Македонска берза

Член од
31 август 2017
Мислења
238
Поени од реакции
164
Zatvaram berza do sreda .... Uuuuuu.....Aaaaaa..... MAKEDONIJA......⚽
 
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Каков резултат на Бетон, цццц
Државен рекет на дело.
Автоматски споено мислење:

The billionaire investor and head of Icahn Enterprises was among the first to pioneer activist investing as a bonafide strategy. Beginning in the 80s, his firm started building stakes in companies and aggressively pressuring them to improve their value or buy back his shares at a premium to make him disappear.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2017
Мислења
591
Поени од реакции
1.098
Prv pat otkako pratam berza, Repl nema da dade dividenda...:eek:

P.s. Aj moze koga kje im trgne so naplatata na dolgovi od Rusija kje dadat vonredna dividenda po edno 10.000 rublji... :drk:

P. P. S. A koga kje mi tekne deka iscistiv posledno se na 100.000 den... :цицки:
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Prv pat otkako pratam berza, Repl nema da dade dividenda...:eek:

P.s. Aj moze koga kje im trgne so naplatata na dolgovi od Rusija kje dadat vonredna dividenda po edno 10.000 rublji... :drk:

P. P. S. A koga kje mi tekne deka iscistiv posledno se na 100.000 den... :цицки:
Вообичаен транзициско-профитерски игроказ. Ја рокнаа компанијата во завршна сметка за лани за да се дочепаат до конкурентен бајбек од 10% од вкупен број на акции :aplauz:

 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
2.360
Вообичаен транзициско-профитерски игроказ. Ја рокнаа компанијата во завршна сметка за лани за да се дочепаат до конкурентен бајбек од 10% од вкупен број на акции :aplauz:

И овие прават Итар Пејовски марифети.

Мислам дека некој може да го изеде непланирано.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Prv pat otkako pratam berza, Repl nema da dade dividenda...:eek:

P.s. Aj moze koga kje im trgne so naplatata na dolgovi od Rusija kje dadat vonredna dividenda po edno 10.000 rublji... :drk:

P. P. S. A koga kje mi tekne deka iscistiv posledno se na 100.000 den... :цицки:
Pobaruvanja vo stranstvo 131M. Nekako ne veruvam deka se vo Svicarska tie plasmani

Ne e mnogu ama ne e ni malku. Pogolemiot problem e naogjanje alternativni pazari. Da bese lesno sigurno nemase da zaglavuvaat na edno mesto.

So eden zbor, tesko na taa firma vo slednive 4-5 godini. Sell
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Државен рекет на дело.
Рекетот им беше направен пред повеќе години, сега само го плаќаат цехот. Си напишале убаво во објаснувањето на резултатите што е причината.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
426
Поени од реакции
522
KMB ja otvori sezonata za dividenti, 6 litri maslo x akcija:) se ceka TNB na poteg
Според oбјавениот финансиски календар ТНБ треба наредната недела да го објави повикот за годишно собрание.
Проценките се дека за дивиденда ќе се издвојат 70% од добивката за минатата година, што му доаѓа негде окулу 1800 ден по акција, што пак изнесува 6.5% DY споредено со 4.9% DY на КМБ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom