Македонска Музика

Dali ni ja biva makedonskava muzika?


  • Вкупно гласачи
    109

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Никој не го спомна Влатко Стефановски - еден од најдобрите гитаристи во светот
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
StenmarC напиша:
Никој не го спомна Влатко Стефановски - еден од најдобрите гитаристи во светот
Влатко е легенда! Не сме го заборавиле :lol: Тоа си е класа за себе .

Туку гледам плакати за Тоше и Есма, ќе имаат концерти во Љубљана. Есма не знам по кој пат, а на Тошката изгледа сефте ќе му биде :P

Баш прочитав дека Есма имала приближно по 270 концерти на година :shock:
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
Еј Еј Еј

Абе Влатко Стефановски е вон конкуренција... Влатко не треба да се спомнува. Се знај дека ГИТАРАТА е единствен пронајдок кој влијаел позитивно на нашата музика.. ни електроника, ни нишо...
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.460
Поени од реакции
43
Еј Еј Еј

guitardemon666 напиша:
Се знај дека ГИТАРАТА е единствен пронајдок кој влијаел позитивно на нашата музика.. ни електроника, ни нишо...
Во забуна да не си ти малку :P
Кажи ми некоја друга земја со толку жители како Македонија која има дадено толку музичари :wink:
 
Член од
20 мај 2005
Мислења
140
Поени од реакции
11
македонија македонија

Па македонија е уникат, уствари стварно на толку малку народ имаме по многу од се, освен пари се разбира... А за гитарата муабетот ми беше дека кај нас само рок музиката чини и по некој вака ко ВЛАТКО
 
Член од
18 февруари 2005
Мислења
95
Поени од реакции
1
No comment koj saka toa si slusha, se se seshto pustaat na mediumi!:(

 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
burglar напиша:
No comment koj saka toa si slusha, se se seshto pustaat na mediumi!:(


Каролинчето е закон,ама кажи од кај ја најде во вакво издание??? :lol: :lol: :lol:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Не се сложувам дека е катастрофа.Можеби исто така не можеш да ги споредуваш нашиве музички ѕвезди со светските, ама тоа е колку пари толку музика.Факт е дека кај нас ниедна музичка ѕвезда не живее само од естрадата (освен Тоше).И затоа нив сцената им е на втор план.Прво што е сигурно да си ја одработат платичката како секретарки, забари, сметководители и тн. па после музика.
А за музиката што ја прават и не можам да кажам дека е така лоша. Како што некои веќе спомнаа Владо, Каролина, Калиопи, Андријана, Тоше, Влатко имаат прекрасни албуми (не сите) ама пак ќе кажам за овие простори.
Прво треба самите музичари да да се научат да се понашаат како ѕвезди а потоа и ние, народот да ги почитуваме како такви.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Буковец напиша:
Како што некои веќе спомнаа Владо, Каролина, Калиопи, Андријана, Тоше, Влатко имаат прекрасни албуми (не сите) ама пак ќе кажам за овие простори.
ај овие што ги наброја се ок, ама шо ке кажеш за другите од типот на маја вукичевиќ, мартина и слично??

таквите ми е гнасно да ги слушам
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Абе Влатко Стефановски е вон конкуренција... Влатко не треба да се спомнува. Се знај дека ГИТАРАТА е единствен пронајдок кој влијаел позитивно на нашата музика.. ни електроника, ни нишо...
да не испадне дека јас го напаѓам Влатко
напротив

но моето мислење е дека Влатко е одличен гитарист но не и композитор, односно не е доволно креативен за да создаде нешто негово но квалитетно
кај него повеќе е нагласена техника, односно свирењето
но сепак Влатко рулз
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Гижо напиша:
Буковец напиша:
Како што некои веќе спомнаа Владо, Каролина, Калиопи, Андријана, Тоше, Влатко имаат прекрасни албуми (не сите) ама пак ќе кажам за овие простори.
ај овие што ги наброја се ок, ама шо ке кажеш за другите од типот на маја вукичевиќ, мартина и слично??

таквите ми е гнасно да ги слушам
Според мене нормално е да има и такви.Како ти би го раликувал доброто од лошото ако не знаеш што е лошо :?:Или па ајде вака...кажи ми барем една држава во која естрадата е 100% ок?Нормално е да е така.Мене па не ми се свиѓаше оној период кога на располагање ни беа само 3-4 имиња, и тука нема добро лошо-слушај само :pos:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Од МК музика иам албуми од Рок Агресори, Санитариум, Леб и Сол, Владо и некои песни од Куку Леле. И од Ферус имам едно 15, само ја барам албуми (mp3) од Ристо Бомбата и Кучешка Тенија, кој има ве молам да се размениме на тоа msn-от. Одамна барам и само 2 најдов, бар десетина да иам. Ако некој нешто најде, многу би ми значело, одма кажувајте да се мењаме :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom