Лоши мисли...

Член од
9 август 2009
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми даде помош како да ги отргнам лошите мисли од главата...цело време мислам на нешто лошо :S
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Ако може некој да ми даде помош како да ги отргнам лошите мисли од главата...цело време мислам на нешто лошо :S
Објасни прво какви лоши мисли конкретно, па дури после ќе може да ти дадеме конкретен одговор и евентуално решение. Лоши мисли за твоето здравје, или?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Лоши мисли и како да ги оттргнеш...
Зависи...околу тоа за што имаш лоши мисли...
Ако е за здравјето, тогаш оди на доктор, кажи му што и како, па испитувања и ќе се куртулиш...
Ако е за друго, кажи си, па ќе видиме...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Аман бе со овие лоши мисли... незнам како можат луѓето да се по природа негативни, во секоја работа ја гледаат само негативната страна, само некој страв безвеза имаат...

Како да се оттргнеш од лошите мисли? Едноставно, почни да мислиш позитивно, гледај ја добрата страна, биди оптимист. Знам дека е лесно вака да се пишува по форуми, но пред се за тоа да го постигнеш ти треба прилично цврст карактер и волја.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Чика доктор ќе ти препише таблички и лошите мисли ќе станат убави розевки мечиња кои летаат и шират љубоф :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Чика доктор ќе ти препише таблички и лошите мисли ќе станат убави розевки мечиња кои летаат и шират љубоф :)
Море шо не пијам апој... треба незнам колку да ми е неарно за да се напјам апче.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
17
Поени од реакции
0
обиди се да ги разбереш дури и да немаат врска со реалноста
тие се знак дека нешто не е како што треба со тебе и твојот живот
гледај ги како позитивни сигнали. како што е болката знак дека нешто лошо ти се случува. да ја нема ти не би бил предупреден
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
оди надвор на чист воздух разбистрија главата и ќе заборавиш. не мисли повеќе на тоа, мисли на позитивни работи и готово
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
А најдобро ако имаш лоши мисли на психијатар да одиш. Така другар имаше сличен проблем и сега е супер откако заврши со психијатарот.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
А најдобро ако имаш лоши мисли на психијатар да одиш. Така другар имаше сличен проблем и сега е супер откако заврши со психијатарот.
Ја би на психолог да иде прво :smir:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Е ама си прецизен со ова лоши мисли...
И јас лоши мисли имам на пример,лошо и мислам на сестра ми кога ја гледам пред ком. а јас сакам да седам
објасни малце.
Инаку лоши мисли се тераат со добри мисли
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Ако имаш валкан поглед тоа на психолог. И јас имам тоа све ми се гледа перверзно:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom