Македонија - Грција, 3. септември, ЦАРЕВИТЕ ПОБЕДИЈА!!!! (72:58)

Статус
Затворена за нови мислења.

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Каков Бурусис каков Зисис какви црни камења!! Главната опасност на овај меч ќе иди од Коста Куфос, памтете ми го овај пост!!

 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ќе биде премногу тешко тоа е факт. Сите знаеме дека и нашиве и Грците ќе бидат посебно мотивирани за натпреваров, ама со паметна игра, без силување на тројките, со игра во одбрана како што знаат да изиграат и со нешто повеќе скокови мислам дека имаме шанса да се бориме до крај и да иммаме уште инфаркт завршница (стандард за нашиве).
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Абе каква инфаркт завршница, па ке умре пола нација ако идат вака работите.:D
 
В

Вори

Гостин
Искрено да зборуваме,овој меч ќе биде повеќе од обичен.Политиката и нашата ситуација со грциве сигурно ќе биде вмешана и овде.
Ко и секој Македонец очекувам победа и ако евентуално тепаме ќе ми биде ептен важно и ќе бидам пресреќен.Поради двете работи што ги кажав погоре.
Пола од стандардните играчи ги нема точно е,но имаат многу добри млади играчи.Не треба да летаме во облаци,ипак јаки се педерите,но ако покажеме добра игра и да изгинеме на терен тогаш зошто и да не ги победиме.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Победа против овие од југот ќе биде исто како да го освоивме ЕП :) .

Јас сепак нема да уплатам вкладилница за да тепаме оти ако уплатам сигорно нема да тепаме. Ја играв ЦГ - МКД - 2 и изгубивме, вчера не ја играв и победивме. Не играм и утре, па пак можи ќе победиме :D.
бтв:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Мора да ги тепаме Гејците ! Оваа да ја тепаат па другите што се мене тиче нека ги изгубат !

UNITED UNITED UNITED MACEDONIA ! ! !
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Не си прајте бајрам со умот. Колку и да сакаме сите, колку и да имаат проблеми со составот, јужниве сепак се преголем залак за нас. Може сега за разлика од Полска ќе им парираме колку толку, али не верувам дека ќе имаме сили за победа. Иако спортски е да се надеваме нели. Јас би сакал само да играат машки нашиве, да не дозволат да бидеме понижени ко што беше случај у Полска, кога буквално им дозволивме да не прегазат.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Оптимисти сме :D Добиа крилја после победата вчера, секако голем мотив е самото тоа што ќе играме против гејција. Владо, Тоше, Бо и Перица пак очекувам да играат како вчера со хрватите па слободно да ги сотреме него друго ме загрижува мене... Вчера видовте као не досудија две технички очигледни за нас, сите се надевавме на србинот а он не зезна ... Така да гејците ќе имаат голема помош од судиите ја верувам у тоа... Ама сепак идеме да ги убиеме. :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Оптимисти сме :D Добиа крилја после победата вчера, секако голем мотив е самото тоа што ќе играме против гејција. Владо, Тоше, Бо и Перица пак очекувам да играат како вчера со хрватите па слободно да ги сотреме него друго ме загрижува мене... Вчера видовте као не досудија две технички очигледни за нас, сите се надевавме на србинот а он не зезна ... Така да гејците ќе имаат голема помош од судиите ја верувам у тоа... Ама сепак идеме да ги убиеме. :)
Можам комотно да речам дека појќе беа на нивна страна судите. Онај Томас глупако ко се повреди, фрлаше со стегачите на терен по судите(или не знам по кој) па ни техничка ни ништо.
Битно е ние да го дајме максимумот, и да не се глупираме како шо се глупиравме со Црна Гора. Ова глупирањето посебно за ЛеАнтиќ важи.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
И јас сакам да ги тепаме јужниве аs much as the next guy ама песимистот во мене...................
 

Enis_gv

Dictator.
Член од
17 март 2009
Мислења
353
Поени од реакции
9
Јас би бил задоволен само да дадат се од себе, и цела утакмица со ќеф да ја играат... Па ако имаме шанса и да победиме :)
Ама искрено мислам дека Грците ќе не победат со 10-15 разлика!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Abe realno nema sto da barame na ovoj duel. Ako e pameten Dokuzovski treba da gi cuva del od igracite za klucnite mecevi so Finska i Bosna. Ne treba da ne zalazuva vcerasnata pobeda ke bide podednakvo tesko da se dobijat ovie dve ekipi.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Абе што ви е вас ,на европско првенство ќе чува играчи,па ја да сум таму како еден од најбитните нема теорија да седам на КЛУПА,ќе го изиграм тоа ЕП на ниво па ако треба секој ден ќе трчам по 40 минути.И баш сакам утре да тепаме ,ПАК!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom