МАКЕДОНИЈА-Грузија 09.09 2015 Среда, 18:00

Која екипа ќе го добие мечот?

  • Македонија

    Гласови: 38 76,0%
  • Грузија

    Гласови: 12 24,0%

  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.978
Поени од реакции
2.868
А зашто бе да ни пушти?? Кој си заслужил нека си иде понатаму или па после Пеце и психопатов да викаат толку ни се можностите 1/8 финале.
Ej drze ne zasluzuvame znam toa ali prasav samo dali ima prostor da kalkuliraat ..
 

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
443
Поени од реакции
273
Де бре вие пак една Германија со еден Новицки и уште некој нба и евролигашки играчи како домаќин доживува дебакл не пак ние со играчи од МЗТ,Куманово и Овле поле сакаме да газиме,реално денеска Илиевски беше многу слаб можеби најслаб поединец секако со Пеџа и Трајковски заедно,се виде дека влеговме во мечот без некоја желба и енергија многу повеќе бевме фокусирани на мечот со Хрватска наместо да се подготвуваме за денешниот,Грузијците се виде дека се имаат добро подготвено за нас а ние сакавме преку леб погача,сега мислам дека немаме сили да изиграме добра утакмица утре дали ќе најдат мотивација ебаве куртоните барем да покажат дека имаат желба единствено што ќе ме радува утре ако изгубиме е тоа што куртонот самарџиски нема да може да си најде клуб во странство за парите што ги бара и или ќе оди во некоја вукојебовина или ќе моли по мк клубовиве
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.180
Поени од реакции
26.382
Толку им се можностите не се они криви, додека ние уште спиеме на тоа 4то место има репрезентации кои напорно работат во младинските категории, и така знаевме дека првенството ќе отиде у курац барем да пуштевме млади...ако ги имаме.
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Многу ми сте интересни, демек играчите ви се виновни за нешто. Демек Самарџиски ја еба работата, или црнецот. :pos:

Не знам како да ви кажам, толку им се можностите. Овие се најдобрите играчи кои ги имаме, и ова е најдоброто што можат да го одиграат. Нивното најдобро е доволно за дното на Европа. Тоа што вие живеет во селски филмови од типот срце на паркет, се ќе победиме, не е нивни проблем, ваш е. Оваа држава е во распад, спортот е само едно од лицата на тој распад. Без инфраструктура, без младински школи, без квалитетни тренери, без традиција, и ајде да бидеме први во Европа. Е не може.

Мене искрено ми е криво и што се случи и она четврто место, кое добро послужи да се заглупуваат луќето во оваа вукојебина. Ние сме дебакл како нација, дебакл како поединци, и нормално е да ни се случуваат само дебакли.
Тебе пријателе да не ти е криво и животов што постои? Тешка дефанзива си.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.691
Поени од реакции
64.317
Толку им се можностите не се они криви, додека ние уште спиеме на тоа 4то место има репрезентации кои напорно работат во младинските категории, и така знаевме дека првенството ќе отиде у курац барем да пуштевме млади...ако ги имаме.
И кај нас се работи во младинските категории, доказ за тоа се новите реформи со правилото во младинска лига да настапуваат по двајца со 22 години и еден со 23 години :icon_lol:
И така за главните мечеви екипите играат со играчи кои биле младинци пред 5 сезони и сега сеуште се младинци. После ќе се испофалат со резултатот што го оствариле, ќе залажат деца да тренираат кај нив и чао пријатно :icon_mrgr:
Врска си немаат тренерите во младинска конкуренција, кога оние на шампионските екипи се тешки незналици, што да се каже за тренерите на академиите кои настануваат преку ноќ...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
11.180
Поени од реакции
26.382
Е тоа е жалосно, на овие нема што да им префрламе им поминало времето али ако ова шо го напиша е пола вистина жал ми е за некои таленти шо можеби никогаш нема да добијат прва шанса.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
5.859
Поени од реакции
4.710
Vojdan ostetena belka na oko. Da mu ebam gnasniot mrsen dzin se sto si ima po spisok, treba da mu go pustat hendriks sea da mu se izraduva malce gnida .. sto toleriraa sudiite se strasno, katastrofa se nasive vo igranje ama za ova preterano e kogo stigna udirase gnidata, steta go nemase ni Pero ni Stanko da mu se pustea malce da objasnat nekoi raboti :D

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.341
Поени од реакции
1.619
Помина и тоа првенство, утре и Словенија ќе ни земе голема мерка, ќе не наполни до врв, и како што си личи, парталите и дома.
Неуспехот на тоа првенство главно се должи на промената на тренерската позиција 1 месец пред почетокот на првенството.
Пак ќе го споменам непрежалениот Џикиќ.. беше исфрлен тренер со НБА искуство, тренер кој што врати повторно надеж во нашата нација дека и после Антиќ, Бо и клапата ќе имаме репрезентација и ќе играме барем на ЕП, одлично го подготви тимот составен главно од анонимуси и аматери во мак лигата, направи одличен резултат во квалификациите.. изгубивме само против Белгија но и таму имавме муда и одигравме машки.
Тренер кој што важеше за голем мотиватор, одлично ја поставуваше дефанзивата... со еден збор .. тренер кој што разбираше кошарка.
Е сега .. КФМ мафија поради х причини не му дозволи да си го заврши проектот МАКЕДОНИЈА и на негово место назначија човек кој што не би го нарекол ТРЕНЕР.
Србиновски не успеа да објасни како треба да се организира една акција, игравме буквално како мува без глава во нападот, смешно е што се нарекуваме шутерска репрезентација, повеќето од тројките беа постигнати од НЕМОЌ, секоја противничка одбрана за нас значеше непробивен ѕид.. па тројките ни беа единствен спас пошто не беа способни на друг начин да дојдат до противничкиот кош.
Проблемот беа и центрите.... Самарот, Хендрикс,Трајковски се убедливо најлошата центарска линија на ова ЕП.
Срамно е што секој противнички центар се билда со офанзивни скокови против нас, би го издвоил Пачулија.. човекот го немаше никаде на претходните утакмици, беше буквално прочитан од сите противници.. а против нас играше како сака.. скокаше и погодуваше кога сака и како сака:pos:
Другите играчи не се за коментирање, би ги опишал сите со зборот РЕЗИЛ.
Борбеноста беше симбол по која Македонија беше препознатлива, но за жал, и тоа умре.
При негатива од 15 поени, Стојанче фаулира, крева рака и се смешка, да ти ебам фацата грозна, до толку ли не те трогна поразот на најбитниот натпревар на ЕП?
Не ми е јасно како можеше целосно да биде упропастена кошарката за само 4 години?
Штом Илиевски на 35 години беше повторно најангажиран и наш најдобар играч слободно можеме да кажеме R.I.P Macedonian basketball.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.477
Поени од реакции
4.011
Многу ми сте интересни, демек играчите ви се виновни за нешто. Демек Самарџиски ја еба работата, или црнецот. :pos:

Не знам како да ви кажам, толку им се можностите. Овие се најдобрите играчи кои ги имаме, и ова е најдоброто што можат да го одиграат. Нивното најдобро е доволно за дното на Европа. Тоа што вие живеет во селски филмови од типот срце на паркет, се ќе победиме, не е нивни проблем, ваш е. Оваа држава е во распад, спортот е само едно од лицата на тој распад. Без инфраструктура, без младински школи, без квалитетни тренери, без традиција, и ајде да бидеме први во Европа. Е не може.

Мене искрено ми е криво и што се случи и она четврто место, кое добро послужи да се заглупуваат луќето во оваа вукојебина. Ние сме дебакл како нација, дебакл како поединци, и нормално е да ни се случуваат само дебакли.
Потпишувам, од збор до збор.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Навикнувајте се на овие затоа што со Стајиќ, синот на шнајдерот, Мекиќ, Бубе, шиљо, татиното синче Магдевски, Лука Петровски и остали куротресини, нема да излеземе од Б дивизија, тешко на нас и овие кога ке отидат, кој стигне ке не ремети по 50 разлика, јер смо тако у могуќности.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.640
Поени од реакции
5.793
Realno ovie za razlika od fudbalerite barem davaat se od sebe, i ne zasluzile so nisto da bidat plukani. Jebi ga pravea gluposti so vo toj moment i jas gi pcuev ama za toa e vinoven selektorot, koj ni kriv ni dolzen na dva dena pred podgotovki duri bidna selektor.
Glaven vinovnik za ovoj rezultat e novot rakovodstvo na kfm na celo so Pece, smenija zlaten selektor za da go stavat Srbinovski.
So Dziki jas sum siguren deka ke projdevme vo slednata faza, i sega deckive vo dadeni momenti pokazaa deka ne se tolku losi, a igravme so samo trojca internacionalci koj igraat vo prosecni evropski klubovi ostanatite od domasna liga.
Zatoa ne treba da se pluka po deckive, zaso ima i poloso, a spored toa kako stojat rabotite vo kosarkata i te kakov los period ne ocekuva vo mak kosarkata, osven ako ne se sluci nekoe cudo.
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Знам дека не е место у темава ама пошто за репрезентација темата е затворена, стварно ли толку нема никој асален од овие младиве? Знам дека резултативе на младинскиве првенства ни се за нигде ама не секогаш младинските резултати коренспондираат со подоцнежните сениорски. Бидејќи обично смената на генерации иде постпено па у сениорскиот тим секогаш има некој што се нови и некој со некое снеиорксо искуство. Е сеа кај нас е проблемот што и коа ќе дојдат овие младиве ќе нема некои добри искусни у репрезентација за да се направи некој баланс. Без разлика нели некои од младиве беа надежни? Е сеа дали останаа само надежни или со сериозна работа има некаков потенцијал во нив? Дури мислам дека требаше и повеќе шанса да им се дава на ова првенство бидејќи и ќе беа помотивирани а и не верувам дека ќе одиграа полошо од некои.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom