Македонија - Исланд 2-0

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Како прво не сум јас дете, а второ, немој да ми викаш на мене дека не знам каде е стадионот кога имам пет пати повеќе идено на Градски од тебе.
Знам дека порано карта со тимови на ниво на Исланд беше од 150 до 250 денари максимум, а сега картата со Исланд е 500 денари како да ќе ни дојде 10-то пласиран, а не некој 70. рангиран, или пак као Македонија да била европски првак.

А инаку еве како изгледаше натпреварот со Норвешка во саботата најреално прикажано.

како прво и прво братче ти не се поиставуваш сериозно...со кој памет повикуваш на бојкот??? па ова не е твојот локален клуб кој го водат некои шерифи и сл. туку НАЦИОНАЛЕН ТИМ!!! кој треба да биде поддржан од цела држава...за фазла прочитај го мојот погорен пост...истото че ти го кажувам и овде ако пишувам!!!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Мораме да одиме на победа ако сакаме да имаме шанси за второто место инаку друг резултат само би не оддалечил...
 
П

Паган-др

Гостин
Поштуем
Јас убаво велев дека не игра за репрезентација толку добро како во Лацио што игра ама некои дури сега сФатија кога најмалку е потребно и кога шансите за влез понатака се 0%
Тоа е тоа поздрав до МАКЕДОНИЈА таква каква што си е.
Добро човек. Пандев во Лацио има со кој да склопи акција. Прв тим во Лацио не се безкичмењаци ко кај нас (со часни исклучоци).

Иначе за утакмицава очекувам победа. Ко што бев на Норвешка, и на Исланд ќе одам пак на запад. Немора да имаме некоја одлична игра да ги надиграме тотално туку само 1 голче да им дадеме и да го задржиме резултатот. :)
Напред Македонија! :oeoeoe:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па што ако нема со кој да изигра?негово е да подаде како и на сите..може и за Пандев викаат овој врска нема зашто да му подадам и сите ќе дибрламе,не е тоа оправдување:nenene::nenene:
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
како прво и прво братче ти не се поиставуваш сериозно...со кој памет повикуваш на бојкот??? па ова не е твојот локален клуб кој го водат некои шерифи и сл. туку НАЦИОНАЛЕН ТИМ!!! кој треба да биде поддржан од цела држава...за фазла прочитај го мојот погорен пост...истото че ти го кажувам и овде ако пишувам!!!
Стварно?! Можеби е мој национален тим, но тие немаат право да манипулираат со патриотизмот на македонците и на оние што ја сакаат фудбалската репрезентација со тоа што ќе ги покачат цените на 500 денари, за кој? За Исланд? Што постигнала репрезентацијата на Македонија за да удрат цената на билетите?? Ем велат, економска криза било, ем во Македонија нема таков стандард за да се плаќа 500 денари за секоја утакмица (се прашувам колку би било карта за пријателската со Шпанија). Исто така, стадионот ќе го пополнат луѓе кои што добиле гратис (бесплатни) карти од разни вработени во фирми кои соработуваат со федерацијата, а вие што ќе платите 500 денари за со Исланд ќе испаднете најголеми.....

Додека не се подобри квалитетот на фудбалската репрезентација, додека не мрднат од она 4-то место (они можат многу повеќе, само што....), додека не ја нормализираат цената на картите кога игра репрезентацијата, јас за оваа репрезентација нема да идам на стадион.
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
Стварно?! Можеби е мој национален тим, но тие немаат право да манипулираат со патриотизмот на македонците и на оние што ја сакаат фудбалската репрезентација со тоа што ќе ги покачат цените на 500 денари, за кој? За Исланд? Што постигнала репрезентацијата на Македонија за да удрат цената на билетите?? Ем велат, економска криза било, ем во Македонија нема таков стандард за да се плаќа 500 денари за секоја утакмица (се прашувам колку би било карта за пријателската со Шпанија). Исто така, стадионот ќе го пополнат луѓе кои што добиле гратис (бесплатни) карти од разни вработени во фирми кои соработуваат со федерацијата, а вие што ќе платите 500 денари за со Исланд ќе испаднете најголеми.....

Додека не се подобри квалитетот на фудбалската репрезентација, додека не мрднат од она 4-то место (они можат многу повеќе, само што....), додека не ја нормализираат цената на картите кога игра репрезентацијата, јас за оваа репрезентација нема да идам на стадион.
ниукој не те ни тера!!! да покажиш поддршка доволно е да не пишуваш вакви с...а и да не тресиш глупости...цената на картата е таа каква шо е и нокој не можи то да го промени...зато има тв и така можиш да ја следиш...факт е дека не можи секој да одвои 500 денари, па не се буни за то...еве ја од пп да идам, покрај 500 и за пат околу 500 и нешо да каснам и да се напијам значи околу 1500 ќе ме фати...па не велам дека нема да одам да ја гледам и да повикувам на бојкот!!!туку давам поддршка за тимот во рамките на моите можности...
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Па добро де може за некој се многу.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.768
Поени од реакции
6.735
MAKEDONIJA-ISLAND 1:1, za zal :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Како прво не сум јас дете, а второ, немој да ми викаш на мене дека не знам каде е стадионот кога имам пет пати повеќе идено на Градски од тебе.
Знам дека порано карта со тимови на ниво на Исланд беше од 150 до 250 денари максимум, а сега картата со Исланд е 500 денари како да ќе ни дојде 10-то пласиран, а не некој 70. рангиран, или пак као Македонија да била европски првак.

А инаку еве како изгледаше натпреварот со Норвешка во саботата најреално прикажано.


Врати се поназад една страна да си го видеш посто!!!

Зборуваше и објаснуваше за ФФМ и за тоа колку плата зема Јонуз, и во тој контекс повикуваш на бојкот а не знаеш колку се картите!!!
Понатаму во овој пост можам да заклучам дека ОДДДДАААААММММНННААА изгледа не си бил на стадион, така да не објаснувај дека ДУРИ пет пати си бил повеке од мене на стадион!:helou::smir:


Ај сега ПИС за да не се расправаме и труеме џабе на темава за лични интереси!:salut:

ниукој не те ни тера!!! да покажиш поддршка доволно е да не пишуваш вакви с...а и да не тресиш глупости...цената на картата е таа каква шо е и нокој не можи то да го промени...зато има тв и така можиш да ја следиш...факт е дека не можи секој да одвои 500 денари, па не се буни за то...еве ја од пп да идам, покрај 500 и за пат околу 500 и нешо да каснам и да се напијам значи околу 1500 ќе ме фати...па не велам дека нема да одам да ја гледам и да повикувам на бојкот!!!туку давам поддршка за тимот во рамките на моите можности...


Браво за постот, а ова треба и за сите да важи!!!:smir:
 

манутд

24 is the number
Член од
20 октомври 2008
Мислења
482
Поени од реакции
13
Очекувам тежок и неизвесен натпревар и се надевам на победа на Македонија. Би сакал Пандев да блесне бидејки во последно време многу е критикуван и да прикаже игра како што прикажува во дресот на Лацио. :pipi:
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Очекувам тежок и неизвесен натпревар и се надевам на победа на Македонија. Би сакал Пандев да блесне бидејки во последно време многу е критикуван и да прикаже игра како што прикажува во дресот на Лацио. :pipi:
Ете ова сакам а и така треба да биде на секој пост!!!

Бај д веј се сложувам со постот!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Очекувам тежок и неизвесен натпревар и се надевам на победа на Македонија. Би сакал Пандев да блесне бидејки во последно време многу е критикуван и да прикаже игра како што прикажува во дресот на Лацио. :pipi:



Тоа никогаш нема да се случи и тешко можам да ви објаснам зошто е тоа така но само потврда дека без пандев победивме и појака репрезентација а тоа беше хрватска со 2 - 0. Ако сакаме гол некој да даде треба да се стават повеќе играчи оа албанска националност зашто не заборавајте дека шаќири беше најдобар играч кога играше и беше и асистент и крило и напад. Без албанца нема ударца :helou:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Тоа никогаш нема да се случи и тешко можам да ви објаснам зошто е тоа така но само потврда дека без пандев победивме и појака репрезентација а тоа беше хрватска со 2 - 0. Ако сакаме гол некој да даде треба да се стават повеќе играчи оа албанска националност зашто не заборавајте дека шаќири беше најдобар играч кога играше и беше и асистент и крило и напад. Без албанца нема ударца :helou:
Па Шаќири беше вонсериски играч во нашава репрезентација затоа и имаше таков ефект. Јас сум за тоа ако има подобри играчи нека бидат и 6 Албанци, ако тоа ни донесе пласман. Сепак во моментов единствно чекам да го видам барем на пријателска Неџипи како ќе се снајде, а може и Демири да се проба иако имаме играчи за таа позиција.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Шаќири беше цар.
Инаку ми се допаѓа изјавата на Јонуз дека сепак треба да бидеме реални и да не се креваме во облаци. Реалноста дека немаме квалитети, но најбитна е желбата и срцето да се успее и треба на тоа повеќе да се работи.
Еве видете ја Босна со Чиро Блажевиќ на второ место е и има огромни шанси а сепак нема никакви ѕвеѕди во екипа. Ако се сака се може! :helou:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Шаќири беше цар.
Инаку ми се допаѓа изјавата на Јонуз дека сепак треба да бидеме реални и да не се креваме во облаци. Реалноста дека немаме квалитети, но најбитна е желбата и срцето да се успее и треба на тоа повеќе да се работи.
Еве видете ја Босна со Чиро Блажевиќ на второ место е и има огромни шанси а сепак нема никакви ѕвеѕди во екипа. Ако се сака се може! :helou:
Па би рекол дека Џеко моментално е меѓу ѕвездите во доаѓање, човекот се истури од давање голови во пролетниов дел, Ибишевич се истури од голови пред повредата, а имаат и уште неколку квалитетни фудбалери кои играат во Бундес лига како Мисимович мислам беше. Плус нашите не покажуваат доволно желба и срце, тоа е нешто што најмногу ме нервира.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom