Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Нека фати да критикува: изборен модел, државно финансирање на партии, носење лоповски, експлоататорски закони, сиромаштија, растурено здравство и образование....стрелањето само ќе си дојде.
Па сите овие работи ги има критикувано, не си го глеал по емисии?
Дури мислам дека баш сите овие работи ги критикуваше во само една емисија, овде
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Zhimi se, radi tebe Pepsi propiv.
Кокта е левичаркси пијалок
ја згреши работата со Стрелање, тоа е антизападно, комуњарско, проруско :confused: ...
Требаше да се закани со Електричен стол :cool:, Гиљотина... патем ел.стол е уште во употреба во ЗАПАДНА демократија
Човекот цело време викаше ЌЕ ВИСИТЕ ЗАЕДНО и никоме ништа.
И сега се фатија за лижењето или заради стрелањето?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
ја згреши работата со Стрелање, тоа е антизападно, комуњарско, проруско :confused: ...
Требаше да се закани со Електричен стол :cool:, Гиљотина... патем ел.стол е уште во употреба во ЗАПАДНА демократија
Пепел врз темава....уше ти му фалеше на Апасиев у одбрана и се комплетира екипата.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Па сите овие работи ги има критикувано, не си го глеал по емисии?
Дури мислам дека баш сите овие работи ги критикуваше во само една емисија, овде
Ко ќе добиеш инструкција од штаб да пишиш против Апасиев, а вчера си слушнал декс постои :LOL:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Левица лапна пари од некаде последниве години. Знаеме како беше кога имаа 1000 евра за изборна канмпања и сега кога отвораат штабови низ Македонија. Ама ако, убаво е кога е шарено.
Државно финансирање. 90 илјади евра годишно.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Па сите овие работи ги има критикувано, не си го глеал по емисии?
Дури мислам дека баш сите овие работи ги критикуваше во само една емисија, овде
Добро де, не реков дека не. Мене ради тоа ми вртат интерес, а не дека ќе стрела комуњари, вморони....и мали деца знаат дека овде се стрела само на свадби и изборни победи на учк и тоа во воздух.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Државно финансирање. 90 илјади евра годишно.
Збор да нема. Искрено, ми е смачено од неписмени простаци и многу се радувам што Левица влезе во парламент. Двајца пратеници немаат многу моќ, ама имаат можност да покажат дека се може и поинаку. Само многу насионалистички забегува. Иако голем дел не се ставови на Левица или на Апасиев, туку се интерпретации на оние што сакаат да се на негово место, а не се.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
@Almeida глеј овој што ти вика
Кажи му нека ми ги побара постовите од пред 3-4 години кога афирмативно пишував за Протестирам, Солидарност, Ленка и тоа шо искочи Левица, кога ме пцуеа вмороните кои сега му го целуваат задникот на Апасиев.
Јас се воздржав од коментари пред изборите и не ги хејтав. Имав еден или два поста во кои го критикував нереалното ветување за Преспа кое беше на исто инфантилно ниво како освојувањето на Месечината од страна на астронаутите на Интегра.
Каква штета прави сега мојот коментар дека треба да работи на политиките што ги заговарал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom