Мажите прашуваат, жените одговараат

Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Дали некогаш сте размислувале дека ќе останете стари моми само зотоа што подолг временски период не сте можеле да најдете тип по „ваша мерка“.
Дали воколку до некој одредена старост, еве да речеме 32-33 години ,не би нашле некој тип по ваша мерка повеќе би преферирале да продолжите да го барате таков тип живеејќи со ризикот да останете стари моми, или би си ги спуштиле критериумите, само за да основате семејство?
Никогаш не сум размислувала за тоа дека ќе останам стара мома.
А ако еве,да речеме,не си најдам некој до 32-33 сигурно нема да бидам со некој само за да основам семејство зашто нема да биде основано со љубов.
Ако и после извесен период се уште не можам да си најдам некој,подобро ќе си посвојам детенце,иако поубаво би ми било ако тоа е дел од мене и личноста што ја сакам и сакам да го поминам остатокот од животот со неа,ама чим Господ не ми дава маж...дефинитивно би си посвоила дете.
Ама зашто си го најдов маж ми,10-15 години порано,нема зашто да се секирам дека ќе останам стара мома.:)(пу пу,да не урочам)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
......zasto pred familijata ja stavate vashata kariera,mislite deka toa neshto poveke vredi u zivotot ili e onoa " ja sum ja mora da sum, i drugo ne mi e bitno do tolku"...???
Лично јас,никогаш не би ја ставила кариерата пред фамилијата,ако знаеш како да се организираш можеш да ги имаш и двете.
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
...Aurorche, svetlichko polarno, vidi sea vaka medicinski kazano zenata koa ke rodi posle 28-ma godina u knishkata zdravstvena je vodat kako "starorodka"...e sea zasto e taka neznam-izglea ova doktorive neshto se zaebavaat so vas...inache...imashe edna poslovica isto sto vikashe deka "koa ke stanesh na sabajle( posle 30 i kusur godini nachukani u gz) i ako ne te boli neshto-ne si ziv...:pos2::pos2::pos2:...pa sea ti izrachunaj matematichki kolku vreme ti ostanue za kariera, familija i zivot posle 33-34 godini ako se mazish(osven ako nejkesh decata da ti gi zaebavaat na roditelski u shkolo, deka baba i ili dedo im doshol na sostanokot, pa ke ti kidne naljuteno pa odi stigni go na 40 godini ako mozesh)...:pos2::pos2::pos2:...toa se pravi mogu porano...a zasto e taka kako sto e momentalno neznam ja...


...zasto pred familijata ja stavate vashata kariera,mislite deka toa neshto poveke vredi u zivotot ili e onoa " ja sum ja mora da sum, i drugo ne mi e bitno do tolku"...???

За се од горниот пост си во право :baeh: и јас би играла дека е подобро порано да имаш деца...Ама ако немаш што да им обезбедиш на тие деца на 27-28 тогаш подобро е да остариш малце додека не направиш добри услови за егзистенција, отколку да изиграваш Кабадаја Голич и да не можеш едно играче да им купиш...
А за тоа со родителскиот..Епа зависи од тоа како се држиш за годините...АКо сакаш можеш да си спремна тетка и на 35-36 и никој да нне знае дека имаш 36, има илјада и еден таков пример, има третмани,вежбања ова она...Лила пример, оди познај ја. А и не мора таа,имам другарки( добро де не другарки другарки) кои ептен јако се држат.

А одговорот на прашањето - никогаш не би ја ставила фамилијата пред кариерата. Премногу амбиција убива. Што ќе направам ќе направам пред таа фамилија...

п.С:Ама не можеш да знаеш што ти носи животот, ќе планираш и никогаш нишо не излегува по плановите, па затоа Никогаш не велам НИКОГАШ!
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
За се од горниот пост си во право :baeh: и јас би играла дека е подобро порано да имаш деца...Ама ако немаш што да им обезбедиш на тие деца на 27-28 тогаш подобро е да остариш малце додека не направиш добри услови за егзистенција, отколку да изиграваш Кабадаја Голич и да не можеш едно играче да им купиш...
А за тоа со родителскиот..Епа зависи од тоа како се држиш за годините...АКо сакаш можеш да си спремна тетка и на 35-36 и никој да нне знае дека имаш 36, има илјада и еден таков пример, има третмани,вежбања ова она...Лила пример, оди познај ја. А и не мора таа,имам другарки( добро де не другарки другарки) кои ептен јако се држат.

А одговорот на прашањето - никогаш не би ја ставила фамилијата пред кариерата. Премногу амбиција убива. Што ќе направам ќе направам пред таа фамилија...

п.С:Ама не можеш да знаеш што ти носи животот, ќе планираш и никогаш нишо не излегува по плановите, па затоа Никогаш не велам НИКОГАШ!

...srekata e so hrabrite taka vikaat, na vremeto nemalo nishto posebno pa nashite babi i dedovci imale po 5 deca...toj sto saka da formira familija e spremen na sekoj nachin da ja odrzi, tesho e ne vikam deka ne e teshko ama vredi za sekoj pominat moment, ako se cheka na neshto sto ne doaga taka lesno mi se chini deka i ke bide nevozmozno da se formira familija, ostanuva opcijata na rizik-shizik...sekako site se snashle do sea sto se so deca i neveruem deka im fali neshto posebno na decata, osven sto za roditelite ostanue pomalce prostor za nivnite zelbi i potrebi...


...a za tie spremnite tetki na 35 godini, neam komentar-poshto tie i retko imaat familija...zena koa ke rodi 2 deca, je spremna tetka ama za familija ne e vishe ni "hot-mama"...retko ima takvi...odrzavani modeli...vishe se "polovnjachi" tie...ali koa ke se sobleche-se gledaat godinite i toa kako...:tv:


...dali ste spremni da rabotite bili sto, so cel da ja odrzite familijata na noze, ako veke nemozete da najdete rabota po strukata vasha???
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ви се допаѓаат ли машки особи што имаат жив темперамент , постојано ве смејат , ве закачаат , ви создаваат убава атмосфера да се чуствувате пријатно со него .
Или машки особи кој се повлечени , срамежливи , кутливи и нивото на комуникација е сведено на минимум ? И каде што одвај ке чекате да помине побрзо времето поминато со него

Кој би бил вашиот избор ???:vozbud:
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Definitivno prviot so ziv temperament i nekoj koj non stop nesto zboruva za sekakvi temi da razgovarame mene mi odgovaraat takvi osobi bidejki jas sum po sramezliva i nekako koga sum vo blizina na takvi osobi me pravat da se opustam i da se custvuvam po prijatno.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
...dali ste spremni da rabotite bili sto, so cel da ja odrzite familijata na noze, ako veke nemozete da najdete rabota po strukata vasha???
Додека не најдам нешто по струката моја ќе работам било што за да можам да го издржувам семејството.(додека таа работа е чесна и бев проституција и слично)

ви се допаѓаат ли машки особи што имаат жив темперамент , постојано ве смејат , ве закачаат , ви создаваат убава атмосфера да се чуствувате пријатно со него .
Или машки особи кој се повлечени , срамежливи , кутливи и нивото на комуникација е сведено на минимум ? И каде што одвај ке чекате да помине побрзо времето поминато со него

Кој би бил вашиот избор ???:vozbud:
Понекогаш треба личноста да ја запознаеш подобро за да одлучиш.
Некогаш и позади таа срамежлива и повлечена насмевка насмевка може да се крие прекрасна личност.Можеби на некој му е шубе да се отвори уште на почеток од страв да не каже нешто погрешно,можеби пак таа со која што искочил не умее да го опушти и да му направи асален муабет.
Не е секогаш во машките проблемот во комуникација,можеби некогаш женското нема добар пристап.
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Kako ja zamisluvate vasata svadba?

Kako ocekuvate da bidete zaproseni ?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...dali ste spremni da rabotite bili sto, so cel da ja odrzite familijata na noze, ako veke nemozete da najdete rabota po strukata vasha???
Да,се разбира дека кога е во прашање мојата фамилија,би работела било што,само за да ја прехранам мојата фамилија што се вика.
Во меѓувреме ќе барам работа и за мојата струка.

ви се допаѓаат ли машки особи што имаат жив темперамент , постојано ве смејат , ве закачаат , ви создаваат убава атмосфера да се чуствувате пријатно со него .
Или машки особи кој се повлечени , срамежливи , кутливи и нивото на комуникација е сведено на минимум ? И каде што одвај ке чекате да помине побрзо времето поминато со него

Кој би бил вашиот избор ???:vozbud:
Па се разбира дека повеќе би избрала тип со жив темперамент т.е од оние првите кои се спомнати во твоето прашање.Но,сепак шанса им давам и на посрамежливите затоа што има некои кои им треба време да се опуштат.И мене некогаш знае да ми се случи да бидам доста повлечена,ќутлива и срамежлива,така да им давам и шанса и на посрамежливите.


Kako ja zamisluvate vasata svadba?
Kako ocekuvate da bidete zaproseni ?
Не ја замислувам никако мојата свадба.Не сакам да ја замислувам.Сакам да си пројдам најубаво што можам(нормално) и не сакам да правам планови и филмчиња во глава,затоа што никогаш не испаѓа онака како што си замислувал.

А за запросувањето.Романтичен тип сум и би сакала да биде некое изненадување.:mmmm: :pipi:
 

[MkD]Scout

~Fade to Black~
Член од
28 јануари 2007
Мислења
1.485
Поени од реакции
9
А што очекувате од партнерот кога сте во врска?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom