МОНСТРУМИ УБИЦИ НА КУЧИЊА

Член од
5 декември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
9
На 2. Декември оваа година во мојот двор. ВО ДВОР. Беше отруено моето мило куче. Тоа беше едно среќно поточно среќна и многу мила. Беше чувар на куќата од расата белгиски овчар. Беше пуштена по дворот и трчаше постојано. Тој ден бев излезен околу 7часот а таа беше пуштена како и секогаш. Некој чекал ние да излеземе и веднаш нешто и дал некој отров некоја јака доза. Кога се вративме веќе беше мртва. Не можете да верувате како се чувствувам во моментот. Таа ми беше се , ми беше најдобра пријателка и знам дека сега ме гледа од некаде. Истото му се случи и на комшијата подолу и на уште еден. Оваа се случува во Куманово поточно улица Тоде Думба. И да вртевме на полиција и не сакаше да дојде. Каква е таа полиција ви се молам.
Се надевам дека повторно ќе се видам со неа ако не на овој свет на другиот
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.503
Поени од реакции
191.980
Трујат кучиња, дечишта фрлаат училишна опрема од прозор, се се крши, се се краде, ѓубре се фрла насекаде, се се прља.. Племињана од Амазон не ни се рамни, па и уште датум не ни дале :facepalm:
 
Член од
5 декември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
9
btw еве го постот ако можете споделете со цел да се расчуе повеќе луѓето да си ги заштитат кученцата
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.714
Поени од реакции
1.101
@Marko Ilievski Доколку кучето било затворено и не претставувало опасност за било кој, отруено е најверојатно поради врева т.е. лаење.
А лае, пошто ти не разбираш дека куче е животно на кое што му треба простор и слобода.
Секое зошто си има затоа.
 
Член од
5 декември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
9
@Marko Ilievski Доколку кучето било затворено и не претставувало опасност за било кој, отруено е најверојатно поради врева т.е. лаење.
А лае, пошто ти не разбираш дека куче е животно на кое што му треба простор и слобода.
Секое зошто си има затоа.
Секое куче лае и кучето беше пуштено во голем простор поточно голем двор беше шетано. А тој што го отрул ако му сметало можел прво да каже дека му смета а не труе кучиња по цело маало
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.714
Поени од реакции
1.101
Секое куче лае
И секој човек сака да спие на раат.

и кучето беше пуштено во голем простор поточно голем двор
Ако не е на бачило, малку е.

беше шетано.
Така треба, се надевам доволно.

А тој што го отрул ако му сметало можел прво да каже дека му смета а не труе кучиња по цело маало
Да, ама тогаш ќе го знаеш кој е, а кучето пак ќе му лае.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.082
Поени од реакции
6.357
И мене пред 6 години ми отруја куче од истата раса. Болни и искомплексирани луѓе се тоа. Еднаш пишував за тоа на форумов. Најгадно е што трујачот после се фалеше низ маалото дека тој труел кучиња. Во нивниот пилешки мозок тие мислат дека уствари прават нешто добро.
 

Red John

natural born hater
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.393
Поени од реакции
21.908
@Marko Ilievski Доколку кучето било затворено и не претставувало опасност за било кој, отруено е најверојатно поради врева т.е. лаење.
А лае, пошто ти не разбираш дека куче е животно на кое што му треба простор и слобода.
Секое зошто си има затоа.
Kakvi vi se ovie glupavi opravduvanja be. Oti laelo. :facepalm:
 
Член од
5 декември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
9
И мене пред 6 години ми отруја куче од истата раса. Болни и искомплексирани луѓе се тоа. Еднаш пишував за тоа на форумов. Најгадно е што трујачот после се фалеше низ маалото дека тој труел кучиња. Во нивниот пилешки мозок тие мислат дека уствари прават нешто добро.
што не си го фатил во темница па да му кажеш 2-3 збора. Јас да знам кој е трујачот тешко него.
Автоматски споено мислење:

И секој човек сака да спие на раат.


Ако не е на бачило, малку е.


Така треба, се надевам доволно.


Да, ама тогаш ќе го знаеш кој е, а кучето пак ќе му лае.
Не знам што да ти кажам. Стварно многу глупи оправдувања. Куче е живо суштество, сега трујат кучиња утре деца ќе трујат.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.082
Поени од реакции
6.357
што не си го фатил во темница па да му кажеш 2-3 збора. Јас да знам кој е трујачот тешко него.
Постар човек беше (сега е починат веќе). А и не разбрав веднаш туку после некое време. Друга работа е што немав ни докази па да му барам некаква отштета.
 
Член од
5 декември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
9
Постар човек беше (сега е починат веќе). А и не разбрав веднаш туку после некое време. Друга работа е што немав ни докази па да му барам некаква отштета.
Господ му пресудил веќе.
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.321
Поени од реакции
9.044
И секој човек сака да спие на раат.
Sto e toa rajat. Kolite ne ti precat? Motordjiite ne ti precat? Pubertetlii ne ti precat? Zurki, slavi i drugi familijarni i ne tolku familijarni veselbi ne ti precat? Raspravii pomegju zaljubeni parovi ne ti precat? Kuceto so laelo ti precelo i ne si mozel da spies. Ne si bil umoren pa zatoa ta inaku ke zaspies kako zaklan.
 
Член од
5 декември 2019
Мислења
9
Поени од реакции
9
Sto e toa rajat. Kolite ne ti precat? Motordjiite ne ti precat? Pubertetlii ne ti precat? Zurki, slavi i drugi familijarni i ne tolku familijarni veselbi ne ti precat? Raspravii pomegju zaljubeni parovi ne ti precat? Kuceto so laelo ti precelo i ne si mozel da spies. Ne si bil umoren pa zatoa ta inaku ke zaspies kako zaklan.
Така е другар. Исто така до мене има еден комшија цел ноќ пушта музика. Не им смета тој кучето им смета.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom