Мажите прашуваат, жените одговараат

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
[MkD]Scout;825983 напиша:
А зошто имате потреба да го смените партнерот?
Зошто секогаш се трудите да го смените партнерот со кој што сте. Неговите мани кои ви пречат,нешто од начинот на облекување и така натаму.

А?:wt?
Леле колку само ова нема врска.
Баш така.Никогаш не сум се обидела да го сменам партнерот,посебно не во начинот на облекување:nesvest:.Секогаш гледам да ги прифатам(колку можам)и неговите мани,сепак никој не е совршен:).Е доколку ги преминат доблестите и повеќе не можам да се сносам со нив,значи дека тој човек не ми одговара,не е повеќе за мене:toe:.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
зашо повеќето жени се болни за пари и за слава,нешо шо ужасно ме нервира.

Прашањево е поставено 1000 пати.Прочитај ги претходните страни можда ќе го најдеш одговорот.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
За да ви разјасниме некои работи шо не ви се јасни. :pipi:
...e fala Angelche na tebe i na site sto uchestvivaat tuka za volja na dobrata zabava i smenjeto a bogami i po nshto se uchi sekako nikoj ne se rodil uchen...toe e fakt...:back:


...epa sea...zasto ne sakate da gubite, i po sekoja cena gledate da gi razchistite rabotite do kraj, ne se povlekuvate pred vreme ako e komplicirana situacijata kako nie sto pravime obichno???...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
...e fala Angelche na tebe i na site sto uchestvivaat tuka za volja na dobrata zabava i smenjeto a bogami i po nshto se uchi sekako nikoj ne se rodil uchen...toe e fakt...:back:


...epa sea...zasto ne sakate da gubite, i po sekoja cena gledate da gi razchistite rabotite do kraj, ne se povlekuvate pred vreme ako e komplicirana situacijata kako nie sto pravime obichno???...
Затоа што ако се повлечеме од нерешена караница, при следната ќе го спомнеме и тоа и ќе биде пострашно за вас.:kewl:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
[MkD]Scout;825983 напиша:
А зошто имате потреба да го смените партнерот?
Зошто секогаш се трудите да го смените партнерот со кој што сте. Неговите мани кои ви пречат,нешто од начинот на облекување и така натаму.
Не се трудам да сменам никого. Само очекувам карактерно да се прилагодиме и двајцата еден на друг. Јас со моите мани, тој со своите.
А тоа со облеката нема врска. Барем кај мене.
...zasto odgovarate na prashanjava?...:toe::pos2:
Одговарам затоа што јас немам прашања за во „Жените прашуваат, мажите одговараат“ :jeee:
...epa sea...zasto ne sakate da gubite, i po sekoja cena gledate da gi razchistite rabotite do kraj, ne se povlekuvate pred vreme ako e komplicirana situacijata kako nie sto pravime obichno???...
Затоа што последиците од повлекувањето ќе се почувствуваат при наредната комплицирана ситуација кога ќе излезе на површина нерасчистеното. Така нема да мора да се навраќаме на старото, ќе се сконцентрираме на моменталниот проблем:123:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Дали некогаш сте размислувале дека ќе останете стари моми само зотоа што подолг временски период не сте можеле да најдете тип по „ваша мерка“.
Дали воколку до некој одредена старост, еве да речеме 32-33 години ,не би нашле некој тип по ваша мерка повеќе би преферирале да продолжите да го барате таков тип живеејќи со ризикот да останете стари моми, или би си ги спуштиле критериумите, само за да основате семејство?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дали некогаш сте размислувале дека ќе останете стари моми само зотоа што подолг временски период не сте можеле да најдете тип по „ваша мерка“.
Дали воколку до некој одредена старост, еве да речеме 32-33 години ,не би нашле некој тип по ваша мерка повеќе би преферирале да продолжите да го барате таков тип живеејќи со ризикот да останете стари моми, или би си ги спуштиле критериумите, само за да основате семејство?
Хм...понекогаш,кога сум во некој ептен тапа,лош период,ми проаѓа таа мисла низ мозок,ама брзо си заминува.Едноставно сметам дека што е мое ќе си дојде и се ќе биде во свое време.
Е па вака сега,ако на 32-33 години сум сама,не значи сепак дека нема да најдам никој и не би основала семејство со човек со кој не би била среќна.
И плус моите критериуми не се високи и немам јас цела листа со тоа каков треба да биде типот по моја мерка.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Дали некогаш сте размислувале дека ќе останете стари моми само зотоа што подолг временски период не сте можеле да најдете тип по „ваша мерка“.
Дали воколку до некој одредена старост, еве да речеме 32-33 години ,не би нашле некој тип по ваша мерка повеќе би преферирале да продолжите да го барате таков тип живеејќи со ризикот да останете стари моми, или би си ги спуштиле критериумите, само за да основате семејство?
Чим Бриџит Џоунс си фати дечко на 32 години (а беше дебела, пушеше и пиеше), можам и јас.:vozbud:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Дали некогаш сте размислувале дека ќе останете стари моми само зотоа што подолг временски период не сте можеле да најдете тип по „ваша мерка“.
Дали воколку до некој одредена старост, еве да речеме 32-33 години ,не би нашле некој тип по ваша мерка повеќе би преферирале да продолжите да го барате таков тип живеејќи со ризикот да останете стари моми, или би си ги спуштиле критериумите, само за да основате семејство?

Извини братче во кој свет ти живееш? 32-33 и не е некоја стара мома. Не дека е млада, али денес женските некако покасно се мажат не знам дали имаш приметено ( збориме за градски средини) каде на прво место им е да станат некој и нешто, завршен факс и добра работа, за да им овозможиш добри услови на идното семејство.
Имам другарки што се мажија на 35-36 и повеќе и се сосема нормални.
Стара мома за мене е над 40, али океј се е релативно може јас сум грешка.

А што би направила? НЕ дај боже да се најдеш во таква ситуација:jaj: Па нишо, не сум размислувала зашто немам којзнае какви критериуми, може и би ги спуштила али не толку ниско колку да се мажам по секоја цена.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
Извини братче во кој свет ти живееш? 32-33 и не е некоја стара мома. Не дека е млада, али денес женските некако покасно се мажат не знам дали имаш приметено ( збориме за градски средини) каде на прво место им е да станат некој и нешто, завршен факс и добра работа, за да им овозможиш добри услови на идното семејство.
Имам другарки што се мажија на 35-36 и повеќе и се сосема нормални.
Стара мома за мене е над 40, али океј се е релативно може јас сум грешка.

А што би направила? НЕ дај боже да се најдеш во таква ситуација:jaj: Па нишо, не сум размислувала зашто немам којзнае какви критериуми, може и би ги спуштила али не толку ниско колку да се мажам по секоја цена.

...Aurorche, svetlichko polarno, vidi sea vaka medicinski kazano zenata koa ke rodi posle 28-ma godina u knishkata zdravstvena je vodat kako "starorodka"...e sea zasto e taka neznam-izglea ova doktorive neshto se zaebavaat so vas...inache...imashe edna poslovica isto sto vikashe deka "koa ke stanesh na sabajle( posle 30 i kusur godini nachukani u gz) i ako ne te boli neshto-ne si ziv...:pos2::pos2::pos2:...pa sea ti izrachunaj matematichki kolku vreme ti ostanue za kariera, familija i zivot posle 33-34 godini ako se mazish(osven ako nejkesh decata da ti gi zaebavaat na roditelski u shkolo, deka baba i ili dedo im doshol na sostanokot, pa ke ti kidne naljuteno pa odi stigni go na 40 godini ako mozesh)...:pos2::pos2::pos2:...toa se pravi mogu porano...a zasto e taka kako sto e momentalno neznam ja...


...zasto pred familijata ja stavate vashata kariera,mislite deka toa neshto poveke vredi u zivotot ili e onoa " ja sum ja mora da sum, i drugo ne mi e bitno do tolku"...???
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Извини братче во кој свет ти живееш? 32-33 и не е некоја стара мома.
Јас не реков дека на 32-33 е стара мома, ама реков дека шансите за да остане стара мома се многу поголеми.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Дали некогаш сте размислувале дека ќе останете стари моми само зотоа што подолг временски период не сте можеле да најдете тип по „ваша мерка“.
Дали воколку до некој одредена старост, еве да речеме 32-33 години ,не би нашле некој тип по ваша мерка повеќе би преферирале да продолжите да го барате таков тип живеејќи со ризикот да останете стари моми, или би си ги спуштиле критериумите, само за да основате семејство?
Никогаш не сум размислувала дека ќе останам стара мома ако не најдам некој подолг временски период.
Знам дека никогаш не би си дозволила да бидам со некој само за да не бидам сама, зошто тогаш ни јас нема да бидам среќна а ниту пак тој.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom