Македонска кошаркарска лига сезона 2013/14

Кој ќе биде шампион ?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Шо се случва со овој Филип Кралевски , порано го памтам со коси природни виткани многу добар кошаркар беше. Сеа гледам во Вардар Апаве толку јас грешка сум бил за него...?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Шо се случва со овој Филип Кралевски , порано го памтам со коси природни виткани многу добар кошаркар беше. Сеа гледам во Вардар Апаве толку јас грешка сум бил за него...?
Му паднала косата може. :icon_mrgr:

Ама го опиша друже си ме изнасмеал :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Шо се случва со овој Филип Кралевски , порано го памтам со коси природни виткани многу добар кошаркар беше. Сеа гледам во Вардар Апаве толку јас грешка сум бил за него...?
Па Кралевски и пред три сезони играше за КК Вардар, а откако решија да го подмладат тимот, си заминаа он, Ангел Тасевски, Владимир Георгиевски, а претходно и Радуловиќ и Штерјов. Кралевски играше лани за Апаве во втора лига, годинава ќе игра во прва.
Одамна не игра по појаките клубови, туку се метка по послабиве од прва и појаките од втора.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
Филип Кралевски никад не ни играл у добра екипа. Ако МЗТ со Траиловиќ, Деспотовиќ и Нури ги сметате како добра екипа тогаш така е, вие сте у право. :)
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.963
Поени од реакции
1.239

Незнам како им текна да распишат конкурс, првенството почнува а они си свиркаат. Ајде па дај боже МТВ да ги добијат правата оти само они ми стојат кадарни, може и Алфа да изненадат додека се останато е боранија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Филип Кралевски никад не ни играл у добра екипа. Ако МЗТ со Траиловиќ, Деспотовиќ и Нури ги сметате како добра екипа тогаш така е, вие сте у право. :)
Играше во Работнички кога беа шампиони :D Го памтам од сезоната кога го тепаа Поло Трејд во финале.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.903
Поени од реакции
1.537
Играше во Работнички кога беа шампиони :D Го памтам од сезоната кога го тепаа Поло Трејд во финале.
По твоја логика и Ервин Цого играше у МЗТ коа беа шампиони пред две години. :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.232
Поени од реакции
6.737
По твоја логика и Ервин Цого играше у МЗТ коа беа шампиони пред две години. :)
Грешка си другар...У напад не беше ништо посебно,ама затоа одбрана играше многу добро. Беше и капитен на Вардар кога во 2007 го освоија купот во Битола(според мене Вардар тогаш беа и едни од фаворитите за титулата,ама поради внатрешните проблеми паднаа во полуфиналето со Работнички). Иначе кај фк Вардар,па сега и кк Вардар со фузија :sneaky: :icon_lol:
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Грешка си другар...У напад не беше ништо посебно,ама затоа одбрана играше многу добро. Беше и капитен на Вардар кога во 2007 го освоија купот во Битола(според мене Вардар тогаш беа и едни од фаворитите за титулата,ама поради внатрешните проблеми паднаа во полуфиналето со Работнички). Иначе кај фк Вардар,па сега и кк Вардар со фузија :sneaky: :icon_lol:
да да и јас го памтам секогаш кога ќе дојдеше вардар во Битола тој им делеше некако и во напад и одбрана имаше по 20 поени речи секогаш го имав забораено како име зато ме зачуди..
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
По твоја логика и Ервин Цого играше у МЗТ коа беа шампиони пред две години. :)
Е ама споредба направи :icon_mrgr:
Овој добиваше минутажа, Цого еднаш влезе и даде тројка па го направија идната ѕвезда :pos:
И како што спомнаа после играше и за Вардар кога се освојуваа куповите. Играше во тимовите од погорниот од табелата и беше океј играч, ама никгаш не бил којзнае каков тип на играч :icon_mrgr:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Мтв ги откупи правата за кошаркарското првенство,воедно ке ги пренесуваат и натпреварите на Кожув и Куманово во БИБЛ лигата.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Кај е Горан Самарџиев се пензионира ли?Што го нема у Фени?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom