Македонец против ураганите

Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
Acid напиша:
Eпа ајде да го најдеме човекот. Има ли некој име и презиме? :D
Знам јас убаво и име и презиме али ако кажам јавно или ќе треба да ве убивам или мене ќе ме убијат :(

Се шалам, типот се вика Владо Филе, еве од кај знам http://www.makedonskiglas.com/file.html
 
Член од
4 септември 2005
Мислења
168
Поени од реакции
1
Koga se sluci toa so Katrina, imashe TV emisija kako nekoja forma od istocniot del na SAS vekje pravi eksperimenti so nekoj prav koj gi rastura oblacite i deka so toj nacin mozhno e da se spreci i nevreme, no dosega ne e najden efikasen nacin da se spreci neshto tolku golemo kako nevreme, pa kamoli uragan.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Tornado???aj ne se zanesuvajte...znaete li kolku energija ima vo eden prostosmrten kumulunimbus?????
Nema dovolno znaenje i experimentite so zasejuvanje na reagensi se opasni i moze mnogu lesno da trgne na loso. A spored Marfi: ako nesto moze da trgne na loso , sigurno trgnuva i toa po najlosiot mozen redosled!!!!!
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
Vo Makedonski Glas ke go procitas ami kade na drugo mesto haha,abe aman nemojte na vakvi prikaski da veruvate
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
шо стана со чоеков, жив е уште?

глеам сеа нема торнада поќе :pos:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Браво..имам чуено за чичково... а да направи он торнадо па да им го пуштиме во Атина да ти загрееме малку?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Абе знаат луѓето како да си ја направат интересна...:toe:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
А шо е финтата шо се воскреснуват теми од ’05та ?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Пумавал, следната тема која ќе ја воскреснеш ќе те испрати на друг форум оти на овој ќе попиеш бан!
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.069
Поени од реакции
4.716
Воскреснувањево на темиве влезе во мода...
Како што можам да забележам веста е од 2005, а Катрина која година беше 2006?!
Не за друго, туку заради тој Македонацот против ураганите...не требало да го пуштаат...:vozbud::pos2:
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
e ako de:) eve jas prv pat slusam i se nadevam i novite clenovi:) sto ima vrska ako se povtoruva .vakvite nesta nikogas nema da zastarat:):toe:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Браво..имам чуено за чичково... а да направи он торнадо па да им го пуштиме во Атина да ти загрееме малку?
Одлична идеа!!! мн поефикасна и по остварлиа воедно и нема да се замара толку многу..


просто..

од секој жител на македонија по 100тче да добие ке напраи 3,255,000 евра и ке стане милионер..
задоволен он задоволни ние грците ке ги снајде едно торнадо...
со америка нема да има потреба да се замара ама баш ич и тако даље..


П.С ја би му давал и по 1000че да пушта торнада накај грција.. немора многу
секој месец едно.. ко сметка за струја или за вода шо ни иде така нив по едно торнадо да им иде :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom