Лига на шампиони 2011/12

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Овој Марковиќ појак од Кире е.:D:cuc:
Не ми е јасно како имаме подобри резултати од Црна Гора, селекција за која играат Жарко Марковиќ, Немања Прибак, Ракчевиќ и ред други играчи кои низ годиниве покажаа дека се подобри од нашиве кои играат во Металург и Вардар.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Која е омилената фраза на македонските коментатори ?
- Се извинувам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Тепаа :pos:
Меч на ранг на Македонско првенство, утакмица ала Куманово-Преспа :pos:
Добро бе, како може екипи ко овие да играат во ЛШ. Или Партизан, и годинашнава Босна :cenzura:
Металург дури и рутински ги доби, не се ни испотија :вонзем:
Три играчи решија, Козлина, Марковиќ и пред се Станиќ.
Ако Минчо го откупи Станиќ тоа ќе му биде најдобар потег во историјата на клубот :icon_mrgr:
И мене нека ми фрли некој денар да уплаќам против нив, пошто само тогаш тепаат :icon_mrgr:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Mora Hamburg da gi pobedime ili nereseno.Kako uspea Koper da izvlece nereseno na gosti kaj Hamburg stvarno ne mi e jasno .
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.453
Поени од реакции
68.698
Mora Hamburg da gi pobedime ili nereseno.Kako uspea Koper da izvlece nereseno na gosti kaj Hamburg stvarno ne mi e jasno .
Не се замараат, играат со втор состав валјда.
Не верувам и во Скопје да се напињаат многу, пошто секако се први :)
Има шанси да победи Металург и тоа големи. Дури мислев дека денес ќе изгубат а со Хамбург ќе тепаат.
 
P

PewDiePie

Гостин
Ау мераци ! Лино ми е најјак дур не е осигурана победата се нервира и маршира покрај аут линија,водиме со 3 разлика и напад за нас фацата негова како да не отвориле ко шахта. :pos:

Сега мислам дека бар за бод со хамбург ќе извлечеме.

Одлична победа.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Каде каде подобра игра у втор, и у напад и у одбрана.
Станиќ на ниво, ѕвероња од голманиште, мора Металург да направат се што е во нивна моќ за да се задржи. Човекот е 50% од екипата.
Марковиќ и Козлина одлични у напад, посебно првиот, двајцата по 7 гола на мечов. Уште Наумче да влезе у форма...и се ќе биде у ред.

Сега на ред е Хамбург, екипа на која не и требаат бодови, а и со преполна сала, очекувам и таму победа на Металург.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom