Летна олимпијада - Париз 2024

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.696
Поени од реакции
31.617
Влечење јаже e интересна работа, ако е во корејска режија.
Секако е боље од некој смрдлив софтбол.







 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.995
Поени од реакции
14.099
МТВ и гимнастика (y)

Овој лик изгледа беше и на претходните ОИ стручен кокоментатор на МТВ. Вака се пренесува тежок спорт за следење, за кој немаме многу познавање, но интерсен (барем на мене :)).



Треба овој модел да го применат и на некои други спортови што не ги гледаме често.

Или предмалку малку погледав тоа БМХ, модерен, возбудлив спорт, имаат таму во МТВ млади новинари, можело некој од нив да се подготви да пренесува таков некаков спорт.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.399
Поени од реакции
58.246
Кога сме веќе кај нашите соседи, вреди да се забележи Златниот медал во тенис, во машка конкуренција, каде најдобриот тенисер во историјата на спортот, србинот Новак Ѓоковиќ конечно се закити со одличјето кое му фалеше во пребогатата ризница од трофеи.
Да му честитаме.

Обично @Dardan-ia води евиденција за Србија ама паднат беше форумот долго време па да не забораи да објави ете го претркав.

Уште еднаш честитки до Србија на нивниот нов медал.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
1.877
Поени од реакции
5.609
Каква кошарка играат швабиве цела олимпијада секоја чест,со Канада во полуфинале ќе биде интересно.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.399
Поени од реакции
58.246
Вчера на 5.000 жени, Кипјегон и една од Етиопија се збутаа малце, на крај Чебет победи а Кипјегон беше втора, па на крај ја дисквалификуваа и после уште една жалба и ја вратија медаљата.
Она што е интересно овде е што Италија има државен рекорд и за малце бронзен медал, да не ја усвоеа жалбата на Кенија и Кипјегон останеше дисквалификувана.
Не памтам кога европска селекција стигнала до ваков резултат на долгите патеки.

Од другите вести Ноа Лајлс ја оправда фаворитската улога на 100 метри кај мажите, Де Грасе не се ни пласираше во финалето а истото беше можда најнеизвесно у последно време. За 0.005 секунди Лајлс беше прв пред Томпсон од Јамајка. (Ако дбро ги пишав овие илјадитинки или како и дс ги викаше Милковски Геј)

А да, и Шакари Ричардсон флопна, Света Луција има златен медал на 100м кај жените.

Коа сме кај флопови, Ивана Шпановиќ не се ни пласираше у финале на скок во далечина кај жени.
Сандра Перковиќ бронзена во фрлање диск кај жени.
И едно канаѓанско чудовиште доминантно го освои златото во фрлање кладиво кај мажите.

Со нови вести од кралицата на спортовите се читаме вечер, поздрав од Џонтра Бламлински.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
2.806
Поени од реакции
4.046
Алфред е ко бизон градена. Вечер има да ја осуети и другата Американка.
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
178
Поени од реакции
230
nole zveru kako go smacka alkaraz pak neka se kurci toa spanceto bravo majstore goat e sea nema koj da ti kaze vaka taka
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.694
Поени од реакции
110.688
@Џонтра Волта
И онаа Србинката забораи да ја спомнеш во скок во височина, Топаловиќ мислам беше, у полуфинале на доскок на душекот извитка зглоб и заработи скршеница. Тажна приказна у секој случај, немаше ич среќа.
 

Steff58

Човекојадец
Член од
22 мај 2024
Мислења
74
Поени од реакции
82
nole zveru kako go smacka alkaraz pak neka se kurci toa spanceto bravo majstore goat e sea nema koj da ti kaze vaka taka
Точно, Џоковиќ се прикажа во најдобро светло и потполно очекувано за еден G.O.A.T.
После Џоковиќ, мислам дека Алкараз ќе е новиот Џоковиќ, детето е младо и му посакувам уште успеси.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.895
Поени од реакции
36.643


...тоа кога никоја не се осмели да му ги симне гаките и да му удри бокс по „женските“ тестиси!:boksix:
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
178
Поени од реакции
230
Точно, Џоковиќ се прикажа во најдобро светло и потполно очекувано за еден G.O.A.T.
После Џоковиќ, мислам дека Алкараз ќе е новиот Џоковиќ, детето е младо и му посакувам уште успеси.
ke bide i za nego ali mlad e bitno nole goat zlatoto konecno kaj sho treba
 

Kajgana Shop

На врв Bottom