Македонија - Грција, 3. септември, ЦАРЕВИТЕ ПОБЕДИЈА!!!! (72:58)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Problemot lezi vo nasiot mentalitet. Iskreno podobro e utre da doziveeme poraz taka i samite motivi ke bidat pogolemi kako i daleku pogolemite sansi vo odnos na kvalitetot na protivnicite na poslednite dva natprevari.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Абе што ви е вас ,на европско првенство ќе чува играчи,па ја да сум таму како еден од најбитните нема теорија да седам на КЛУПА,ќе го изиграм тоа ЕП на ниво па ако треба секој ден ќе трчам по 40 минути.И баш сакам утре да тепаме ,ПАК!
Секој ден ќе си трчал по 40 минути? :pos:
Дечко, играме ротација од 7-8 играчи, кога сите играат ротација од 11 играчи. Имаме повреден играч кој со крајни сили се обидува да помогне (Гечевски) и одозгора треба да изиграме 5 натпревара во шест дена.
Ме заболе колку некои сакаат триумф против Грција, и психички и физички ќе ни одговара да истактизираме и да не играме со сите сили против Грција.


Он е србин и воли грке. : ) толку ли не сфаќаш. :rolleyes:
Да, обожувам грци.
Затоа нити еднаш во мојот живот не сум бил во Грција, ни на одмор, ни транзитно.
А сигурен сум повеќето од патриотите (вклучувајќи те и тебе) редовно си го сунчаат задникот на грчки плажи.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Секој ден ќе си трчал по 40 минути? :pos:
Дечко, играме ротација од 7-8 играчи, кога сите играат ротација од 11 играчи. Имаме повреден играч кој со крајни сили се обидува да помогне (Гечевски) и одозгора треба да изиграме 5 натпревара во шест дена.
Ме заболе колку некои сакаат триумф против Грција, и психички и физички ќе ни одговара да истактизираме и да не играме со сите сили против Грција.

Да, обожувам грци.
Затоа нити еднаш во мојот живот не сум бил во Грција, ни на одмор, ни транзитно.
А сигурен сум повеќето од патриотите (вклучувајќи те и тебе) редовно си го сунчаат задникот на грчки плажи.
Немам намера да се докажувам со некого ,вклучувајки те и ТЕБЕ,така да не си морал да ме цитираш,инаку,да ти објаснам колку психички јако ќе делува на нас пораз од грција +20?Ај при следниот цитат ќе пробам.
Фала
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Немам намера да се докажувам со некого ,вклучувајки те и ТЕБЕ,така да не си морал да ме цитираш,инаку,да ти објаснам колку психички јако ќе делува на нас пораз од грција +20?Ај при следниот цитат ќе пробам.
Фала
Па ја би рекол непознавање на реалната слика на македонската селекција. Прво треба да се знае дека кај нас е поим да се одржуваат победи во серија токму тоа е одлика на големите репрезентации и затоа тие се големи. Кај нас е полесно после една одлично одиграна утакмица и победа да се начукаат да има бескрајно славење и крајно опуштање така што следниот ден си класичен аутсајдер. Тоа го доживуваме во сите екипни спортови. Ама како за коинциденција цела среќа е што утре не играме против Финска туку против грчка и конечно ете шанса малку да се оладиме во прав момент да почуствуваме како повторно ни гори токму во моменти кога би рекол е потребно да се доживее овој пораз подобро сега отколу со Босна/Финска. Друга работа е што не се слагам дека ние сме можеле да ја победиме грчка. Тие имаат десет пати појако првенство и играат во појаки клубови и кого и да земат ќе ротираат 12 играчи и сите ќе бидат корисни значи сите се спремни да постигнуваат поени макар им недостасувала и цела екипа од претходно. Тоа што ние си активираме комплекси дека утре мора да се тепа е друга работа. Ако се паметни нашите треба утре тактички да си одиграат да влезе и Димчевски и Мираковски да се спремат за во недела против Финска имајќи предвид и дека Финска утре ќе се замори бидејќи ќе се обиде да ја добие Босна што е реално да се очекува иако би било изненадување сепак е возможно.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Да не ве залажува поразот од минатото европско овој натпревар ќе биде сосема поразличен. Гејската репрезентација е многу млада и неискусна за разлика од нашата само Зизис, Фоцис и Борусис се поискусни и на кои треба да се обрнува повеќе внимание кај другиве не гледам некоја поголема опасност мада топка е тоа ако му тргне на некој може да не наполнат. Искрено од ова што го видов од нашиве од овие 2 кола можам да кажам дека одбрана играме фантастично само на овој натпревар да ни тргне шутот за 3 и ќе ги добиеме :)
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.901
Поени од реакции
7.430
Истото ми го дрндавте сите и вчера против Грците,единствен бев со уште 2-3 кои веруваа во МАКЕДОНИЈА,ќе ве молам да не зборувате за фаворити зашто и Американците беа во минатото фаворити па губеа како магариња во финалињата.Јас имам мое мислење вие ваше...се понатака ќе води кон убедувања и докажувања.Не викам дека Грците немаат појак состав,физички се поспремни,но никогаш не се знае во кошарката,почекајте до утре ќе видиме како размислуваат во нашиот тим.Дали по бодови или чување на силите за со Босна и Финска.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Победа против грција е нешто многу повеќе од победа !
Зошто да не им се спротиставиме кога нема што да загубиме туку можи само да добиеме?
 
K

kalimer0

Гостин
Викате да се чуваме за претстојните натпревари а овој бил веќе јасен - победа за грција?
Што треба да прават да се влечат низ паркетот како дедовци или едноставно службено да ја изгубиме?
Треба да се вложи максимум и да му се пружи отпор на противникот. Победа на овој натпревар ќе значи мотивација + за останатите.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.879
Поени од реакции
14.158
За утре мислам дека не треба да се форсираме и никако да игра Гечевски.
Незнам што толку се палите,а сме ги победиле Грците, а Германците,Шпанците мене ми е исто. Ме заболе кур за Грците си гледам само ние да поминеме понатаму па после и да одиме на четвртфинале зошто доколку Хрватска помине во втора фаза нашите шанси за 1/4 финале се ОГРОМНИ.

пс. гласајте бе :) http://www.facebook.com/questions/226122010769638/
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Стварно неможам да ве сватам како тоа не ви значи ништо победа над овие од југот...:tapp::tapp::tapp:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе мене ми значи тепаме еден великан Светски првак,автоматски со победа 80% е сигурно 1/4 финалето и тоа во екстра позиција.Ама не како политичка победа пред се,за мене подобро ќе не запамти светот ако имаме јак пласман отколку со победа над Грција.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Стварно неможам да ве сватам како тоа не ви значи ништо победа над овие од југот...:tapp::tapp::tapp:
Утакмицава не е за лечење комплекси главна цел е да не ја испуштиме огромната шанса како никогаш досега да влеземе во втора фаза имајќи предвид дека во најдобро сценарио можеме да бидеме и втори во група и да носиме два бода од Хрватска!
Со оглед на тешкиот распоред по утрешниот ден и квалитетот на противникот лично сметам дека нема потреба од дрндања и надмудрувања дали била грчка туку една тактичка игра со повеќе уигрување и влагање на тие што не можеа да играат на првите дуели со тоа само ќе си ги зголемиме реално шансите да тепаме со Финска и Босна зачувување на сили е клучно сега у оваа фаза. А и по победава апсолутно сум убеден дека кај нашиве има опуштање затоа велам подобро сега пораз отколку во последни две кола на клучни утакмици со послаби противници.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
А зашто да не пробаат да направат нешто? Што ако се појаки, и Хрватска ги сметаа за фаворити па паднаа. Не викам дека и Грција ќе паднат ама не губат ништо ако покушаат да сторат нешто повеќе.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
^ твое мислење :pipi:

Едит: Се мисли за модераторот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom