Македонска берза

Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
50/50, или помош од лепиов ќе може? :D
Прегледај го приврзокот 347244
Изгледа најмногу "горниот" може да и помогне на Европа и нас ова зимо. Да се надеваме на надпросечни температури инаку кризата за енергија ќе ги изгоре нашите и буџетите на државите.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.657
Поени од реакции
34.947
Изгледа најмногу "горниот" може да и помогне на Европа и нас ова зимо. Да се надеваме на надпросечни температури инаку кризата за енергија ќе ги изгоре нашите и буџетите на државите.
Ќе биде весела зима, не ме плаши толку цената колку што можниот недостаток и целосно запирање на производствените процеси.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ќе биде весела зима, не ме плаши толку цената колку што можниот недостаток и целосно запирање на производствените процеси.
Добро е што цените на струјата и гасот се во значителен надолен тренд, ама аналитичарите мислат дека тоа ќе се смени кога ќе почне грејната сезона.

Многу веројатно изгледа дека индустриите кои се најголеми потрошувачи на енергија ќе ја поминат зимата во хибернација.
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.108
Поени од реакции
705
Vcera pet ,a denes cel den se trguvaat samo dve akcii.Berzata kako da se gasi....
Автоматски споено мислење:

Ne mozes nitu da kupis nitu da prodades.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Vcera pet ,a denes cel den se trguvaat samo dve akcii.Berzata kako da se gasi....
Автоматски споено мислење:

Ne mozes nitu da kupis nitu da prodades.
Нема доволно налози на куповната страна или има многу големи разлики во цените?
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
,,Koja firma ima najgolema dividenda'' или ,,I ednite i drugite se plasat'' ми се доволен впечаток дека за жал сеуште има многу работа и чистка на овој пазар... Се дур не се откажат сите до последен авериџ инвеститори, не гледате ботом драги мои :(
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2013
Мислења
1.108
Поени од реакции
705
Vide ne vide,ESM povtorno se svrte kon MPT.
Edna narodna veli "Ne trcaj kako prle pred magare" i "Seriozni muabeti pred deca ne se pravat,ke se izlajat negde"
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.934
Vide ne vide,ESM povtorno se svrte kon MPT.
Edna narodna veli "Ne trcaj kako prle pred magare" i "Seriozni muabeti pred deca ne se pravat,ke se izlajat negde"
lycku кризава и позициите на ТНБ и МРТ те направија изглеа подобро чоече. Во последно време приметувам агресивен си, не поставуваш само прашања како аматер туку даваш свои видувања , конкретен си и некако изгледаш порешителен. Дури и самата реторика почнав да ти ја почитувам. Само продолжи така (y)
 
Член од
29 септември 2022
Мислења
122
Поени од реакции
367
,,Koja firma ima najgolema dividenda'' или ,,I ednite i drugite se plasat'' ми се доволен впечаток дека за жал сеуште има многу работа и чистка на овој пазар... Се дур не се откажат сите до последен авериџ инвеститори, не гледате ботом драги мои луѓиња :(
Stoebe glupaf
 
Член од
10 април 2013
Мислења
1.108
Поени од реакции
705
lycku кризава и позициите на ТНБ и МРТ те направија изглеа подобро чоече. Во последно време приметувам агресивен си, не поставуваш само прашања како аматер туку даваш свои видувања , конкретен си и некако изгледаш порешителен. Дури и самата реторика почнав да ти ја почитувам. Само продолжи така (y)
Blagodaram profesore ,ke se trudam i ponatamu (y)
P.S Deminutivot doagja kako kompliment za covek od 100kg i 190cm
 

Kajgana Shop

На врв Bottom