Легализирање на марихуаната?

Да се легализира Марихуаната во РМ ?


  • Вкупно гласачи
    435

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Која трговија на големо бе куртон.
Од едно стебло, 20 грама во месецот е трговија на големо?
И кои деца бе?
Децата ќе имале што да пушат...
Сеа немаат што да пушат?
Ти сфаќаш дека денес у трафика моеш гане да средиш?
У секој момент можам за помалце од 10 минути да ти најдам што кур сакаш.
У градов е полесно да најдеш дрога од јојо.
Кај живеете вие бе? На кој свет сте?
Па имаат шо да пушат не викам не и ај да не се вреѓаме сеа, зборот ми беше дека можат да направат огромни насади со марихуана ако најдат некоја дупка во тој закон. И после легални нарко босови ќе имаме, а цело време се збори демек борба против организиран криминал и нелегална трговија со наркотици.. дај молим те
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Па имаат шо да пушат не викам не и ај да не се вреѓаме сеа, зборот ми беше дека можат да направат огромни насади со марихуана ако најдат некоја дупка во тој закон. И после легални нарко босови ќе имаме, а цело време се збори демек борба против организиран криминал и нелегална трговија со наркотици.. дај молим те
Нема везе...
Ќе завршиш и ти средно некад..
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Искрено, ако ова му овозможува на човек со болки да му се олесни колку толку, не гледам што ви смета тоа. За дилање и шверц, и вака и така се прави.
Многу подобро отколку тромадоли и остали легални дроги кој се екстремно зависни,нели ?
 

Tемјан

the Kingslayer
Член од
19 мај 2011
Мислења
691
Поени од реакции
1.141
Чешка ја легализираше марихуаната за медицински цели


Jaс се надевам дека на 4.20 оваа година ке се собереме барем 100 уживатели на марихуаната во нашиот главен град! Доволно е само да се извадат неколку транспаренти и да види јавноста дека постоиме и ние, дека не сме извалкани наркомани туку интелектуалци, одговорни граѓани и родители !
Ако може да има Парада на Гордоста (педерлааната), Мојата гордост е Марихуаната!
 

bmrhgj

Neumoren
Член од
1 мај 2009
Мислења
198
Поени од реакции
35
Murany,
Dobar i srecen den...

Celta mi e marihuanata - konsumirana kako crno maslo = e lek za okolu 500. bolesti...

Dali preku pusenje ili preku pienje, na bilo kakov sobir treba da se istaknat poozitivnite karakteristiki: - na povrsina od 60 x 60 metgri godisno se dobivaat 11,5 toni suva marihuana. So posebni razreduvaci na kraj ostanuvaat 3.600 litroa gorivo za avtomobil i greenje na trisobe\n stan - namesto greenje so drva...
Posledici - golem sumski golet...
 
Член од
7 април 2013
Мислења
206
Поени од реакции
329
Еден другар го фатиле со еден цел џоинт и еден отпушок,приведен во Кисела Вода станицата.Му кажале 99 посто прекршочна пријава,а во записник е внесен само целиот џоинт.Сам бил,му кажале тоа е добро,зашто нема да поднесат пријава за продавање,туку наводно само ќе го внеле во евиденција како уживател.Што го чека другарчево,знае ли некој?
Не ми се верува,за џоинт ги малтретираат луѓево:tapp:
 

Hiryu

H+
Член од
5 мај 2013
Мислења
674
Поени од реакции
848
Еден другар го фатиле со еден цел џоинт и еден отпушок,приведен во Кисела Вода станицата.Му кажале 99 посто прекршочна пријава,а во записник е внесен само целиот џоинт.Сам бил,му кажале тоа е добро,зашто нема да поднесат пријава за продавање,туку наводно само ќе го внеле во евиденција како уживател.Што го чека другарчево,знае ли некој?

Ништо посериозно може и казна од неколку стотини евра.

Добро е што го ставиле како уживател на опојни дроги значи сликан е и сега јебига имаат и слика и позната фаца ќе им биде.

Ако не дила, не прави ништо нека нема мака.

Не ми се верува,за џоинт ги малтретираат луѓево:tapp:
Ако разбираш што е закон ќе ти биде јасно, него добро би било ако поминал со малку ќотек(место многу).

Јас знам една екипа ја фанаа во ******* исто со Една двојка само, ама екипата имаше повеќе но додека дел беше во станица под добра терапија некои нефатени исчистија и така сега има само пријава а првиов три часа беше добро тепан, а другиот помалку додека третиот(третата) попуш(т)и да не ја кажат дома:vozbud: и беше тепана ич бидејќи кажа се-женско беее:)

Друга работа дај не кукајте оти колку има толеранција од МВР кон уживателите на марихуана секако мислам нема кај друга полиција бидејќи знаат они и пак ве оставаат затоа не кревајте глас.

Алфи го фатија??
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Ако не олупени семките ќе % од тие семки ќе пораснат во стебленца, секако доколку условите константно останат поволни. ;)

Иии, нормално после од пораснатите лисја ќе си правиш свежо „песто алла канапа“... со шпагети како иде... м м м :))))

:sneaky:
мене ми е за да го наместам комшијата , дека садел марихуана :pos:
Типоф е поп :pos:

Само не ми е јасно , илегално е да садиш , а семево многу лесно можиш да го набавиш .
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.538
Поени од реакции
1.778
сеуште чекам да чујам дали конечно ќе ја легализираат марихуаната во франција.рекоа неколку недели пред неколку недели и нема ништо сеуште
 

Kajgana Shop

На врв Bottom