МОНСТРУМИ УБИЦИ НА КУЧИЊА

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.236
Поени од реакции
190.470
Куче ако не лае на некој што се приближува према оградата значи нешто не е во ред со него. Школски ако правиме муабет, кога веќе ќе стапне во дворот, треба да го нападне. Вучјакот мој кога се вративме од гости пред 15тина години го најдовме со ногавица од фармерка во уста, некој пробал да влезе во дворот и да не ограби ама очигледно го лапнал од трите подолгото. Сега кучињава што ги облакате во секакви џемпери тоа е друг муабет али секој дресер ќе ви каже дека дворот е територија на кучето и таму веќе не е потребно да лае туку да штити.

Сума сумарум, на 99,99% од овие што им сметаат кучиња, не им смета семејно насилство од комшиите или турирање на коли безврска или пак буквално се им смета. Ретко да има средина.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.851
Поени од реакции
2.408
Temata e licemerie- ne posuvajte vo nea. Kaj nas kucinja ne se jadat. Seuste. Do togas, zboruvame za milenici. Ne sme amerika da imame kokoski, kravi i ovci za milenici. Komu ne mu odgovara toa, ima tema za vegani. Tamu neka isprava nepravdi i krivi Drini
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Temata e licemerie- ne posuvajte vo nea. Kaj nas kucinja ne se jadat. Seuste. Do togas, zboruvame za milenici. Ne sme amerika da imame kokoski, kravi i ovci za milenici. Komu ne mu odgovara toa, ima tema za vegani. Tamu neka isprava nepravdi i krivi Drini
За кучиња,не за кучиња миленици
 
На врв Bottom