МАКЕДОНИЈА-Грузија 09.09 2015 Среда, 18:00

Која екипа ќе го добие мечот?

  • Македонија

    Гласови: 38 76,0%
  • Грузија

    Гласови: 12 24,0%

  • Вкупно гласачи
    50
  • Гласањето е завршено на .
Ф

Флеш

Гостин
Не прегази, 14 скока има наспроти нашиот Хендрикс кој има само 7 скока и кој е со најмногу.




Ужасно во напад



 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Кој му курац не знам шо ми го игра Самарџиски уште, Бубе со 20 год. и прво европско 100% подобро ќе изигра.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ова ни беше последното големо натпреваруење. Стај ташак на репрезентацијава, со Србиноски и слични хоштаплери.
Пеце треба да го 'ркне некој по улица, крв да му ебем дебилна партиско-куропушачка!
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Аууу на што бев сведок. Па вчера подобар баскет изигравме во мало. Кој е овој селектор бе, кој го назначил овој за селектор? Па мојот тренер што ми беше во јуниор е подобар од овој бе. Само он е крив за поразов што не ги седна Трајковски и Пеџа на клупа. Никаков авторитет да се немало, 100% во соблекивална Трајковски го шамара, а овој ќути. Жално за Костоски и Илевски, какви топки им праќаа, а овие не знаат да ги прифатат, мислиш жежок компир им фрлаа.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Заза и Шермадини и било кои центри против нашите само можат да играат ко 30 годишник против дете на маалски кош.
Која разлика еј одбрана со Џикиќ со ова сега. Пеце пуши кур пичко пушокуровска
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мислев дека Дамевски или како и да беше претходниот претседател на КФМ работи лошо и мислев дека овој ќе смени нешто, ама сум се заебал многу многу гадно.
Ама ајде битно Пеце еве има 15 кандидати за мешање малтер коа ќе ги гради зградетините на Водно ;)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Да му дадеш клоца на Џикиќ,тренер со НБА искуство и на негово место да донесеш клошари од тренери како Србо и Ѓуровски треба да си ептен пациент.

Но,ништо не ме чуди веќе во оваа држава нека им е на чест на тие што си ги делат плацовите меѓу себе и што кур не им чуе за баскетот во државава.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Аууу на што бев сведок. Па вчера подобар баскет изигравме во мало. Кој е овој селектор бе, кој го назначил овој за селектор? Па мојот тренер што ми беше во јуниор е подобар од овој бе. Само он е крив за поразов што не ги седна Трајковски и Пеџа на клупа. Никаков авторитет да се немало, 100% во соблекивална Трајковски го шамара, а овој ќути. Жално за Костоски и Илевски, какви топки им праќаа, а овие не знаат да ги прифатат, мислиш жежок компир им фрлаа.
кој ќе игра бе ако ги седни овие двајцата? Хендрикс џупакот што топката му бегаше од раце и магаре го правеа кој стигне? Тие се играчите,сакати вакви такви тоа е.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Не сум воопшто изненаден од ваквата игра, знаев дека ќе се обрукаме уште пред да го започнеме првенството. Србиновски е мајстор за неуспех, доста искусен.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
541
Поени од реакции
284
Kriminalecot pece, нека си оди, сите плацеви му ги дадо, дури и зградата на мзт хепос, во која е сместена ЈП Македонски шуми му плака кирија на пеце од 8000 евра, во гз да си ги напика, тежок криминалец
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Служиме за репрезентација која им билда статистика на противничките центри на Европсково, до толку сме очајни, што секој центар што изигра против нас дабл-дабл учинок имаше, браво.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.909
Поени од реакции
84.315
Тој што рекол "Дете!..да ти! ти во белата маица! Како се викаш ? Предраг ? Види..висок си..мислам дека ако почнеш со кошарка ќе станеш поприлично успешен.." сигурно во моментов сака да се самоубие..


П.С. Не заслужуваа ваква тема овие..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom