Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

В

Вори

Гостин
Не да солира како Паркер,ама со својата висина и маса треба да го изеде кошот.А не да се плаши да закуца или да положи.
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
http://www.facebook.com/notes/100000-фанови-за-македонската-кошаркарска-репрезентација/отпатувај-во-литванија-и-навивај-за-македонија-за-само-199-евра-понудава-важи-са/191941244211559
Еве добра понуда, за 200 евра 6 дена у Литванија. Ова нема време за да важи за 1/4 финале така да важи за тие утакмици што се после. Зошто не кажаа порано дека имало и вакво нешто, дека имало Basketball Fans Camp.
Сигурно би имало повеќе наши навивачи од Македонија, некој и сами би се организирале.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
И што? Пак на телевизија ќе гледате и да отидете таму... Во понудата нигде не се спомнати влезници.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Абе сега што е тука е. Да играме со картите што ги имаме. Играме против Литванија а не Србија. Ги имаме Антич, Бо, Војдан, Дамјан, Тоше, Самарџиски, Владо, Мираковски, Соколов, Чековски, Симоновски и Димчевски а не Брајант,Џејмс и не знам ти кој таму. Да играме со ова што го имаме и против ова што го имаме :)
Како беше онаа изреката...добрите покераши играат со картите што ги имаат?! Како и да беше......
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.124
Поени од реакции
18.110
ОТПАТУВАЈ ВО ЛИТВАНИЈА И НАВИВАЈ ЗА МАКЕДОНИЈА ЗА САМО 199 ЕВРА... ПОНУДАВА ВАЖИ САМО 24 ЧАСА, ПОБРЗАЈ!!!





Почитувани,
Поради големиот интерес да отпатуваме во Литванија и да навиваме за нашите кошаркари на останатите натпревари, направивме огромни напори, во соработка со туристича агенција да ви организираме патување на ЕВРОБАСКЕТ 2011 по НАЈДОБРАТА МОЖНА ЦЕНА:



ТЕРМИН: 15 – 21.09.2011 (Поаѓање наутро во договор со организаторот).

ПОНУДА:

  1. ИЗНАЈМЕН ШАТОР СО ВРЕЌА ЗА СПИЕЊЕ ПО ЛИЦЕ (НАЈМАЛКУ 4 ЛИЦА) - 199 ЕВРА
  2. ИЗНАЈМЕН ШАТОР СО ВРЕЌА ЗА СПИЕЊЕ ПО ЛИЦЕ (НАЈМАЛКУ 2 ЛИЦА) - 209 ЕВРА
  3. ШАТОР КУЌА СО КРЕВЕТИ (НАЈМАЛКУ 2 ЛИЦА) - 219 ЕВРА
  4. ШАТОР КУЌА СО КРЕВЕТИ (НАЈМАЛКУ 2 ЛИЦА) - 229 ЕВРА

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
  1. Превоз на релација Скопје – Каунас – Скопје
  2. Сместување во Basketball Fans Camp 3 ноќевања (Според избраниот тип на сместување).
  3. Организација и реализација на патувањето.
ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
  1. Патничко осигурување од 5 евра.
  2. Индивидуални трошоци.
  3. Влезници за натпреварите.
ВАЖНО: КАЛКУЛАЦИЈАТА Е НАПРАВЕНА ЗА НАЈМАЛКУ 45 ПАТНИЦИ, И ТРЕБА ДА СЕ СОБЕРЕМЕ НАЈМАЛКУ 45 ЛУЃЕ НАЈДОЦНА ДО УТРЕ (14.09.2011) ВО 15:00 ЧАСОТ .

Сите заинтересирани нека ни пишат на : evrobasket2011@yahoo.com
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Еден совет од мене. Уплаќајте сите на Литванија. Ако тепаат ќе добиете пари за утеха а ако изгубат ќе добиете нешто што е поважно од пари во моментов - Пласман во 1/2 финале. Единствено ако не тепаат по продолжение ќе останиме без 1/2 финале и беспари :D
Сепак со ова уплаќањево ќе им направиме малер а можеби и кладилниците ќе се исплашат да не останат без скршен денар и ќе наместат да тепаме :D (y)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ако се обиде со ова да потенцираш дека јас ја препознавам ,,само'' важноста на Бо си се заебал. Мене на цел турнир најомилен во цела репрезентација ми е Војдан, а сите кога скокаа по Бо после победата против Грузија не им замерам, да, човекот го постигна решавачкиот поен, предходно имаше положување, веднаш по тоа украде топка и пак поентираше, но лично за мене тогаш најзаслужен за победата беше Марин, зошто успеа да најде одбрана за далеку повисокиот состав од нашиот.

