Македонска берза

Член од
10 декември 2008
Мислења
1.300
Поени од реакции
2.360
Здраво некој што користи НЛБ мКлик да ми покаже како да испратам пати на сметката за тргување ?
поздрав
Исто е се (пополни ги сметките). Само штиклирај го „Преку МИПС“.
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
316
Поени од реакции
467
Фала, ќе пробам една трансакција на помала сума да не залутат некаде :)
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Da ne izlegovme of NATO?
Да алкалид паѓа 3 посто со промет од ЕДНА истругувана акција како што гледам јас на нет. Овие што имаат акаунт на трејдерот ако сакаат нека постираат скрин шотови со налозите
 
Член од
2 септември 2014
Мислења
187
Поени од реакции
195
Да алкалид паѓа 3 посто со промет од ЕДНА истругувана акција како што гледам јас на нет. Овие што имаат акаунт на трејдерот ако сакаат нека постираат скрин шотови со налозите
 

Attachments

Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Ова е само на истргуваните денес, дали има листа со сите акции што имаат активна понуда / побарувачка?
 
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
Не ги листа сите наеднаш, треба за секоја акција посебно да кликнеш за да ти ги излиста. Така што за кој имаш желба тие ќе ти ги пуштиме.

Ова е само на истргуваните денес, дали има листа со сите акции што имаат активна понуда / побарувачка?
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.108
Поени од реакции
705
Spored ovaa mi lici deka nekoi so golemi pari sto ne go fatija NATO-vozot na vreme namerno gi spustaat cenite so mali kolicini, za dobijat posledna sansa za dokupuvanje.
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
MTUR dosle na 5280 a ne kazuvate? Pa normalno e prvo da odat kurban hotelite ako veke za NATO se zbori ?
Nekoj denes ja namirisal I UNI izgleda tuka ke ima dobar rezultat I kako banka ja cekame na 3000 neli ;)
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Одличен резултат на КМБ, со еден голем знак внимание за во иднина зошто има значителен пад на основните приходи.
 
Член од
9 мај 2017
Мислења
352
Поени од реакции
635
Одличен резултат на КМБ, со еден голем знак внимание за во иднина зошто има значителен пад на основните приходи.
Плус има пад на депозити, што е основна алатка за работа кај банките.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Плус има пад на депозити, што е основна алатка за работа кај банките.
Тоа би го ставил во позитивна вест: КМБ и така има преголема актива, која им побарува значителна задолжителна резерва, а се чини и дека не знаат каде со парите. Ставката пари и еквиваленти им е зголемена, а ставката кредити намалена. Добро би им дошло да дестимулираат штедење во моментов.
 

ceasar

надеж, страв и алчност
Член од
2 април 2009
Мислења
1.133
Поени од реакции
574
Тоа би го ставил во позитивна вест: КМБ и така има преголема актива, која им побарува значителна задолжителна резерва, а се чини и дека не знаат каде со парите. Ставката пари и еквиваленти им е зголемена, а ставката кредити намалена. Добро би им дошло да дестимулираат штедење во моментов.
Како и на полугодие, така и овој квартал имаат од над 6М ЕУР загуба од оштетување на нефинансиски средства... Тоа е енигмата како и со резервациите во 4 квартал се е можно, тоа е потенцијал од +10 М ЕУР споредено со лани. Е сега како ќе одиграат кој да знае ... :)
 
Член од
11 јули 2017
Мислења
883
Поени од реакции
623
Koj ima kritiki za ovoj rezultat slobodno utre neka prodava akciite nie sto sme glupavite neka si patime :)
Covekot si kaza 35 na kraj na godina i e covek od zbor a vas sto ne vi se dopaga toa e loso !!
Mene mi e samo krivo sto TNB ke bide bolja i ke opne sigurno poveke ama da ne ve razocaruvam neli vie sakate kes :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom