Локалните власти од Демир Хисар реагираат на новите обележја на спортската сала

Член од
4 јануари 2006
Мислења
129
Поени од реакции
0
Diskusijata na temava e bezpredmetna zatoa sto takvi "grcki investitori" i nemalo.
Seto ova e izmislena rabota so konkretna cel!
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
Дури тогаш нема да дојде Грк па ни никој друг во Демирхисар,ќе избега и Драгиша Поповиќ од Слепче,ако му ги налепите страшилава на ѕид.:pos2:
не се вика драге поповски?? ако е истиот што мислам..
хахах нема поубава слика инаку од до салата лепенка е штабот на СДСМ.
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
И немој да шириш такви анти македонски тези, заошто од такви патриоти како тебе денес вриеше Велес!!!
Хехехехехехехехе, немој да ми го спомнуваш Велес,те молам немој, мислиш дека не е толку очигледно дека и тоа е ваше масло,ПРОЧИТАНИ СТЕ ВЕЌЕ, ВЕ ВИДОВМЕ КОИ СТЕ И ШТО СТЕ(13 ГОДИНИ ВИ ГИ ДАДОВМЕ НАЖАЛОСТ ВО НЕПОВРАТ И ШТО САКАТЕ ПОВЕЌЕ)!!!
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.132
Ејј бре.Да се срамиш од македонски симболи стари илјадници години и од самото прекрасно име Македонија.:tapp:
Најмногу предавници по глава на жител имаме бе.:nesvest:
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Ja pa mislev nekoja bina od miting na vmro e :pos2: :pos2: abe odi ne ja lici salata so ova se znae kako treba da izgleda skolska sala
Ne e problemot u imeto druze ali neli sakame grbot da ni bide lavot pa togas ne mu mesto na sekoj zid ima luge na koj im preci mene licno ne ali so e naprvena fasadata sarena kako na vasar NE JA LICI
Ти и архитект и естета си а?
Ја па мислам дека многу ја личи.
А на Македонија и сметаат такви на кои им смета лавот.
И да, си давам збор дека ова е последен пат што обрнувам внимание на твој пост.

Иначе, локалните демир хисарски власти, сосе грчките инвеститор,и гит од тука. На земјава такви не и требаат.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
не се вика драге поповски?? ако е истиот што мислам..
хахах нема поубава слика инаку од до салата лепенка е штабот на СДСМ.
Абе истиот е,гарант,го купи пола Слепче а го има и скоро цел Демирхисар.Само порано беше Поповиќ,а сега можеби и сменил од презимето доколку е жив.Беше прогласен за најголем странски бизнисмен во Германија за 1994 мислам,кога се одлеваа и најмногу пари од Македонија во странство.Ми остана борч еден конвертор за сателитската шо му ја инсталирав во 96та,маме му комунистичко.Двајца Македонски тогашни генерали го чекаа како просјаци пред врата за да влезат на состанок кај него,беше бетер од Киро своевремено.
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
wow.
e ova e definitivno najdobra replika na ona na sto reagiraa demirhisarskite opozicioneri.ako se nasitat i ako im go napravat keifot na grcite jas sum ZA neka se stavat slikite na ovie trojcava pa so saka neka bide.belkim togas mirno ke spijat,a se dodeka nebide taka i se dodeka ovaa drzava se vika MAKEDONIJA,dotogas toj film nema da go gledaat nekolku "politicarcina" vo demir hisar.
za toj sto ja stavi slikava cista petka.
 
S

Sith_Lord

Гостин
Ја сум за да се заменат сонцето и лавот со сијалица и мачка некоја, помала.

Ебати народот смотан.

Нека стои што и да е на салата, важно да ја има. И така за спорт служи, а не за псевдопатриотско дркање на некои си архаични симболи. Еј, во ред- и јас сум Македонец и мило ми е кога остваруваме било какви, макар мали победи. Ама да се палите за тоа што некој опнал и да се прашувате зошто опнал сонце и лав на сала у демир факинг хисар, е тоа е веќе смешно.
Нека биде. Ај. Немам ништо против. Терајте.

Sith
 

Jovo Sk-Mk

Е брзо е,брзо е
Член од
16 јануари 2008
Мислења
310
Поени од реакции
40
Да пријател во право си дека најбитно е пред се тоа што сала е направена и што младите од тој крај ќе има каде да вртат фудбалче баскет и слично, но симболите се декор на целата таа позитивна работа бидејќи ќе се јача и чувството кај најмладите на идентитет и припадност кон Македонија. За крај би додал дека тоа не се партиски симболи туку Македонски и секој оној кој чувствува барем малку љубов кон Македонија без оглед на партија, пол, возраст, националност, вера, навивачка група, сексуална ориентација и сл. има право да си ги почитува негува и глорификува.
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
стасана е темата за :locked:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Дури тогаш нема да дојде Грк па ни никој друг во Демирхисар,ќе избега и Драгиша Поповиќ од Слепче,ако му ги налепите страшилава на ѕид.:pos2:
еј полека за слепче,во слепче на домот на културата односно сега текстилна фабрика кој ја држи грк,има портрет на ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ,па уште не бега гркот маме негово,да му ставам некој лав да го изеде:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.646
Поени од реакции
5.322
Ја сум за да се заменат сонцето и лавот со сијалица и мачка некоја, помала.

Ебати народот смотан.

Нека стои што и да е на салата, важно да ја има. И така за спорт служи, а не за псевдопатриотско дркање на некои си архаични симболи. Еј, во ред- и јас сум Македонец и мило ми е кога остваруваме било какви, макар мали победи. Ама да се палите за тоа што некој опнал и да се прашувате зошто опнал сонце и лав на сала у демир факинг хисар, е тоа е веќе смешно.
Нека биде. Ај. Немам ништо против. Терајте.

Sith
И ти нејќиш...:toe:Од внатре те тера...
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
Ја сум за да се заменат сонцето и лавот со сијалица и мачка некоја, помала.

Ебати народот смотан.

Нека стои што и да е на салата, важно да ја има. И така за спорт служи, а не за псевдопатриотско дркање на некои си архаични симболи. Еј, во ред- и јас сум Македонец и мило ми е кога остваруваме било какви, макар мали победи. Ама да се палите за тоа што некој опнал и да се прашувате зошто опнал сонце и лав на сала у демир факинг хисар, е тоа е веќе смешно.
Нека биде. Ај. Немам ништо против. Терајте.

Sith
што ти значи тоа факинг? Македонец си или факинг Македонец:smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.646
Поени од реакции
5.322
И сам не знае што е:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom