Македонија - Црна Гора | 04.09, среда 17:45 часот |

Статус
Затворена за нови мислења.

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Се надевам на победа секако, али ние сме посебен народ, знаеме да победиме секого и да изгубиме од секого... Не сакам да давам претпоставки, најбитен е фокусот и што би рекле Американците: eyes on the prize. :icon_mrgr:

Еден пријател од екс-ју државите (не би рекла од каде е) пиша на ФБ дека ќе сме доживееле фијаско на првенството од кое нема да сме се опоравеле во наредни 100 години.:icon_mrgr:

Пусти завидлк, оти моментално сме најачи у Југата.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.404
Србин?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Србин?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
Мене ак' ме прашвиш, не!

Ние не сме Срби, Бугари нит Грциии, чееда сме на Алеександар, гордост Македоноидска (Стојаноски, Војо)

Абе, си одговорив на питање, фер енд сквер

Sent from na rabota :icon_mrgr:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Мене ак' ме прашвиш, не!

Ние не сме Срби, Бугари нит Грциии, чееда сме на Алеександар, гордост Македоноидска (Стојаноски, Војодан)

Абе, си одговорив на питање, фер енд сквер

Sent from na rabota :icon_mrgr:
fixed.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.473
Поени од реакции
68.838
Sent from na rabota :icon_mrgr:
Кога ставиле таму нет бе :pos:

И јас сум песимист за утаикмицава и мислам дека ќе изгубиме. Нека биде како минатиот пат, нека изгубат на стартот со Црна Гора па после да дојдат до полуфинале. Немам ништо против :icon_mrgr:
Увек ни требало повеќе време за да се вклопиме :icon_mrgr:
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Кога ставиле таму нет бе :pos:

И јас сум песимист за утаикмицава и мислам дека ќе изгубиме. Нека биде како минатиот пат, нека изгубат на стартот со Црна Гора па после да дојдат до полуфинале. Немам ништо против :icon_mrgr:
Увек ни требало повеќе време за да се вклопиме :icon_mrgr:
Ееее... башка што спуштам филмој со 6мб per sekundi :D

Абе, историјата форумска покажала дека треба да ме субвенционирате да пишувам дека ќе изгубиме. Еднаш пишав дека ќе тепаме - со Доминиканска :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.810
Поени од реакции
15.916
Ееее... башка што спуштам филмој со 6мб per sekundi :D

Абе, историјата форумска покажала дека треба да ме субвенционирате да пишувам дека ќе изгубиме. Еднаш пишав дека ќе тепаме - со Доминиканска :D
In your face baby :D


Очекувам победа против Црногорците, исто и против Босанците и Херцеговците, таман 3 победи :X3:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Кога ставиле таму нет бе :pos:

И јас сум песимист за утаикмицава и мислам дека ќе изгубиме. Нека биде како минатиот пат, нека изгубат на стартот со Црна Гора па после да дојдат до полуфинале. Немам ништо против :icon_mrgr:
Увек ни требало повеќе време за да се вклопиме :icon_mrgr:

Јас па сосема обратно. Оптимист сум за дуелот со Црногорците (иако мислам дека Црногорците се многу потценети во Македонија), но песимист сум за првенството во целина. Некако ми се чини дека ќе имаме само победи со Црна Гора и Босна и дека ќе изгубиме од Литванија, Србија и Латвија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.473
Поени од реакции
68.838
Јас па сосема обратно. Оптимист сум за дуелот со Црногорците (иако мислам дека Црногорците се многу потценети во Македонија), но песимист сум за првенството во целина. Некако ми се чини дека ќе имаме само победи со Црна Гора и Босна и дека ќе изгубиме од Литванија, Србија и Латвија.
Во глобала и јас го делам истото мислење. Некако најсигурно ми е дека ќе ги тепаме Босна и Латвија, а мислам дека токму овој дуел со Црна Гора може да испадне решавачки...
Немам толку големи очекувања како од претходното ЕП, а и самото неспортско однесување (пијанчење до рано сабајле) на дел од репрезентативците ми ги намалува очкувањата.
 
W

Werther

Гостин
Во глобала и јас го делам истото мислење. Некако најсигурно ми е дека ќе ги тепаме Босна и Латвија, а мислам дека токму овој дуел со Црна Гора може да испадне решавачки...
Немам толку големи очекувања како од претходното ЕП, а и самото неспортско однесување (пијанчење до рано сабајле) на дел од репрезентативците ми ги намалува очкувањата.
Всушност, обратно е. На минатото немавме големи очекувања. Генерално зборувам. На минатото, наоптимистички беше проѓање на групите.

Сега во Словенија се пумпа работата. Сите очекуваат повторување на успехот. Јас мислам дека имаме реални шанси за да ги поминеме групите, Србите и Црногорците се ослабени. Но, ништо повеќе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom