Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Коментарот на Илиевски на крајот. Колку пати само повтори "леле луѓе што направивме". Тоа докажува колкав успех е ова. Никогаш не сум бил олку среќен во животот. Еден ден кога ќе се женам и жена ми ќе ме праша "драги, свадбата ти беше најсреќен момент, така?" ќе и речам да, ама уште да знаеше ти тројки да фрлаш ко Владо се ќе беше таман.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
25.054
Поени од реакции
39.662
А сега следи омилениот дел на секој форумџија, наречен „Нели ви реков?“

Не.

И нема да изгубиме.
Ебеш Лондон, сакам полуфинале :)
"Pressure. Changes everything, the pressure" - Ал Пачино, во една од неговите најдобри улоги.

Во право е Ал. Притисокот менува се. Може да смени се...

Ние... ние треба да бидеме во близина, да не им даваме да се одлепат, борбени како и секогаш (нема човек што не знае дека ова ќе биде така). Да влеземе во последната четвртина со шанса за резултат, и да пуштиме притисокот да си го направи своето...
Колку ќе биде убаво кога салата ќе замолкне... псссссст! :)
JUST GIVE ME THE ROCK BABY!!! :vozbud:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.387
Поени од реакции
2.396
Кој е од ПРИЛЕП знае како е сеа во градот свират коли веат знамина навивачи шетаат низ чаршија!!!!!!! :vozbud: Не можев да останам веќе ми се фати грлото!!!! :vozbud: Ми се плачи од радосттттттт:cuc:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.332
Поени од реакции
14.590
Напнавте за Владо, за овој успех што го направивме сите се заслужни.
Ама ние не сме ние ако не се поделиме одма.
Реално синоќа не му одеше на Владо, ама затоа маме им еба на хрватите.
Здравје боже може ќе прикажи одлична игра против Литванија, па после друг ќе биди муабетот.
Нели ви реков. :P
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.160
Поени од реакции
4.756
Најјаки бе!!! Ме интересира на шпанците колку ке им бапнеме.
Секоја чест за нашите репрезентативци.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Кој е од ПРИЛЕП знае како е сеа во градот свират коли веат знамина навивачи шетаат низ чаршија!!!!!!! :vozbud: Не можев да останам веќе ми се фати грлото!!!! :vozbud: Ми се плачи од радосттттттт:cuc:
Брат има веб камера од Прилеп? Ми се плачи што не сум таму моментално :(
 
На врв Bottom