... а ако само го кажуваш своето мислење без иронија, ондак се слагам со тебе во целиот пост.
Не ми беше поентата да напаѓам некој, а не пак тебе што знам барем дека не си антиспортиста и го сфаќаш фунционирањето на репрезентацијата. Дека одбраната е колективно залагање и дека сите имаат подеднаков удел таму, но ако тргнеме поединечко ќе видиме дека со оглед на искуството шо го има и кај играл Владо потфрли, но за наша среќа тука се браќата Стојановски кои имаат и подобри статистики од него и надохнадија неговите поени во нападот, иако во 99% од екипите плејот постигнува појше поени од тројката.

И да, и мене Војдан ми е омилен репрезентативец, пошто најмногу почитувам кошаркари што играат одбрана и се борбени а у нападот не трошат многу топки, ротираат и бараат топка, а во исто време се сталожени и погодуваат слободни фрлања со огромна реализација. Војдан е и одлично кондиционо спремен, игра агресивна одбрана и во нападот трча многу и не е статичен. Дамјан меката рака исто ќе стане одличен кошаркар. :D
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Оф леле со кого се расправам и ја. :confused:

Big deal, сигурно и Марин му има речено да ја чуват топката 12-14 секунди.

Соколов никад не бил плејмејкер на првенствово, секогаш кога бил во игра бил заедно со еден од Бо, Илиевски и Мираковски, незнам шо имаш гледано ти? Соколов трча од крило до крило и чека да шутне за тројка и не е плеј, ама богами јаде банани како плеј.

Дај статистика? Ретко прајт грешки во додавања, ама скоро сите му се "back to the goalkeeper" сигурни додавања и затоа дури Перо и Бо се подобри асистенти од него.

FAIL, Владо никад не бил ниту decent шутер.
Да се надеваме, ама ти за домашна работа прати го убо натпреварот. Не после да видаш јак е Владо прави некој финти со раката на главата или покажува со прстите во воздухот, па зато јак е.;)
Браво. Конечно еден паметен експерт. Какви скаути и менаџери на Ефес, Барса и останати гиганти какви бакрачи, ти да составиш екипа има да плескаш пола NBA и цела европа. И ја незнам како се заебуваат со Владо сите јаки екипи?? Изгледа не читале на форумов дека не го бива...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.914
Eдно нешто не ми е јасно кај Марин ... Зашто не проба да ги игра браќата во прва петорка ?
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Искрено, уште кога влеговме во втората фаза најмногу се плашев од Литванија! Кога ќе размислам подобро не од нивниот тим туку од нивната гласна фанатична домашна публика! Да игравме на неутрален терен сигурен сум дека ќе поминевме со нив многу полесно отколку со Русите на пример и покрај тоа што (ltv.) се 5то рангирани во свет(не сум сигурен во оваа информација)!
Меѓутоа интересното е што откако изгубивме од Русија ме пукна некое страшно оптимистичко расположение и сега одвај чекам да дојде натпреварот повеќе од кој и да било друг натпревар на наша репрезентација што сум го дледал досега...:! Незнам зошто толку нагло ми се сменија чувствата и почна да ме тресе идејата дека ќе победиме, само се надевам дека ќе биде навистина така!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Браво. Конечно еден паметен експерт. Какви скаути и менаџери на Ефес, Барса и останати гиганти какви бакрачи, ти да составиш екипа има да плескаш пола NBA и цела европа. И ја незнам како се заебуваат со Владо сите јаки екипи?? Изгледа не читале на форумов дека не го бива...
Обично замена играше во сите тие тимови, а и у ефес пред Тунчери секако нема да игра. Значи читај убаво постовите, Владо неможе да не го бива со таква кариера, си има он и предности кои ги искористивме, ама он потфрли на ЕП. Неможе плеј така мизерно на шутира, да се плаши да превземе одговорност, и толку слободни да промашува. Барем последново не смее. Војдан троши помалку топки, подобар е во одбрана и е попрецизен. Знам дека сме сеа сите среќни и живееме у бајка, ама барем гледај реално работите.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Напнавте за Владо, за овој успех што го направивме сите се заслужни.
Ама ние не сме ние ако не се поделиме одма.
Реално синоќа не му одеше на Владо, ама затоа маме им еба на хрватите.
Здравје боже може ќе прикажи одлична игра против Литванија, па после друг ќе биди муабетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom