Ливерпул - Манчестер Јунајтед - 14:40 - Недела, 1ви септември, 2013

Каков исход очекувате од натпреварот?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
Не треси зелени, ако ја гледаше утакмицата ќе сфатеше дека Кутињо беше УБЕДЛИВО најслабиот поединец во Пул, дури послаб и од Аспас. Го немаше никаде кога требаше да се задржи топка, да се креира шанса.
--- надополнето: 1 септември 2013 во 16:42 ---


Саднли, и карлинг купот стана битно натпреварување :)
Не повеќе од тоа да им се врати на Ливерпул.:)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
Пар коментари:

Судиите слабо денеска а ? :icon_lol:

Стариџ :cuc:

Со среќа да си ги носите аватарите.

Јунајтед исто слабо, очекувано дека тешко до титула сезонава (во било кое натпреварување), и тоа не е до Мојс, и САФ тешко ќе освоеше титула.

Друго. Коментариве не ги читам ама претпоставувам дека доколку победеше Јунајтед ќе имаше многу повеќе мавање во гради од страна на навивачите на Јунајтед.

Веќе не сме први на табела :(

Оваа е годината на Ливерпул...или можеби не.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Најмногу ми напрај кејф Кутињо што го направи магере на Geeks :D

Што, на крајот, носи уште до еден заклучок дека нема смисла Geeks да има ниво да игра погоре од 3та дивизија, ама сепак, ManUre е ManUre...

дури и жут не му даде на Geeks кога одмазнички го склиза Кутињо откако овај, го направи мајмун.

Но... најбитното!

ТЕПА ЛИВЕРПУЛ!

:vozbud:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
ООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО

ЛИВЕРПУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУЛ !!!!!!!!!!! СКАУЕЗЕРИИИИИИИИИИ !!! СКАУЗЕРИИИИИИИИИ !!! ЛИВЕРПУУУУУУУУУЛ !!!

РОЏЕРС ВЕЛЕМАЈСТОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!! ВЕЛЕМАЈСТОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!

СИТЕ ДРУГИ ЛАПАЈТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!!!!! ЛАПАЈТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

АХААХАХАХААХАХХААХХАХААХХААХАХАА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: AL.

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Sturridge strikes again as Reds beat United to go top


Reds beat United to go top
Reds beat United to go top
Reds beat United to go top
Reds beat United to go top
Reds beat United to go top
Reds beat United to go top
Reds beat United to go top !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.619
Поени од реакции
52.479
Абе доста се радуваш, договарај ги мачките додека имаш шанса.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.137
Поени од реакции
84.830
11 страни а ?

Ништо, да играше Челзи сега ќе имаше 55 страни. Тоа е, комплекси.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Честитки до Ливерпул, дадоа гол од порано и се што требаше беше да си ја бранат половината. Да ни беа крилата во топ форма и да имавме играч што ќе ја контролираше средината (налик Сколс) можеби ќе дадевме гол, вака ептен слабо.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Далеку е Челзи од Јунајтед. Вештачки клуб со историја од 2003. :cautious:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
ООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО

ЛИВЕРПУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУЛ !!!!!!!!!!! СКАУЕЗЕРИИИИИИИИИИ !!! СКАУЗЕРИИИИИИИИИ !!! ЛИВЕРПУУУУУУУУУЛ !!!

РОЏЕРС ВЕЛЕМАЈСТОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!! ВЕЛЕМАЈСТОРЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!

СИТЕ ДРУГИ ЛАПАЈТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!!!!! ЛАПАЈТЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

АХААХАХАХААХАХХААХХАХААХХААХАХАА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Можам да те разберам како ти е ги немаш вака ливерпул видено од кога си роден не се радувај напразно пак нема да бидете шампиони :) следната ке биде ваша
 
H

HoT IcE

Гостин
Честитки за победата до фановите на Ливерпул, баш ми е мило за вас, особено кога ве читам како ја славите победава, со душа ја чекавте, и сосема заслужено ја добивте. Ги добивте на игра, апсолутно, секоја чест за Роџерс, добра тактика и игра цел меч, тотално ги затвори и отсече Јунајтед, особено Перси.
Друго нешто што сакам да го прокоментирам, факт е дека Јунајтед имаше убедлива победа против Свонси, и одлична игра во дефанзива против Челзи, ама некако кога се во фаза на напад безидејном без final touch ми се, со ваква игра против големи екипи ќе им биде тешко, денес Ливерпул идеше на победа, на 3 бода, и ги доби, можеби Челзи и Моу беа во лоша проценка кога идоа на резултат и нерешено, сметам дека Јунајтед е многу ранлив, некако воопшто не ми се сигурни сезонава, сепак не ги исклучувам од борба за титула. Како и да е, денес се виде колку Руни значи за тимов, малце да ослаби и незаменлив играч е за Јунајтед.
Второ, Ливерпул, одличен старт, паметна игра, ама сеуште не се материјал за шампион, тенка клупа и превише себичлук во екипава, Стариџ и Суарез ако не почнат да делуваат повеќе тимски и да се трудат за тимот пак ќе фејлнат до крај поради соло акции и промашување зицери, се надевам дека ова Роџерс го знае, иначе имаат солиден прв тим за ЛШ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom