Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.
А

Адриано

Гостин
1-0 полувреме!
ги испековме на сонцево исланѓаниве!
трибинава 70% е готова!
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Добро прво полувреме! Одиме на победа и 120 000 евра за Јонуз :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Добро прво полувреме морам да ги одвојам Величе,Аце и Филип играат многу добро поготово Филип со одличен дриблинг и центаршут што донесе резултат.Очекувам уште еден гол за помирен крај.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Браво за Јонуз .. најдобра формација што може да се изведе со овие играчи.

Конечно му текна да го стави Илчо скрос напред а Пандев и Стојков по страните , така сме многу поопасни.

Абе коментаторов две чисти нема ... дури срам ми е да го слушам кога тресе вакви глупости. Боље Марјан Ников да го пуштат.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Иако сум среќен што водиме играта ич не ми се бендисува, премногу спор фудбал, топката лази по теренот, досадно за гледање.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
A ovie imaa nekoi shansi? 1-0 nekako ne mi e bash najsigurno :) Imavme drugi dobri shansi za gol?
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Среќа што исланѓаниве се уште поутепани од нас, инаку црно ни се пише...Пандев уште еднаш докажува дека е тешка плачипичка!

А овој судијава па еј, до кога ќе ни делат вакви судии :tapp::tapp:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Деспотовски :zver:
 

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
Е убо :)

Да ги победевме Исланѓаниве таму и вчера со Норвешка ќе имавме МНОГУ поголеми шанси за пласман, ама тоа е :toe:
А замисли да ги тепаме Исланѓаните во Глазгов во септември? :pos:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.743
Поени од реакции
9.750
Добро прво полувреме на нашите. При напаѓање сме супер, добри пробивања и нафрлања. Единствена мала забелеша: не треба да трчаат нашиве цело време кај што е топката, се губат од своите позиции и оставаат простор за Исланѓаниве. Среќа што тие не се кадарни и не можат тоа да го искористат.

Се на се, супер 45 минути. Одличен гол, добри проигрувања, добра соработка меѓу играчите. Штета што е само 1-0, можеше да биде минимум 2-0. Во второто полувреме да продолжиме со исто темпо, со помалце грешки само, и да победиме!
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
A го слушавте ли тој стручнакот што зборуваше сега дека репрезентацијата не ни била уиграна????

А јас незнам кога последен пат имаме гол постигнат од акција.....
ниту од прекин ниту од контра:toe:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
А замисли да ги тепаме Исланѓаните во Глазгов во септември? :pos:
Тогаш Игорче има да вика ГООООООЛЛЛЛЛ без престан две минути ... ма какви две бе ... пет може човекот
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
Pa posleden ni e toj so Shkotska vo Skopje ako ne se lazam. Od sloboden udar shto golmanot ja odbi i Ilco ja plesna.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Среќа што исланѓаниве се уште поутепани од нас, инаку црно ни се пише...Пандев уште еднаш докажува дека е тешка плачипичка!

А овој судијава па еј, до кога ќе ни делат вакви судии :tapp::tapp:
Не знам каков ќе е во второто полувреме, но барем засега, судијата коректно си ја изврши работата и нема што да се бараат замерки за неговото судење (се надевам нема да урочам :D). Како и да е, ми се допаѓа тоа што нашата игра не се ориентира стриктно околу Пандев, нешто што многупати досега се покажало како погубно по нашата игра. Ааа, да, мора да ја напоменам и мојата вечна љубов Величе; добро бе Величе, добиваш топка на 5 метри од гол, наместен си на твојата појака нога, а ти подаваш? А другпат шутираш од невозможни ситуации и нереални далечини? Аххх, некои репрезентативци и до ден денес продолжуваат да ме импресионираат.:nesvest:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom