Македонија - Доминиканска Република | Квалификации за ОИ, Лондон - 1/4 финале [петок 23:30 ч.]

Статус
Затворена за нови мислења.

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Добро де, реков дека не знам дали сликата е од мечот, искоментирав дека ми е жал за Бо пошто многу се трудеше, не мора одма со нервозни коментари како прво, а како второ и после Ангола и пред Нов Зеланд имаше изјави кои беа пренесени.
нема, тие изјави беа на каналот на ФИБА на јутјуб, сеа нема ништо, има едино изјава од Гарсија каде што се перчи за тројките. :)

Очигледно нашите одбиле да дадат изјави.

Инаку за Марин, он за мене испадна една голема ПИЧКА!

Страшливец! Што и да имал со МКФ какви и проблеми да имал порано, можел оваа година да ги сокрие како што ги сокри за ЕП и да си ја доврши работата. Дури и да отапдневме со него на клупа, уверен сум дека врз него немаше да бидат толку големи критиките како што се врз Лазовски.

Исто уверен сум дека и со него немаше шанса да имаме толкав пад у играта! Дека си ја знае работата и дека ја склопи најдобрата одбрана лани во Европа, нема збор секоја чест.

Ама со потегов, заминување во Лукоил (!!!), ма немој да ме јебеш бре! Реков, и да имаше неуспех, тој немаше да биде толку критикуван. Али добро, вака замина како победник у нечии очи, па еве сега го бараат назад. Иако и со него немаше да биде многу поразлично (освен она со големиот пад што го спомнав) најверојатно... не знам...

А дека атмосферата во тимот не беше како на ЕП, тоа е повеќе од очигледно. Дали заради Марин, заради Перо или некој друг, тоа за жал нема да го дознаеме...

Многу мала доза на професионалност владее во македонскиот спорт, тоа е еден огромен фактор за неуспехот и стагнацијата која ја имаме во спортот...
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
423
Поени од реакции
682
Веќе видено.. Ова некако постојано ни се повторува..
Така со ракометарите, така и со кошаркарите.
Кога еднаш ќе научат дека треба да играат се додека судијата не означи крај.
На почеток ќе почнат многу добро, ќе направат поголема разлика и ќе се опуштат, мислејќи дека имаат голема разлика и овие нема да израмнат.
Од водство со +20 разлика да изгубиш со -10 е само можно кај нас. Типична македонска работа.
На сите три натпревари беа катастрофа. Ни половина не бевме од она на Европското.
Сами си ја пропуштивме шансата. Неверувам дека некогаш ќе имаме ваква шанса да учествуваме на квалификации за ЛОИ дури со 3 колективни спорта.
Ама што надробивме тоа ќе си сркаме.

Морам да го пофалам Мекелјеб.
Единствено тој го даде својот максимум од себе.
Повеќето од репрезентативците треба да учат од него како се игра за својата татковина, иако Македонија не е негова татковина. Секоја чест. Му се поклонувам. :cuc:

А за Антиќ немам зборови. :facepalm:
Кога сите го напаѓаа за тоа со ФИРОМ, си мислев можеби човекот немал друг избор, ама сега сфаќам дека имале право. Па овој навистина бил продадена душа.

И на крај ќе кажам колку само фали Марин Докузовски.
Кога победуваа типична македонска работа беше дека победуваме, а сега типично е што изгубивме?
Претпоставувам да победевме вчера реченицата ќе гласеше: На сите три натпревари бевме феноменални? (Баш се прашувам што според тебе згрешија на натпреварот со Нов Зеланд?)
Лошата игра од Антич мислам дека нема никаква врска со ФИРОМ и било каква продадена душа...нели? Или оддеднаш човекот игра против Македонија? Чекај, да ни наштети или? Не те сфатив што е со моментот - продадена душа?

За крај, да, и мене ми фали Докузовски и браво за незаменливиот Бо (y)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.111
Поени од реакции
9.712
Кога победуваа типична македонска работа беше дека победуваме, а сега типично е што изгубивме?
Претпоставувам да победевме вчера реченицата ќе гласеше: На сите три натпревари бевме феноменални? (Баш се прашувам што според тебе згрешија на натпреварот со Нов Зеланд?)
Лошата игра од Антич мислам дека нема никаква врска со ФИРОМ и било каква продадена душа...нели? Или оддеднаш човекот игра против Македонија? Чекај, да ни наштети или? Не те сфатив што е со моментот - продадена душа?

За крај, да, и мене ми фали Докузовски и браво за незаменливиот Бо (y)
Дупка бевме и против нив да не се лажиме. Тешки аматери се тие инаку со онаква игра да беа малку подобри имаше да не згазат
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Депресија страшна ме фати, после она што се случи , не коменитирам кој е крив, ЦЕЛ ТИМ подеднакво
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535


Не знам дали е сликава од вчера, ама ми се скрши срцето кога го видов ова... Колку се трудеше, 35 поени човече, one man show правеше еден период... Многу ми е жал, ама стварно многу.
Не е, вчера беше црвен теренот :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Денес сум поразочаран од вчера..
--- надополнето: 7 јули 2012 во 21:59 ---
Да се играше фудбалот,кошарката и ракометот едно полувреме,ќе бевме светски,европски и олимпсиски прваци.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Се читаш ли бе што збориш? Како не ви е срам бе, глуп менталитет, ми се гади од народов, од вакви како тебе.

Бевме никој и ништо во кошарката, ни Србиве не знаеа ни еден играч од кај нас....успеавме да сме 4 на Европско, НАЈДОБРО пласирани од цел Балкан, цел Балкан капа ни симињаа и навиваа за нас. Само ние успеавме да влеземе во тој круг за квалификации за олимпијада покрај земји од Балкан што стварно имаат квалитетна кошарка. Пак сите не бодреа, ама нови сме во сето тоа.

ЛОИ е нешто највисоко во спортот, не се иде за 9 месеци игра одма, пишав погоре ќе пишам и пак: Многу дресови од многу генерации ќе се испотат додека не заиграме таму.
Ja kazav vistinata,nisto poveke,nisto pomalku.Tvoe pravo e da ja potisnuvas kolku sakas ama sekogas ke ti se pojavuva,kako covek sto si go ubil i si go frlil teloto vo ezero,za na kraj trupot na ubieniot da se vrati na povrsinata i da te potseti na nesto mnogu neprijatno.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Не ми се праи муабет..... Едвај собрав сили да ја отворам темава. Што и да се каже веќе е излишно. Еве ќе наближат 24 часа од злосторот, ја уште не можам да си објаснам како изгубивме. Никад нема да го заборавам изразот на лицето на Владо Илиевски на 10тина секунди пред крај на утакмицата.... Заплака мислам типот. А и за плачење е, последна шанса му беше него и на уште неколкумина да заиграат на Олимпијада. Ја испуштија, ради свои грешки, грешки на стручниот штаб и целата федерација. Промени сигурно ќе има, повлекувања од репрезентацијата исто. Ќе видиме само дали од тие промениќе излеземе посилни, или па ќе не вратат назад во периодот пред Литванија 2011.....
Како и да е ја сум горд на сите нив од прв до последен без исклучок. Секоја чест момци :cuc:

п.с А за нигеров на аватар нема потреба зборови да се трошат.
Светско а наше :icon_mrgr:
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Не ми се праи муабет..... Едвај собрав сили да ја отворам темава. Што и да се каже веќе е излишно. Еве ќе наближат 24 часа од злосторот, ја уште не можам да си објаснам како изгубивме. Никад нема да го заборавам изразот на лицето на Владо Илиевски на 10тина секунди пред крај на утакмицата.... Заплака мислам типот. А и за плачење е, последна шанса му беше него и на уште неколкумина да заиграат на Олимпијада. Ја испуштија, ради свои грешки, грешки на стручниот штаб и целата федерација. Промени сигурно ќе има, повлекувања од репрезентацијата исто. Ќе видиме само дали од тие промениќе излеземе посилни, или па ќе не вратат назад во периодот пред Литванија 2011.....
Како и да е ја сум горд на сите нив од прв до последен без исклучок. Секоја чест момци :cuc:

п.с А за нигеров на аватар нема потреба зборови да се трошат.
Светско а наше :icon_mrgr:
Јас стравувам дека ќе се вратиме пред 2011, особено ако Бо си замине.

Ќе најдеме нови дечки како замена за Антиќ, Гечевски, Илиевски.

Таков квалитет Македонија имала и ќе има.

Но немаме нешто како Меккејлеб. Како ли него ќе го замениме?
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Јас стравувам дека ќе се вратиме пред 2011, особено ако Бо си замине.
Ќе најдеме нови дечки како замена за Антиќ, Гечевски, Илиевски.
Таков квалитет Македонија имала и ќе има.
Но немаме нешто како Меккејлеб. Како ли него ќе го замениме?
Ke mu kazeme na Vrba : Daj drugo dete
I gotovo :icon_mrgr:
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Јас стравувам дека ќе се вратиме пред 2011, особено ако Бо си замине.

Ќе најдеме нови дечки како замена за Антиќ, Гечевски, Илиевски.

Таков квалитет Македонија имала и ќе има.

Но немаме нешто како Меккејлеб. Како ли него ќе го замениме?
А зошто да го мењавамо,има негде изјавено дека ќе си иде или?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Многу мала доза на професионалност владее во македонскиот спорт, тоа е еден огромен фактор за неуспехот и стагнацијата која ја имаме во спортот...
Word. Не знаеме што е тоа професионалност во спортот, ниту па како треба да се водат спортовите кај нас. Секој ден се молам некој да фрли некоја пара барем да донесе луѓе од странство на високи функции да покажат колку работа треба за да направиме континуитет и да им покажат како треба да се работи. Кај нас спортот ко заебанција е сфатен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom