Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
За карактерот на Апасиев има вистина во пишаното од Здравко Савевски пред некоја страна (за правниот аспект на напишаното не би коментирал, не сум правник).
При дефакто поделбата во партијата за претходните парламентарни избори кога едната струја (на Апасиев) бара самостоен настап додека другата струја бара коалиција со СДСМ со цел, како што тие се изјаснуваат, симнување на тогашната власт и ги обвинува апасиевци дека одработуваат за Груевски, состаноците кои ги имаат во тој период овие две струи се тензични до граница на физички пресметки на Апасиев со противниците.

И токму тоа ме убеди да гласам сега за Левица, во таа збирштина на блатантни куропушачи од пратеници, очајно се потребни радикални елементи.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
За карактерот на Апасиев има вистина во пишаното од Здравко Савевски пред некоја страна (за правниот аспект на напишаното не би коментирал, не сум правник).
При дефакто поделбата во партијата за претходните парламентарни избори кога едната струја (на Апасиев) бара самостоен настап додека другата струја бара коалиција со СДСМ со цел, како што тие се изјаснуваат, симнување на тогашната власт и ги обвинува апасиевци дека одработуваат за Груевски, состаноците кои ги имаат во тој период овие две струи се тензични до граница на физички пресметки на Апасиев со противниците.

И токму тоа убеди да гласам сега за Левица, во таа збирштина на блатантни куропушачи од пратеници, очајно се потребни радикални елементи.
За Савевски исто имаше муабет дека одиграл за ДПМНЕ во Шарената. Нема невини овде.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Кажи му нека ми ги побара постовите од пред 3-4 години кога афирмативно пишував за Протестирам, Солидарност, Ленка и тоа шо искочи Левица, кога ме пцуеа вмороните кои сега му го целуваат задникот на Апасиев.
Јас се воздржав од коментари пред изборите и не ги хејтав. Имав еден или два поста во кои го критикував нереалното ветување за Преспа кое беше на исто инфантилно ниво како освојувањето на Месечината од страна на астронаутите на Интегра.
Каква штета прави сега мојот коментар дека треба да работи на политиките што ги заговарал?
Нека фати да критикува: изборен модел, државно финансирање на партии, носење лоповски, експлоататорски закони, сиромаштија, растурено здравство и образование....стрелањето само ќе си дојде.
Еве прочитај пак што си пишал, нонсенс. Му викаш да го прави тоа што цело време го прави, како да те сфати некој сериозно, ако си прател бар нешто, ќе знаеше за ова.

Вака делува како кога ќе дојде светско во фудбал и тогаш е во мода да пратат и тие што никогаш не виделе фудбал и ќе протресат глупост некоја: еј види го овај Меси изгледа нема гол во живот даено.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
За Савевски исто имаше муабет дека одиграл за ДПМНЕ во Шарената. Нема невини овде.
Можеби, но не ми беше Савевски целта на пишаното, туку карактерот на Апасиев во контекст на испишаното на претходните неколку страни.
Савевски т.е. неговиот текст го споменав како пример за текст што е блиску до реалноста за карактерот на Апасиев. Сигурно нема да го референцирам ебениот Хелсиншки Комитет и неговите кучешки глодала.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Еве прочитај пак што си пишал, нонсенс. Му викаш да го прави тоа што цело време го прави, како да те сфати некој сериозно, ако си прател бар нешто, ќе знаеше за ова.

Вака делува како кога ќе дојде светско во фудбал и тогаш е во мода да пратат и тие што никогаш не виделе фудбал и ќе протресат глупост некоја: еј види го овај Меси изгледа нема гол во живот даено.
Што имаш ти против нас што ги мешаме Мурињо и Меси?
Автоматски споено мислење:

Можеби, но не ми беше Савевски целта на пишаното, туку карактерот на Апасиев во контекст на испишаното на претходните неколку страни.
Савевски т.е. неговиот текст го споменав како пример за текст што е блиску до реалноста за карактерот на Апасиев. Сигурно нема да го референцирам ебениот Хелсиншки Комитет и неговите кучешки глодала.
Апасиев е фраер. Точка. Тој може да пцуе, може да навредува, му личи. Сега ги гледав изборните спотови - одлично направени, токму она што треба да го чујат оние што се останати во Македонија.
Автоматски споено мислење:

Dali Bijonse i Britni Spirs se tepaa kako seksi gladijatorki vo reklama za Kokta?
I don't think so.
Ти левичарка си или не?
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Како никнувате како печурки за избориве со инструкции од штаб. Дај кажете и ние да не пишиме за безпари, ќе пропагираме подобро од вас, ептен неинформирани делувате :D
Изборите поминаа. Пост фестум се вклучувам да кажам дека сакам да видам на кој начин Левица ќе го направи парламентот подобар.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
847
Поени од реакции
1.231
Апасиев е фраер. Точка. Тој може да пцуе, може да навредува, му личи. Сега ги гледав изборните спотови - одлично направени, токму она што треба да го чујат оние што се останати во Македонија.
Веројатно погрешно разбра, иако мислам дека бев јасен во првиот пост, па ќе преформулирам најкратко и наједноставно.
Не го напаѓам Апасиев, напротив.
Токму карактерот на Апасиев за кој знам од тие внатрешни случувања во партијата пред некоку години а е опишан и во текстот од Савевски, беше главна причина да гласам за Левица сега. Така и нека продолжи.
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
453
Што е овој во Левица?
Тоа е кавадарчанец кој живее и работи во Лондон.
Кажува дека ќе се симне долу и ќе ги реши сите политички врхушки повикувајќи на братство и единство не само во Македонија туку и на балканот.
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Спикинг оф, факинг Интегра со возови од 9 милијарди евра, сателити и космодроми се дограби до 90k EUR годишно. :vozbud:
Се исплати да формираш партија и да му дајш 1.000 евра на некој студент да ти прај 3д спотови за летечки трамваи, противракетни штитови и сателити. :icon_lol:
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.164
Поени од реакции
25.682
Тоа е кавадарчанец кој живее и работи во Лондон.
Кажува дека ќе се симне долу и ќе ги реши сите политички врхушки повикувајќи на братство и единство не само во Македонија туку и на балканот.
Ок, дека е малце шизофрен е очигледно. Ама како е поврзан со Левица?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom