Македонија - Хрватска, 1 септември 20:00 ч

Статус
Затворена за нови мислења.

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Нема да коментирам како сме изиграле и кој бил најдобар само ќе напишам дека како се одвива ситуацијата многу ме потсеќа на светското ракомет. И таму во првата утакмица изгубивме од послаб противник а во второ коло ја победивме Полска и ги пренесовме бодовите во следна фаза со нив. Се надевам дека и ние и Хрватска ќе поминеме понатаму и ќе имаме успех бидејќи реално вкрстуваме со најслабата група на шампионатот и со противници со кои може да се надигруваме. Честитки на победата!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
najžalosnije je što sam zadnju minutu zbog svih ovih radićevaca,vrankovića,drapera,stipčevića i inih od srca navijao za makedonce! :cuc:

Една од најважните работи заради кои повеќето земји во околинава се подобри од нас во скоро сите спортови: способноста за анализа и самокритика! За разлика од нив, нашите новинарски анализи комплетно се сведуваат на две поенти:
1. Немавме среќа.
2. Судиите не мразат.

Но сега не е време за критика туку за прослава. Секоја чест на нашите и да се надеваме на пласман во следната фаза.
Браво за ова ... Апсолутно 100% си во право ...
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
U televizijskom komentaru nakon utakmice Aleksandar Petrović kazao je kako bi on, da je bio na mjestu makedonskog izbornika Dokuzovskog, radio prekršaj u zadnjem napadu Hrvatske.

:)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Навивачите сигурно ама ако збориш за играчите, поглуп потег амин :)

И јас го критикував Антиќ на полувреме ама стварно бледо изгледаше.
Пиено пиено и од нив, проверено :)
Се славело на велико до 5 сабајле :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Македонска работа, после Цацко им е крив кога осеќаат замор :)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Како може да им дозволат да се испоначукаат не ми е јасно, срамота. Што мислат ги тепале Хрватска и со една победа Европски Шампиони станаа, епа затоа никогаш нема да имаме успех во ништо, катастрофа.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Како може да им дозволат да се испоначукаат не ми е јасно, срамота. Што мислат ги тепале Хрватска и со една победа Европски Шампиони станаа, епа затоа никогаш нема да имаме успех во ништо, катастрофа.
Од кај па сега дека се начукале? Сигурно станува збор за чашка, макс две што и не верувам дека ќе влијае негативно.

Впрочем Бразил го освои светското во 1994 со секс и алкохол

"We were very professional when we won the World Cup in '94. We went there to win it. Drinking was allowed and we'd have three or four drinks to relax. What's wrong with that?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Norveška, Andora, Malta, San Marino, Švicarska, Hrvatska...valjda bi u toj skupini bili 1.valjda...
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Баџо заеба, иначе .!. ќе освоеја :) Друго е нешто што се дешавало пред 20 години..

Непрофесионално е сепак, губиш од ЦГ, победуваш денес и одма со алкохолот. И една чаша да било, треба одмор, после мечот добро да се изанализираат грешките, концентрацијата треба да е на ниво. По добар пласман недела дена нека се затворат во некоја дискотека ако сакаат :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom