МЕНСА стана критериум за вработување во Министерството за здравство

T

Tetro

Гостин
‎"Вујна ти Коца стално ми вели, море Ило пиши му на фнук ти Никче жутокљунецот министерче наздравје шо стана во стариокрај. Прашај дали се таму орајт! Да го вработи наш Ване воло, тој имает над 140 акал. Го пратифне у Скопје на печалба, ама пуста печалба тешка е баму спечало.

Иначе ние не сме појќе во Ситнеј. Го продадовне хаусо и купифне со тиепари два хауси помали во МЕЛБУР. Сите шо можите да си дојте тујека, да си дојте. И да си стар момок и мома никој не те заебава данок да плашташ.
Таму слушам на телевизарон многу убав споменик на Александар де Грејт Македонцки му напрајле. Ако синко ако. Ќе ве ебаа тaa патката со кредити и вас и вашите деца таму, ако, сејте си мадро на газојте само.
Фнучко немам многу време а ти многу да ми ја поздравиш сестрами Златана (еве се расплакаф). Ахххх... Примете еден вагон топли желби од далечната Остралиа и голем позраф до сите и памет у глаа дур не е доцкан."
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.296
Поени од реакции
15.514
Никој не го чита огласот до крај, гледате дека немате можност и оп застанувате. Секогаш најинтересните работи се со мали букви и најдолу во огласот.
Најдоле пишува дека кандидатите ќе конкурираат за место во Комисијата за сложени анализи при Министерството во Здраство, што само по себе дава објаснување зошто се бара IQ од 140 со заверка од Менса, а не од Бит пазар. Не може човек со помало IQ да биде дел од комисијата што ќе се бави со сложени анализи, таков човек може само да продава бостан на пазар.
Интелегенцијата не е пресудна, башка што нема да се прават хемиски анализи...

Сеа гледам, кои се тие сложени анализи каде без ниеден ден искуство, Новинар и Филозоф ќе комбинираат со Економист и ќе го подобрат здравството?

Среќа што никој не го чита целиот оглас...
 
R

Rigel Kent

Гостин
Тоа што мене ме буни во огласот не е потврдата за интелигенција што ја бараат. Ме буни што не пишува какво работно место е, кои се задачите, што треба да работи тој човек, не пишува конкретно ништо. Од кај да знаат потенцијалните кандидати дека нема да се обични чистачи (знаејќи колку се цени паметот кај нас и тоа е можно).
Пишува ,прочитај убаво , членство во Комитетот за сложени анализи :icon_lol:. Тотално забегани се , баш ме интересира што анализи прават :pos:
--- надополнето: 8 ноември 2012 во 15:12 ---
Интелегенцијата не е пресудна, башка што нема да се прават хемиски анализи...

Сеа гледам, кои се тие сложени анализи каде без ниеден ден искуство, Новинар и Филозоф ќе комбинираат со Економист и ќе го подобрат здравството?

Среќа што никој не го чита целиот оглас...
Новинарот ќе даде "сложена " анализа за пропаганда по медиуми , филозофот ќе даде "сложен" предлог за тоа како пациентите да ја сфатат мистичноста на нашето здравство a економистот ќе даде "сложен " предлог за тоа како да се испумпаат пари без никој да те открие .
 
R

Randy

Гостин
Пишува ,прочитај убаво , членство во Комитетот за сложени анализи :icon_lol:. Тотално забегани се , баш ме интересира што анализи прават :pos:
Не е доволен податок. Работна задача може да е и вадење цвеќа, забришување прашина и пак да си член. Едно е членство во комитет друго е работа.

п.с. Сложени де ;)
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Е ова дефинитивно ќе биде непартиско вработување штом бараат (толкаво) IQ.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Не е доволен податок. Работна задача може да е и вадење цвеќа, забришување прашина и пак да си член. Едно е членство во комитет друго е работа.

п.с. Сложени де ;)
И то што викаш , ботаничка градина ќе никне во нивниот комитет , а и ќе биде беспрекорно чисто.:icon_lol:
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Ех 140, не планирам да работам со кретени...
 
М

Мартин`

Гостин
Вечер во 22:30 ќе имал гостување кај Јанко јади бурек околу ова прашање претежно да одговорел :)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Пишува ,прочитај убаво , членство во Комитетот за сложени анализи :icon_lol:. Тотално забегани се , баш ме интересира што анализи прават :pos:
Па види вака, еден суперкомпјутер кошта 10 милиони $, за струја цела година 1 милион$, вака сложени анализи ќе прави човек со плата од 500Е, знаат да го направат есапот.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Инаку луѓето пијат антидепресиви затоа што не можат да се пријават на огласот од Тодоров :(. via Twitter :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom