МЦИ повикува: ДОЈДИ И КАЖИ КОЈ СИ! Сабота, 05 април Охрид, сала во општината

Член од
10 март 2008
Мислења
101
Поени од реакции
0
На форумот кај Миленко веќе е отворена тема за втор митинг.
Сега за сега планираат да одржуваат трибини низ Македонија на кои би се разговарало за актуелните проблеми околу името, а најверојатно на крајот ќе има и нов масовен народен собир. Ова се два постови од Миленко:

ПОЧИТУВАНИ ФОРУМЏИИ,
ВЕЌЕ 10-ТИНА ДЕНА ТРААТ ДОГОВОРИТЕ И КОНСУЛТАЦИИТЕ МЕЃУ МЕНЕ, ПРОФЕСОР ТЕНТОВ, БОРИС ЕДНООКИ И СТУДЕНТИТЕ ШТО ЈА ПОДРЖУВААТ МАКЕДОНСКАТА КАУЗА, ЗА ПРОДОЛЖУВАЊЕ НА АКЦИИТЕ ЗА ЗАЧУВУВАЊЕ НА ИМЕТО И ИДЕНТИТЕТОТ. ПРИТИСОКОТ ОД ГРЦИЈА И НЕЈЗИНИТЕ СОЈУЗНИЦИ, КАЛКУЛАЦИИТЕ НА ЧИНОВНИЦИТЕ ОД БРИСЕЛ И ПРЕДАВНИЧКОТО ОДНЕСУВАЊЕ НА ТАКАНАРЕЧЕНИ ИНТЕЛЕКТУАЛЦИ (А ВО ОСНОВА СЕ ПРЕДАВНИЦИ), НЕ ИНИЦИРАА ДА ПРОДОЛЖИМЕ СО ПОКАЖУВАЊЕ НА НЕСОГЛАСУВАЊЕТО НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД СО МЕНУВАЊЕ НА ИМЕТО НА НЕГОВАТА ДРЖАВА.
Овој пат мислиме дека, наместо митинг, тре*а да поведеме карван што ќе патува низ Македонија, и по градовите ќе организира средби на заинтересираните македонци со интелектуалци (новинари, професори, режисери, колумнсти, студенти...) на кои името МАКЕДОНИЈА им е свето.
Во секој град, помал или поголем, би закупиле сала (театарска, кино, културен дом и сл.), и во неа би се собрале сите заедно и би дискутирале за: 1. Актуелната политика. 2. Капацитетот на НАТО. 3. Ситуацијата меѓу членовите на НАТО. 4. Иднината на Македонија (политичка, економска, регионална...). 5. Историјата на Македонија (постара од 7.000 години). 6. Поновата историја на Македонија (Берлински и Бук*решки договор, губењето на Беломорска и Пиринска МКД, комити, атентатори, партизани, стрелањата (Кале, Штип, Велес...), комунистичкото владеење, владите во последните 17 години...). 7. Современите македонски предавници. И многу друго.................

Сите сте поканети, и сите имаат право да си дискутираат. Ние ќе бидеме ВАШИ гости. Многу се радуваме на доаѓањето и средбите
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ја поставив темата како важна. За дополнителни информации бидете на стенд бај. :wink:
 
N

n/a

Гостин
Nekolku pati ja zamoliv FALANGATA da ostane edinstvena i vo boen red.
Posto samo taka e NEPOBEDLIVA.
Ete ja komandata za napad!

Lugjeto koi sto stojat pozadi prethodnite dva protesti gi povikuvaat makedoncite da si go odbranat svoeto,i da trgnat vo napad.

Utre e koordinacija...pa ke vidime od kade ke pocneme i kade ke zavrshime...
:vozbud::pos2:

Trn....hehehehe....Trn....ideme u....
NAPAD!!!!:back:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
митинг - трет дел за втор митинг. со други зборови, миленко не ви ја рачуна првата собиранка на плоштад.
одлучете се, кој митинг по ред е ова =)
 
N

n/a

Гостин
митинг - трет дел за втор митинг. со други зборови, миленко не ви ја рачуна првата собиранка на плоштад.
одлучете се, кој митинг по ред е ова =)
Koga ke se vidime...:toe:
tebe ke te prasam.

Da razberam kako i dali dobro brois.
I sto toa ima veze.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Шо е битно кој како и зашто рачуна!
Остајте ги пресметките не се битни најмалку!
Треба да гледаме малку изнад таквите ситници!
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Овојпат нема сила што ќе ме спречи да не дојдам...
 

nako

No1
Член од
22 јануари 2006
Мислења
918
Поени од реакции
35
Ја имате мојата поддршка материјално, умствено и масовно.
 
N

n/a

Гостин
Ke ve molam za detalni i pred se tocni informacii da cekate do utre na pladne.
Ne...:back: daleku od toa deka nema precizen plan uste sega.

Ama sepak...neka dojde utre na pladne.
I ke bidete direktno i tocno informirani za sekoja aktivnost,do posledna podrobnost.

Ovoj pat...ovoj pat nema zaebancii.
Predupreduvanjeto bese i pomina.
 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Еј кога се планира да биде митнигот дали знаете некоја дата?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
браво за Миленко и компанија:zver:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Имаме 24 часа на располагање!

Одреден форматот на утрешните преговори во Њујорк


За да се избегнат медиумските притисоци и јавноста Нимиц одлучил преговорите да се завршат во следните 24 часа.

Што прајме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom