Лига на шампиони 2015/16

Статус
Затворена за нови мислења.

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.642
Поени од реакции
2.829
Саботата добро поминав,неделата античките ме ебаа,арно Порто шо заеба на истото ливче,па не ме паднаа само античките,и ми се редуцира нервозата од (не)играта на античкиот состав:place:..
Иначе денес Чевларот со јајца ќе го мавав..:kuracc:
Zatoa tolku gi rugashe antickite :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Zatoa tolku gi rugashe antickite :D
Нема врска кладилницата,и да не ме :kuracc:в кладилница ќе го имав истиот став за трите последни утакмици шо ги изиграа...
Посебно за последната,она беше очај невиден...:facepalm:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Саботата добро поминав,неделата античките ме ебаа,арно Порто шо заеба на истото ливче,па не ме паднаа само античките,и ми се редуцира нервозата од (не)играта на античкиот состав:place:..
Иначе денес Чевларот со јајца ќе го мавав..:kuracc:
So zdravje da si gi trosis.
jas 500e staviv za 2000 i gi fativ ---paris,vardar ,seged i edna fudbal skandinavska.
Sega se dvoumam da gi stavam ---zeni Vardar 1 ,,totenhem doma 1,i dvete svedski Malme -norceping 2,i geteborg -kalmar 1 za sitno ili da praam pauza 10 dena duri ne pocnat LS mazite?
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
So zdravje da si gi trosis.
jas 500e staviv za 2000 i gi fativ ---paris,vardar ,seged i edna fudbal skandinavska.
Sega se dvoumam da gi stavam ---zeni Vardar 1 ,,totenhem doma 1,i dvete svedski Malme -norceping 2,i geteborg -kalmar 1 za sitno ili da praam pauza 10 dena duri ne pocnat LS mazite?
Ако стварно си ставил 500€,најубаво ти е сега да отидеш до психијатрија,па од таму да чекаш резултати :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
So zdravje da si gi trosis.
jas 500e staviv za 2000 i gi fativ ---paris,vardar ,seged i edna fudbal skandinavska.
Sega se dvoumam da gi stavam ---zeni Vardar 1 ,,totenhem doma 1,i dvete svedski Malme -norceping 2,i geteborg -kalmar 1 za sitno ili da praam pauza 10 dena duri ne pocnat LS mazite?
Прај пауза најубо:icon_mrgr:,од жени СЕ ВИДЕ..:pos:
Посебно од Вардар,тие Митјиланд го скинаа Ѓер.а Вардарките го скрнаа салам од МАЏАРКИТЕ:icon_mrgr:
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Во среда продолжуваат натпреварите од ЛШ.
-Фленсбург---Загреб-----------------1
-Киел----------Парис-------------------1
-Металург---Мотор-------------------1
-Висла ------Бешикташ-------------1
--Барса-----Вардар------------------?
--Пик---------Кристианстад--------?
-Целје ------Везпрем----------------2
-Колдинг---Киелце-------------------2

Што мислиш од овие кои се најсигурни 4?а што мислиш кај прашалниците?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Во среда продолжуваат натпреварите од ЛШ.
-Фленсбург---Загреб-----------------1
-Киел----------Парис-------------------1
-Металург---Мотор-------------------1
-Висла ------Бешикташ-------------1
--Барса-----Вардар------------------?
--Пик---------Кристианстад--------?
-Целје ------Везпрем----------------2
-Колдинг---Киелце-------------------2

Што мислиш од овие кои се најсигурни 4?а што мислиш кај прашалниците?
Фленсбург,Висла,Пик,Веспрем.....
И Барса би требало да тепа сигурно,ама оставам мал простор за изненадување,пред се зошто играат некако несигурно на домашен терен..
Киелце некако паднаа во форма,зависи дали ќе игра Лијевски,ако игра би требало да тепаат,иако овие Данците се гнаси невидени на домашен терен,и не вреди да се игра на двојка ако има коеф помал од 1.40 за Киелце..(исто и за Барса важи,ако нема некој коеф барем од 1.30 не е за играње)...
Металург не се за играње ич според мене,си ја испуштија тие шансата..
Ако веќе ги играм нив не ги играм на конечен никако,само на минус голови,или на Т2 минус за Мотор...
Кил-ПСЖ е дерби,таму се бива...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Фленсбург,Висла,Пик,Веспрем.....
И Барса би требало да тепа сигурно,ама оставам мал простор за изненадување,пред се зошто играат некако несигурно на домашен терен..
Киелце некако паднаа во форма,зависи дали ќе игра Лијевски,ако игра би требало да тепаат,иако овие Данците се гнаси невидени на домашен терен,и не вреди да се игра на двојка ако има коеф помал од 1.40 за Киелце..(исто и за Барса важи,ако нема некој коеф барем од 1.30 не е за играње)...
Металург не се за играње ич според мене,си ја испуштија тие шансата..
Ако веќе ги играм нив не ги играм на конечен никако,само на минус голови,или на Т2 минус за Мотор...
Кил-ПСЖ е дерби,таму се бива...
Некако Пик ми потфрли со Монтпеље тешко победи,а швеѓаниве досега прикажуваат солидни партии .
Парис ако играт без Нико тешко.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Нема шанси да тепаат Швеѓаните во Унгарија бе. :D
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Нема шанси да тепаат Швеѓаните во Унгарија бе. :D
Дај боже така да е[DOUBLEPOST=1447102519][/DOUBLEPOST]
Фленсбург,Висла,Пик,Веспрем.....
И Барса би требало да тепа сигурно,ама оставам мал простор за изненадување,пред се зошто играат некако несигурно на домашен терен..
Киелце некако паднаа во форма,зависи дали ќе игра Лијевски,ако игра би требало да тепаат,иако овие Данците се гнаси невидени на домашен терен,и не вреди да се игра на двојка ако има коеф помал од 1.40 за Киелце..(исто и за Барса важи,ако нема некој коеф барем од 1.30 не е за играње)...
Металург не се за играње ич според мене,си ја испуштија тие шансата..
Ако веќе ги играм нив не ги играм на конечен никако,само на минус голови,или на Т2 минус за Мотор...
Кил-ПСЖ е дерби,таму се бива...
Ги погоди коефициентите
Киелце 1,40
Барса 1,35
 
Последно уредено:

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Дај боже така да е[DOUBLEPOST=1447102519][/DOUBLEPOST]
Ги погоди коефициентите
Киелце 1,40
Барса 1,35
Па реално и толку треба да бидат,на Киелце можеби треба да е малку поголем со оглед дека немаат тепано на гости,ама пак кога на Вардар му дадоа 1.20 за победа во Копенхаген ова е добар коеф.....
Пак е заебана утакмица оваа,не ми се стабилни Киелце како екипа,премногу голови примаат,и не играат одбрана,ако дозволат меч со многу голови се бива,посебно ако се распуца Кристиансен...
Не е лош коеф за Барса,сигурно и на бонус ќе го има..:zloo:
Не ми се верува Барса да дозволи изненадување,посебно не на домашен терен,во Скопје ќе биди друга песна и таму многу тешко ќе играат,па ќе мора овде да нагазат добро и по можност да тепаат со поголема разлика зошто на крај можеби и меѓусебната гол разлика ќе решава кој ќе оди директно во 1/4 финале..
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
2.078
Поени од реакции
2.039
Па реално и толку треба да бидат,на Киелце можеби треба да е малку поголем со оглед дека немаат тепано на гости,ама пак кога на Вардар му дадоа 1.20 за победа во Копенхаген ова е добар коеф.....
Пак е заебана утакмица оваа,не ми се стабилни Киелце како екипа,премногу голови примаат,и не играат одбрана,ако дозволат меч со многу голови се бива,посебно ако се распуца Кристиансен...
Не е лош коеф за Барса,сигурно и на бонус ќе го има..:zloo:
Не ми се верува Барса да дозволи изненадување,посебно не на домашен терен,во Скопје ќе биди друга песна и таму многу тешко ќе играат,па ќе мора овде да нагазат добро и по можност да тепаат со поголема разлика зошто на крај можеби и меѓусебната гол разлика ќе решава кој ќе оди директно во 1/4 финале..
Како ти фаќат окото за Киел -Парис?Нико изгледа не е опоравен,а без него Парис тешко ,мислам дека Киел ке тепат 4 разлика.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Како ти фаќат окото за Киел -Парис?Нико изгледа не е опоравен,а без него Парис тешко ,мислам дека Киел ке тепат 4 разлика.
Кил влезе во некоја серија..
Успеа да ги нанижи Фленсбург,Магдебург,Фуше,се држеа со Веспрем до крај..
Полека влегуваат во ритам и другите играчи,посебно Дисинџер...
Дамке растура,исто и Тофт Хансен е во животна форма,плус Ландин влезе во серија..
Ако би играл овде нешто би одел на кец,сепак Шпаркасе арена си е голема предност..
Кил си е Кил,без разлика на се..
Плус ПСЖ некако сеуште се пацери кога се работи за големи дерби мечеви,како да се губат..
Со Веспрем одвај тепаа(Веспрем без Наџ и Зајц),со голема среќа шо изгуби Гулијаш топка во последен напад,иначе ни ќе тепаа ни ништо...
Некако не ми игра како се очекува ПСЖ,се мачат,како да немаат идеја,играат насила,индивидуално,премногу зависат од Хансен,и да игра Нико некако како во втор план да е,резервиран ептен е,како да не е истиот играч од лани кога мелеше се пред себе..
Дали тактиката на Нока прај конфузија во играта не знам...ама сеуште се бараат,немаат препознатлива игра,на онаков ростер срамота е онака да играат...
Плус на гости слабо играат,посебно со Германски екипи,Фленсбург успеа да ги поремети со речиси 40 парчиња,ПСЖ беше комплетен на тој меч...
Премногу зависат од Омејер,ако нема тој ден тешко нив ќе биди,а и одбраната некако е послаба,премногу голови примаат..
За разлика од нив Кил сезонава не дозволува на домашен терен многу голови,ги сведоа на минимум и Фленсбург и Магдебург,исто и Фуше на гости...
Ако се разбрани Ландин не ми се верува ПСЖ да се наигра,посебно ако го затворат Хансен...
Не знам границите како ќе бидат дадени,ама ако дадат 56.5,57.5 овде би пробал и на минус,не ми се верува дека со голмани како Омејер и Ландин би имало премногу лесни голови..
И втор тип Т2-,ако дадат граница на ПСЖ некаде 28.5...(најверојатно тука ќе биди негде,27.5,28.5)..
Ама ако би играл би одел со кец,нормално ако е над 1.50,се под оваа граница не вреди...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom