама имаме поквалитетни бекови .Ивана Петковска би требало да ја викнат.А за голманите би требало да брани Наумоска ,Бидејќи Веселинка не е фо форма по паузата но сепак со тек на време ќе се врати
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ќе има ли пренос на ТВ? Баш сакам да видам како играат девојките после толку време пауза,но не сум у Скопје да ги гледам.
Се надевам МТВ ќе стави една камера и ќе ги заслужи 130 денари секој месец што ги собира!
 
Член од
26 март 2011
Мислења
25
Поени од реакции
0
Ќе има ли пренос на ТВ? Баш сакам да видам како играат девојките после толку време пауза,но не сум у Скопје да ги гледам.
Се надевам МТВ ќе стави една камера и ќе ги заслужи 130 денари секој месец што ги собира!
Пренос ќе има на а2 телевизија
 
П

Паспарту

Гостин
Македонија-Бугарија 43-19 :pos:
Бугарија и ракомет = Македонија и карлинг :icon_lol:

Сепак бугарите се далеку од нашиот квалитет, барем за нив сме "кока кола" во ракомет. Мора да се играат натпревари со поквалитетни репрезентации...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
20-20 моментален резултат.
У курац прв пат сеа глеам дека играме со црна гора :/
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Победа од 1 разлика над Црна Гора..и освојување на првото место.
Солиден резултат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Бугарија и ракомет = Македонија и карлинг :icon_lol:

Сепак бугарите се далеку од нашиот квалитет, барем за нив сме "кока кола" во ракомет. Мора да се играат натпревари со поквалитетни репрезентации...
Бугарки и ракомет :pos:
Дај им по еден силикон да си го набијат,а не со топка да си играат.
Честитки за освоениот пехар девојки! (Зошто имав чувство дека на полувреме е наместен натпреварот?)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
6 разлика губевме на полувреме, после со помош на судиите едвај тепавме 1 разлика... Изгледа Црна Гора играле со втор состав и мие едвај и така неможевме да ги тепаме... Имаат тим у лига пласиран меѓу најдобрите 4 у Европа, па и до негде е очекуван е резултатов, многу е паднат женскиов ракомет у земјава за жал :( . Шпанија не верувам да ја поминеме освен ако не се подобри нешто у тимов и некоја спортска среќа да не фати... :toe:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
^ Со прв состав играа Црногорките.
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Противници во квалификациите за ЕП 2012 во Холандија се Франција,Турција и Литванија.
Првите наптревари се во Октомври.
Мислам дека имаме големи шанси за пласман на ЕП.Франција е фаворит,но Турција пред некое време ја тепавме со вториот тим на гости,Литванија во минатите квалификации двапати убедливо ја совладавме.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
^ Од оваа група ако не избориме пласман за ЕП 2012 во Холандија, незнам што бараме повеќе во ракометот, а и општо во спортот..ама не би ме чудело и ако не се пласираме на ЕП, бидејќи сите репрезентации одат напред, само нашата или стагнира или се враќаме назад.
4 победи, 2 со Турција и 2 со Литванија, а зошто да не се потрудиме и да ја совладаме Франција на домашен терен, сепак смена на генерации кај нив и не се толку сјајни баш.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
Ептен имаме среќа во ждрепката во женскиов ракомет последниве години. Да имавме тим како пред 10 години ќе растуравме ама вака не сме баш сигурни. Со Франција нема што да бараме ама со Турција и Литванија не би требало да имаме проблеми :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom