Лигуши и издркотини

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Си земам слобода во мое име и во името на вистинскиот македонски народ, кој ја сака Република Македонија, да ве отерам у 100000 пи*ки материни, да ви е*ам се најмило (женско над 18год,) што ви е во фамилија и да си е*бете семката еднаш за секогаш, да фатите усвит некаде у Сибир, или во Еи=тиопија да ве јадат човекојадци.


*обрнете внимание на името на групата на фејсбук....

http://www.facebook.com/photo.php?pid=1120366&op=1&o=all&view=all&subj=39681553617&aid=-1&oid=39681553617&id=751071623
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
грчки, бугарски партии ајдеее
и после немало демократија у Македонија,
сите против Груевски се свртеле,
дали затоа што е Македонец? :toe:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Кој воопшто го спомна Груевски во темава....
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Еее доброутро. Овие се бугари сите, ја слават Мара се шетаат низ Скопје со бугарски знамиња, и тој Трендафилов ли се викаше на чело со него. Тој со косицата.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
На овој Саше ако му дадам линкови од хардкор пропагандните сајтови на Татариве и Грциве.. коса ќе му падне во споредба со групава на ФБ :tv:
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
DPMNE I SE E MOZNO,DURI I FEDERATIVNA REPUBLIKA MAKEDONIJA NA ALBANCITE I I NA MAKEDONCITE ZAEDNO SO OSTANATITE NARODI KOI SE POMALKU OD 20 PROCENTI

KAKO SAMO OVIE VI SMETAAT,DEKA NE SE DRUGARCINJA SO TERORISTITE

TOLKU MNOGU ALBANSKI PARTII NE VI PRECAT?

BRAVO MAKEDONCE!!!!!!!!!

NEGO NIE GO PRIZNAVME KOSOVO,AMA KOSOVO SEUSTE NE NE PRIZNA POD USTAVNOTO IME????TOA NE VI PRECI ,ILI NEMATE VREME DA RAZMISLUVATE,SEGA STE SKONCENTRIRANI KOLKU MOZE POVEKE DA PLUKATE PO SE STO VI GO ZAGROZUVA "vasiot golem rejting,se razbira vestacki sozdaden"


se izvinuvam ne mi e jasna bas poentata na slikata,i onie sliki sto se na link,ili ni sami neznaete zosto ste gi stavile
molba do moderatorot za pcovkite da se prezeme nesto ,nema sto nekoj da pcue,neka si go kaze svojot stav na kulturen nacin
 

Јустинијан

Император
Член од
27 март 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
DPMNE I SE E MOZNO,DURI I FEDERATIVNA REPUBLIKA MAKEDONIJA NA ALBANCITE I I NA MAKEDONCITE ZAEDNO SO OSTANATITE NARODI KOI SE POMALKU OD 20 PROCENTI

KAKO SAMO OVIE VI SMETAAT,DEKA NE SE DRUGARCINJA SO TERORISTITE

TOLKU MNOGU ALBANSKI PARTII NE VI PRECAT?

BRAVO MAKEDONCE!!!!!!!!!

NEGO NIE GO PRIZNAVME KOSOVO,AMA KOSOVO SEUSTE NE NE PRIZNA POD USTAVNOTO IME????TOA NE VI PRECI ,ILI NEMATE VREME DA RAZMISLUVATE,SEGA STE SKONCENTRIRANI KOLKU MOZE POVEKE DA PLUKATE PO SE STO VI GO ZAGROZUVA "vasiot golem rejting,se razbira vestacki sozdaden"


se izvinuvam ne mi e jasna bas poentata na slikata,i onie sliki sto se na link,ili ni sami neznaete zosto ste gi stavile
molba do moderatorot za pcovkite da se prezeme nesto ,nema sto nekoj da pcue,neka si go kaze svojot stav na kulturen nacin


Ахам.А вие цветките..:pos2:

Љубчо е многу паметен човек затоа што знаеше дека аљбанците ќе се множат како зајци.

Ни се свиѓало нам тоа или не,тој предложи да ги изолираме и да им го дадеме Тетово и Гостивар под услов никој од нив да не стапне на Македонска земја.

И така веќе ги дадовме,а плус ни се населија и во другите ни градови.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Ахам.А вие цветките..:pos2:

Љубчо е многу паметен човек затоа што знаеше дека аљбанците ќе се множат како зајци.

Ни се свиѓало нам тоа или не,тој предложи да ги изолираме и да им го дадеме Тетово и Гостивар под услов никој од нив да не стапне на Македонска земја.

И така веќе ги дадовме,а плус ни се населија и во другите ни градови.
potpolno se slozuvam so tebe i ne razbiram za sto mi repliciras,ja sakam cista makedonija kolku e tolku e ,no ne federativna kaj sto ja ke rabotam a drug da go jade mojot trud,jas sum od prviot den na krizata za ZID ne prifakam nikakov dogovoren sozivot kade ke mora nie sto sme taksale da ispolnime ,a drugite ucesnici vo dogovorot da se praat naudreni i nisto da ne pocituvaat od dogovorot.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278


Не им проштевај Господе, знаат што прават!
Ја поганат библиската земја Македонија!
 

Јустинијан

Император
Член од
27 март 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
potpolno se slozuvam so tebe i ne razbiram za sto mi repliciras,ja sakam cista makedonija kolku e tolku e ,no ne federativna kaj sto ja ke rabotam a drug da go jade mojot trud,jas sum od prviot den na krizata za ZID ne prifakam nikakov dogovoren sozivot kade ke mora nie sto sme taksale da ispolnime ,a drugite ucesnici vo dogovorot da se praat naudreni i nisto da ne pocituvaat od dogovorot.
Знаеме сите кои се другите учесници од „федерацијата“.

Работата е што истата никогаш нема да постои,:smir:

:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom