Ливерпул - Манчестер Јунајтед - 14:40 - Недела, 1ви септември, 2013

Каков исход очекувате од натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Stivie G

Гостин
Без Руни се просечна екипа. А и колку се тивки кога губат, ги нема ништо да пишат.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.130
Поени од реакции
84.818
Па и Руни да им играше, кај можат они против екипа со Кутињо во тим.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.258
Поени од реакции
11.806
Толку нервозен Јунајтед немам видено од дамна.
 
2

~2A

Гостин
Зашто мислиш дека немаше кој да му подаде топка? Пошто го отсекоа од секоја ваша акција, затоа изгледаше како да забораил да дојде на утакмица.
Зато шо одличните нафрлувања од страна на Џонс, беа толку добри што ни Перси не можеше да ја смири топката.

Затоа што Јанг не сакаше да го проигра Перси, туку нон стоп ги проигруваше своите дефанзивци (читај ја враќаше назад топката).
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
Без Руни се просечна екипа. А и колку се тивки кога губат, ги нема ништо да пишат.
Зошто тивки? Неколку од нас ви ја честитаа победата, успат сите сме свесни дека не заслуживме да победиме за разлика од вас кога ќе изгубите барате кривица во судии, чуда, врагови.
Буљаши! :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Фала на честитките :) Ги прифаќам од солидарност, ја не би ви честитал никад :D
 
S

Stivie G

Гостин
А Кутињо не е јак така?

Ilumious ме интересира твое мислење за Хендерсон сега. Знам дека тебе ти е миленик :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
А Кутињо не е јак така?

Ilumious ме интересира твое мислење за Хендерсон сега. Знам дека тебе ти е миленик :icon_lol:
Абе добро изигра, сигурно нема да го ругам кога не заслужил, ама ќе видиме да пројде сезонава да ја изигра на ниво, оти и Керол си имаше така јаки утакмици кај вас :icon_mrgr:
 
S

Stivie G

Гостин
Абе добро изигра, сигурно нема да го ругам кога не заслужил, ама ќе видиме да пројде сезонава да ја изигра на ниво, оти и Керол си имаше така јаки утакмици кај вас :icon_mrgr:
Претеруваш со споредбата на Хендо и керол. за разлика од Керол, Хендо секогаш е на ниво ама не сакаш да признаеш. ;)
А кога го спомна Керол, ми текна мислам дека сезоната 2011-12 имаше дуел Рафаел-Керол и ти се смееше дека Керол го изгубил воздушниот дуел и паднал. Сега што ќе прокоментираш за дуелот Џонс-Кутињо? Убаво го намести малиот :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Претеруваш со споредбата на Хендо и керол. за разлика од Керол, Хендо секогаш е на ниво ама не сакаш да признаеш. ;)
А кога го спомна Керол, ми текна мислам дека сезоната 2011-12 имаше дуел Рафаел-Керол и ти се смееше дека Керол го изгубил воздушниот дуел и паднал. Сега што ќе прокоментираш за дуелот Џонс-Кутињо? Убаво го намести малиот :icon_mrgr:
Нема што да коментирам, апсолутно, денес бевте на ниво од еден до последен (освен Аспас), не само Џонс, туку и Енрике добро се справуваше со Валенсија. Еве ајде ќе видиме каква сезона Хендерсон ќе изигра, лани не ме импресионираше многу, на клучни натпревари Ливерпул ја губеше битката на средината, тоа е факт. Оваа сезона сте подобри во тој сегмент, да видиме како ќе биде тоа до крај. А лани од сите утакмици на Ливерпул што ги изгледав лани, само против Астон Вила Хендо изигра добро. Не ми е проблем мене да признаам дека изиграл добро, само константност се бара, а дека лани бил Хендо константен како на утакмицава и прошливе две, тешко :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Хендо беше катастрофа првата сезона у Ливерпул. Сепак разбирливо, толку млад и толку скапо платен, а не ни играше на природната позиција. Лани се поправи драстично, поготово у втората полусезона, мерак ми беше да го гледам како сам го диктира темпото на играта. Сезонава нема никаков притисок над него, како секој друг играч си се бори за првотимско место. Засега 100% ги исполнува очекувањата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom