Македонија - Грција, 3. септември, ЦАРЕВИТЕ ПОБЕДИЈА!!!! (72:58)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 септември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
3
Треба максимално залагање на денешниов натпревар не само од политички причини туку ако сакаме добар пласман тогаш треба да ги добиеме и грците бидејки ке носиме повеке бодови во следната фаза. А следниот ден по победата ке ми биде многу кејф да читам како плачат по грките весници :))). Напред Македонијо !!!
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Јаки се гомнава,ама кој ги ебе,ако паднале Хрватска ке паднат и овие,ослабени се они и зашто да не паднат,се надевам момците ке го остават срцето на терен како што го оставија и со Хравтска,а денес имаат и причина за такво нешто.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676

Одиме силовито денеска,ајде да ги здрвиме овие јужниве педери па нека се чудат.
И да,верувам во 100-те фанови таму и верувам дека ќе им ја извадат виргината,за инает нивни.
уф песнатаа ! ! !
А Сонцето од Кутлеш, би требало да им го извадат :)
 
K

kalimer0

Гостин
Па добро бе луѓе спортски е да се бориш или не?
Што глумите лудило :sick:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.894
Поени од реакции
14.382
hhh Грешно се изразив :) не мислев ние уште одма да се откажеме. Само мислам дека Тоше нема потреба да се форсира зошто ако обнови потреба ке си останеме со курот во раце...
А за тие што викате денес само да победиме па после не ви било важно незнам што да кажам. Незнам кој кур мешате политика во спорт. Само да ве прашам нешто.
ДАЛИ ВАС ВИ Е ВАЖНО МАКЕДОНИЈА ДА ИМА ШТО ПОГОЛЕМ УСПЕХ ИЛИ ВИ Е ВАЖНО ДА ЈА ПОБЕДИМЕ ГРЦИЈА ??
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.183
Претерувате малце и вие...
Вистина е тоа што го кажува дечкото. Мечот со Грција е секогаш голем меч, ама не по цена да се истрошиме до максимум и да ги загубуиме следните два. Знаеме дека најдобро би било Докузовски да ги одмара сите клучни играчи, пошто реално со две победи над Финска и Босна ние ќе бидеме втори, ако Хрватска слави над Црна Гора што не е под знак прашалник...
Но, ниту јас ниту вие нема да бидеме засдоволни ако видиме дека предвреме сме се предале :D
Нема да биде воопшто убаво ако пак изгубиме, ама реално сме послаби. Овојпат оставам на Докузовски да одлучи која тактика ќе ја примени. Дали ќе изигра разумно или пак ќе оди во одбрана на татковината со сите сили, дури и по цена на пласман понатаму...
Кога ќе бидете поразочарани, ако не се пласираме или ако завршиме втори и изгубиме 20+ од Грција?:)
Сеедно, одиме на победа :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
hhh Грешно се изразив :) не мислев ние уште одма да се откажеме. Само мислам дека Тоше нема потреба да се форсира зошто ако обнови потреба ке си останеме со курот во раце...
А за тие што викате денес само да победиме па после не ви било важно незнам што да кажам. Незнам кој кур мешате политика во спорт. Само да ве прашам нешто.
ДАЛИ ВАС ВИ Е ВАЖНО МАКЕДОНИЈА ДА ИМА ШТО ПОГОЛЕМ УСПЕХ ИЛИ ВИ Е ВАЖНО ДА ЈА ПОБЕДИМЕ ГРЦИЈА ??
двете работи се важни.
Од каде вие (сите што не им е важна денешната утакмица) сте толку сигурни во две победи против Финска и БиХ? Од кај знајте дека Хрватска и грците ќе ги добијат сите натпревари до крај?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
30.315
Оди кажи им го тоа на сите спортисти што одеа на Олимпијада у Грција што ги замараа по граница затоа што на торбите пишувало Македонија, да не јадеа гомна толку Грците сеа ова ќе беше еден обичен спортски натпревар.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
За тебе Македонијоо ке кренам раце високо, ке запеам на сиот глас за победаа!!
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.894
Поени од реакции
14.382
мене лично ова второто, за другите незнам

двете работи се важни.
Од каде вие (сите што не им е важна денешната утакмица) сте толку сигурни во две победи против Финска и БиХ? Од кај знајте дека Хрватска и грците ќе ги добијат сите натпревари до крај?
Па никој не е сигурен во две победи ама ако денес се одморат најважните играчи шансите за двете победи се зголемуваат барем за 15% :)
Пак ке повторам не реков дека треба да се откажеме од старт. Кажав дека не треба да изиграме 4/4 со сите 7 играчи што ги имаме и да се исцедиме до максимум + да ризикуваме Тоше да ја обнови повредата... Се разбира дека ако биде тесно ке играме со полна сила :)

Оди кажи им го тоа на сите спортисти што одеа на Олимпијада у Грција што ги замараа по граница затоа што на торбите пишувало Македонија, да не јадеа гомна толку Грците сеа ова ќе беше еден обичен спортски натпревар.
До сега од сите одмори во Грција што сум ги имал само еднаш ми јаделе гомна и тоа еден дендо 80+ години што ти е жал и да го удриш. Баш ова лето во солунскиот аква парк еден од тие што работеше ме прашуваше како се вика добро утро, рацете позади глава.. и се чудеше дека имаме сличен јазик како србите. И други грци коа ме прашуваа од кај сум ни еднаш не ми рекоа Скопје или ФИРОМ секогаш МАКЕДОНИЈА
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
30.315
Јас мислам можеме и службено да им ја дадеме, така ќе бидеме ептен одморени :tapp:
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
мене лично ова второто, за другите незнам
Браво за тебе, со ова докажа дека повеќе ја мразиш грција отколку шо ја сакаш Македонија!! Не бидете искомплексирани, на Европско се оди за да се стигни што подалеку, а не да се победи една репрезентација и да биди крај на приказната!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Оди кажи им го тоа на сите спортисти што одеа на Олимпијада у Грција што ги замараа по граница затоа што на торбите пишувало Македонија, да не јадеа гомна толку Грците сеа ова ќе беше еден обичен спортски натпревар.
На Игрите на југоисточна Европа беше ова, ја бев у тимот :) Пак, треба омразата да ги покрене, нема шанси да се понашаат лабилно ако се чувствуваат како Македонци. Вие што викате подобро да не се замараат или не се замараат очигледно не сте спортувале или играле против ривал.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Нормално дека е поважно да имаме повисок пласман отколку да ја победиме грчка. Со победата над Хрватска патот е отворен али ќе зависи од престојните дуели. Јас уште стојам на тоа дека и Финска може да ја замрси групава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom