Лига на шампиони 2015/16

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 мај 2014
Мислења
1.089
Поени од реакции
2.452
На колку телевизори ги глеаш утакмиците? :tvg: :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Сите утакмици излегоа за кладилниците, ЏАНДАР ЗБИРА
Горе долу ги погодив ракометите,ама фудбалите ме отепаа,и секако Кристианстад кој беше шлагер...:shok2:
Скерн очекувано не тепа со со Мотор со +4,не ни тепа шо е најинтересно,античките си го сркнаа,единствено изненадување денес е Кил кој со Мамелунд во постава цело прво и без Дувњак и Кањелас го скина Веспрем...
Се покажа колку е значаен Илиќ за Веспрем,речиси ниеден гол од лева бековска позиција,ако не се лажам само еден на Палмарсон во прво,и тоа малку и на среќа...
Античките очекувано си го сркнаа...
Псж си го ладеше со Цеље,не ни играа последните 10 минути....:cool:
 
Последно уредено:

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.642
Поени од реакции
2.829
Горе долу ги погодив ракометите,ама фудбалите ме отепаа,и секако Кристианстад кој беше шлагер...:shok2:
Скерн очекувано не тепа со со Мотор со +4,не ни тепа шо е најинтересно,античките си го сркнаа,единствено изненадување денес е Кил кој со Мамелунд во постава цело прво и без Дувњак и Кањелас го скина Веспрем...
Се покажа колку е значаен Илиќ за Веспрем,речиси ниеден гол од лева бековска позиција,ако не се лажам само еден на Палмарсон во прво,и тоа малку и на среќа...
Античките очекувано си го сркнаа...
Псж си го ладеше со Цеље,не ни играа последните 10 минути....:cool:
Abe sve ubavo si izleze samo PeSeZe me skina... 1+ ja igrav.. Kil 1- . Motorite +, antickite + , Flens 2+, koga neke znaci svarno neke :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Abe sve ubavo si izleze samo PeSeZe me skina... 1+ ja igrav.. Kil 1- . Motorite +, antickite + , Flens 2+, koga neke znaci svarno neke :)
Не играа ич нна крај си го ладеа,одеа по терен,се влечкаа,и мене ме скинаа на плус цела,и на крај Словенците дадоа два брзи гола за да ми е уште појќе криво....
Ги извади и Нико и Хансен,со Мелгард играа последните 10ина минути..
Нарцис не се замараше ич да организира..
Одеа на крај,се влечкаа,одвај чекаа да заврши мечот...:icon_mrgr:
Бараше не ни шутна на гол,Лука еба 8989898989 зицери,исто и Абало и ете кај замина хендикепот.....
Не ми е јасно само зошто Нока го чуваше цел меч Тити Омејер,сигурно и тој ја чекаше хен 1:pos:,штом не го пушти воопшто Аноне...
Или е расист,трето нема....
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.642
Поени од реакции
2.829
Не играа ич нна крај си го ладеа,одеа по терен,се влечкаа,и мене ме скинаа на плус цела,и на крај Словенците дадоа два брзи гола за да ми е уште појќе криво....
Ги извади и Нико и Хансен,со Мелгард играа последните 10ина минути..
Нарцис не се замараше ич да организира..
Одеа на крај,се влечкаа,одвај чекаа да заврши мечот...:icon_mrgr:
Бараше не ни шутна на гол,Лука еба 8989898989 зицери,исто и Абало и ете кај замина хендикепот.....
Не ми е јасно само зошто Нока го чуваше цел меч Тити Омејер,сигурно и тој ја чекаше хен 1:pos:,штом не го пушти воопшто Аноне...
Или е расист,трето нема....
Toa e toa se ke se desi samo da ne fatime, normalna pojava :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Toa e toa se ke se desi samo da ne fatime, normalna pojava :D
Имам впечаток дека ми ГЛЕДААТ ВО ЛИВЧЕТО и за ИНАЕТ играат за да ме заебат...
Не е можно ова,во секој можен спорт да ти кинат нерви...
Или голман ќе се разбрани како да му е последен меч во кариера,или баш тогаш најдобрите играчи во тимот шо го играм ќе имаат мизерен ден,а баш обратно,другите ќе се пореметат и баш тогаш ќе играат како тие да се најдобрата екипа во лигата,или моите ќе погодат пречки,стативи и триста :гомце:ќе се случат само за да не фатам..
Дури и кога сум добитен мора да се помини цела бура нервози,исгужвани ливчиња за да се заокружат сите пишани текми на листичот...
ТЕЖОК Е ОВАЈ КОМАРЏИСКИ ЖИВОТ:facepalm:
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.642
Поени од реакции
2.829
Имам впечаток дека ми ГЛЕДААТ ВО ЛИВЧЕТО и за ИНАЕТ играат за да ме заебат...
Не е можно ова,во секој можен спорт да ти кинат нерви...
Или голман ќе се разбрани како да му е последен меч во кариера,или баш тогаш најдобрите играчи во тимот шо го играм ќе имаат мизерен ден,а баш обратно,другите ќе се пореметат и баш тогаш ќе играат како тие да се најдобрата екипа во лигата,или моите ќе погодат пречки,стативи и триста :гомце:ќе се случат само за да не фатам..
Дури и кога сум добитен мора да се помини цела бура нервози,исгужвани ливчиња за да се заокружат сите пишани текми на листичот...
ТЕЖОК Е ОВАЈ КОМАРЏИСКИ ЖИВОТ:facepalm:
E tezok e bogami :)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Доста со комари...:ban:
Да се вратиме на работата...:icon_mrgr:
Со овај "кикс"Веспрем речиси сигурно се простија од првото место..
Вака единствена екипа шо можи да го загрози ПСЖ на прво место е Фленсбург,и најверојатно дуелот во Париз ќе реши многу дилеми..
Моша Илиќ уште еднаш се покажа како клучен играч за Веспрем,без него нема игра,нема шутеви од лева страна,едноставно е вистинска локомотива на Веспрем,не дека и денес беа лошо,напротив изиграа солиден меч,посебно пикерите,ама некако потфрлија од бек,фалеа тие шутеви на Илиќ..
Слишковиќ уште еднаш се докажа дека не е сеуште зрел за поголема минутажа,посебно против големи голмани како Ландин..
Фалеа и тие пробиви на Шема,иако имаше некои моменти стариот,но не довлно,и Палмарсон многу слабо изигра,освен неколку потези речиси ништо не видовме од него...
Мораше Веспрем да го искористи тој поклон бе,не смеаа да испуштат меч кога Кил како никогаш досега не бил толку слаб на бек..
Дувњак аут,Кањелас аут,шо треба повеќе?:shook:
Не памтам кога имале помизерна бековска линија од оваа денес,а ги пратам преку 15 години редовно..
Како телетабиси беа и Мамелунд и Вујин....
Која смеа беше Мамелунд денес...:pos:Колку беше уплашен како некое дете беше.....
Како шлемот на Александар Македонски е во косата:angel:,во истоимениот филм во кој главната улога ја толкуваше Колин Фарел..:pos:

Дури и жал ми беше да го гледам Кил во прво,за грев беа...
Вујин,хаха,тој па тој,леле мори мајко:pos:колку беа изгубени овие двајца,ако не беше Дисинџер колку толку да ја држи таа бековска тројка немаше ни 5 гола цело полувреме да дадат...
Во второ со Мамелун каде му е местото(одбрана и никако понатаму од клупата на Кил):)и со Вајнхолд како среден се стабилизираа малку и колку толку личеа на нешто,иако се изнамачија за секој гол..
Немаше брза транзиција,а и таа шо ја дозволи Веспрем брзо ја убиваше со стпирање на нападите....
Едноставно ги уништи таа страшна четворка на средина,ШУК-ЛАСЛО-РЕНАТО-ТЕРЗИЌ...
Чиста среќа за Кил шо шутевите од место на Дисинџер и Вајнхолд влегоа,иначе како шо немаа никаква позициона игра толку ќе беше...
Десната страна целосно аут,а и тие топки шо ги добија Шпренгер и Екберг ги промашија..
лево Дамке доби повеќе топки,нешто даде,но и доста промаши,посебно тие високи шутеви сите му ги скина Мирко...
На крај повратникот Доминик Клајн кој влезе во последните 5 минути,кој не играше речиси цела календарска година го реши мечот со една полуконтра и сигурна реализација..
Веспрем си е сам виновен овде.водеа на неколку наврати и со +4 ама џабе,кога дозволија Кил да се врати,посебно паднаа на крај,кога немаа веќе идеја,топки до пикер не одеа лесно,а и Ландин влезе во серија и ги реши..
Навистина штета за Веспрем,продолжува проклетството,немаат победа во Германија од 2004(на лигашки дуел мислам,на Ф4 остануваат со таа победа лани против Кил во Келн)...
Се извади Кил,и најверојатно е четврт,и сигурно е најпосакуван ривал за сите од другата група,тој шо ќе го добие овај Кил го фатил џек потот....
Фленсбург лесно со Турците,иако до кај 45 се играше гол за гол,после Швабите додадоа гас и брзо ги решија....
Псж си одмараше со Цеље,одиграа колку да се одигра,да се земат тие два бода..
Последните 10 минути не можеа да одат...:pos:
Цеље не беа лошо,освен првите 10 минути кога дадоа само еден гол,после се поправија и се претставија во добро светло,ако не беше Тити со 20 и кусур одбрани ќе беа уште подобри....
Мотор како шо очекував не изгуби во Данска,ме изнанадија само преголемиот број голови,нетипично за Скјер,не за Мотор,Украинците даваат доста голови...
Заслужено Мотор си го освои првото место,и одат на послабиот противник од другата група Ла Риоха..
Скјерн како шо игра не верувам дека против Мешков ќе направи нешто...
За античките шо да кажам?
Вреди ли да се коментираат?
Додуша не ни ги гледав денес,освен неколку минути,и слушнав еден коментар на Јовиќ на тајмаутот,како рече да изгубиме со шо помала разлика или така нешто:pos:
Ок,кога веќе одиш на шопинг и секој пораз со "мала"разлика е успех нема проблем...
Врти сучи се исполнија очекувањата за античките дека ќе си бидат фенерџии,но искрено не очекував дека ќе соберат 4 бода,победата над Шафхаузен е изненадување за мене,над Елверум не толку,иако мора да се признае дека и немаа среќа на 3 меча и за пичкино влакно не зедоа бод(ови)....
Единствено позитивно е шо го добија Жарко Буцкото како прв пикер на кого мора сериозно да смета,добија врвен десен бек(прашање е дали ќе имаат сили да го задржат и наредна сезона)?
Го добија Мраковчич,малку(повеќе)задоцнија со Шпилер,ама ќе се најди за плеј офот,тука е еден Бувиниќ,сериозен играч..
Го добија Костески,и шо почнаа конечно да мрднаат некои недифинирани "вечни таленти"како Орката,но недоволно,и чисто се сомневам дека ќе се изделка нешто од овај,ама ајде,оставам недефинирано од една единствена причина шо има само 19 години,не за нешто друго,..
Кога ќе се покажи со поголеми тимови од овие во лузерските групи ќе прајме муабет....
За Фитилот ќе видиме,има време за него....
Маџоски нека оди во теретана,или во некоја агенција за обезбедување,не е за лево крило сигурно...го лажи Лино дека го бива...:pos:
Палевски од друга страна,можеби и ќе се изделка нешто од детево....;)
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Доста со комари...:ban:
...;)
Време е да продолжиме со ЛШ.
Како ти фаќат окото за
Загреб-------ПСГ---------?
Фленсбург-Киел--------1
РНЛ-Вардар ---------1
Висла--Целје------------1
Монтпелје-Барса-------2
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Време е да продолжиме со ЛШ.
Како ти фаќат окото за
Загреб-------ПСГ---------?
Фленсбург-Киел--------1
РНЛ-Вардар ---------1
Висла--Целје------------1
Монтпелје-Барса-------2
Псж лесно треба да ги ишлака Загреб,без разлика шо ќе се попалат децата на Лино на почеток..
Ама мислам дека немаат сила за изненадување сезонава,лани ги потцени ПСЖ,сезонава многу тешко,ќе си тепа ПСЖ барем со 2,3 разлика...
Фленсбург треба да е кец,само заради добрата традиција шо ја имаат со Кил на домашен терен последните неколку сезони..
Уште повеќе шо Кил имаат болница во екипата,Вајнхолд и Дисинџер аут,Кањелас тотално аут во форма,единствено Дувњак ако напрај некои проблеми,и Вујин секако,одморен е сега,40 дена без меч..
Би требало да тепа Фленсбург,оваа се исплаќа да се игра само ако е коеф над 1.50,1.60 иначе не...
Рнл е меч со две оштрици,според мене овде шансите се 50-50%...
Се бива,најверојатно ни Уве ни Грецки не играат,исто како Карачиќ,Столе,Манасков кај Вардар...
Се е отворено,РНЛ без двата најдобри крилни играчи,Вардар без најдобриот бек...
Досега беа сигурни на домашен терен лавовите,сите ги тепаа и доминираа,дури и со Барса во поголем дел од мечот...
Ама сега ќе видиме,ако го оспособат Вардар Штербик на гол,и да имаат добар ден бековите,пред се Циндриќ се бива..
Ако изигра Вардар добра офанзивна партија од барем 27 парчиња имаат шанси да тепаат...
Според мене не вреди да се игра кец оваа,мал коеф е ептен,а тука негде се тимовите,јас оваа ќе ја играм плус цела,ако има некоја граница од 50.5,51.5....
Висла е кец,не ми се верува да се заебаваат,иако Цеље не се за фрлање,посебно зошто не им значи ништо мечот,млада полетна екипа,ако имаат простор за игра ќе направат триста пробелми,ама треба да тепа Висла....
Барса е чиста двојка,и плус треба да оди оваа,би требало да има над 60 гола...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985

Јак гол постигна денес сељаков со Везспрем. :shook:

И Целје направија изненадување ја совладаа Висла на гости, Блаж Јанц 8 гола. Какво крило ќе биде овај, по по, какви крила изваваат Словенциве. :cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom