Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
Којзнае во кое гето си се загинала ти таму, чим ни Француз си видела, ни во Лувр си пошла.


За тоа не се жалам пошто естетски добро се вклопуваат вреќите со кои е опколена зградата.
Не, не. Не си разбрал ти. Она е уствари буржоазија, па можеби и со благородничко потекло. Па затоа работи шо на нас, плебесцитот, ни се WOW! неа и се пичкин дим.

Прогуглај и L'hotel des invalides. Ќе ти стане јасно шо ми е муабетот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.832

... да се потсетиме, на Димитар Апасиев како студент!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Пеер за никого.Во тоа е поентата.Човек има избор и за никој да не гласа.
Во оваа држава само Штирнеровиот егоизам.Индивидиалистички анархизам.Најмудро е според мене.
Тури му курот ако мораш да чекаш од државата или било кој друг.Ќе ти го среди животот тебе или мене некој кој ќе седне на фотелјата,нема грешка.
Ве гледам бате ќе се удавите во политикава,целиот живот го потрошивте објаснувајќи се што е најдобро за државава.
Не треба да те боли искрено таквоето за држава како нашава.
Гледај си индивидуално без притоа да бидеш гад и да им штетиш на другите и многу повеќе ќе напреднеш во животот отколку да му ја мислиш за Македонија.
И шо ќе постигнеш ако не гласаш?Ќе му го продолжиш мандатот на Злајо.По се изгледа си задоволен од Злајо затоа и повикуваш на бојкот.Тие финти ви завршија веќе.Останува да се надевате на пилотите од Арачиново.
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
...се гради со план, а не на две куќи муслимани една џамија тоа немало ниту во турско пред 500 години тогаш имало нормален повик за молитва и верници кои ги посетувале и се молеле,
...сега смислата на џамија е само обележување на територија и пречење на нивните сограѓани каури со 6 пати високо децибелно вознемрирување од минаре, а во џамијата неколку верници постари и никој друг, ама што да опишувам кога ти тоа го знаеш драг етнички албански граѓанину, иди во Истанбул дали има ваков циркус како овде, се знае што значи една џамија на колку луѓе, молитва, а не овде да се доживее какофоноја од невидени размери,
...ова онака пошто го добив епитетот ,,патриотке,, па ти дадов и јас тебе епитет, без лутење нели?
...штом спомна во твојот пост ,,Северна,, јасно ми е , плата месецов ќе земеш!
Исто како и црквите нели?
Автоматски споено мислење:

Potoa se nadevam promena na zname, himna i grb. Mnogu brzo posle toa federalizacija so moznost za otcepuvanje, pa otcepuvanje i toa bi bilo toa. Bitnoto vo cel muabet bi bilo da ovaa republika vakva kakva sto e, so ova ime, ustav i vnatresno ureduvanje da prestane da postoi. Posle toa suverenite drzavi koi ke proizlezat od raspadot sekoja so svoj um. Valjda gragjanite na nasiot del ke naucat nekoja lekcija od se ova i nema da gi povtorat istite greski od minatoto. Ako ne to e, jbg ne sme za drzava. Bilo kako bilo sega zasega pisi gi kurban Tetovo, Gostivar, Debar, Kicevo, Struga i del od Skopje. Ako pocekame uste malce i Ohrid ke odi jabana, najverojatno i Kumanovsko.
Многу исплашено делуваш бе дечко ти. Си пробал кај некој бајач? :)
Автоматски споено мислење:


... да се потсетиме, на Димитар Апасиев како студент!
И на што те потсеќа овој говор на малиот голем лидер?
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.832
Исто како и црквите нели?
... шоку н'гадаља', црквата е минијатура според грандиозната џамија со минариња до небо и за време турско црквата требала да биде испод нивото на подот на џамијата ако била во нејзина близина, ниту да се слушне ниту да се види кој иде во неа, чудо како не знаеш или корстиш каурски ник, нели, се криеш како п...а! (y)
 
Член од
22 јули 2021
Мислења
241
Поени од реакции
132
Da, sestrati epten mi pomogna ;).
Сестра ми има 102 кила. Коските ќе ти ги раздроби ако ти се качи. Тогаш не бајач и лекар, Исус Христос не те спасува. :)
Автоматски споено мислење:

... шоку н'гадаља', црквата е минијатура според грандиозната џамија со минариња до небо и за време турско црквата требала да биде испод нивото на подот на џамијата ако била во нејзина близина, ниту да се слушне ниту да се види кој иде во неа, чудо како не знаеш или корстиш каурски ник, нели, се криеш како п...а! (y)
Епа градете ги поголеми шо се криете дека сакате мали цркви. Нека тропа камбаната посилно и готово израмнети ќе бидете со 25.17%.
Како што можам да забележам позади овој нејм твој стои женска особа која стравот го карактеризира според името на нејзиното меѓуножје. Не знам дали разбираш што пишуваш. :)
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Оној кој стварно мисли дека политиката ќе му го среди животот на обичниот човек навистина нема никакви познавања од историја на 20 век.

Народот уште еднаш по којзнае кој пат се занесува дека наредниот што ќе дојде
И шо ќе постигнеш ако не гласаш?Ќе му го продолжиш мандатот на Злајо.По се изгледа си задоволен од Злајо затоа и повикуваш на бојкот.Тие финти ви завршија веќе.Останува да се надевате на пилотите од Арачиново.
:pos::pos::pos:
Леле мајко милааааа...
Ти ме имаш ли читано по другите теми бе другар ? Кои финти бе мајко мила ?
Самите правите човек усвет да фати од државава.
Апасиев е педер,Мицковски е педер,Заев е педер.
Сите се апашишта.

Може ли вака ?

Ебате у тоа... :facepalm::facepalm::facepalm:
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.172
Поени од реакции
15.982
И после ќе доете ли вие да не браните како што ве бранеа Велешани и Битолчани?
Ќе дојдеме нормално, за по 20 год од бранењето викаме дека е поарно да се отцепат.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Оној кој стварно мисли дека политиката ќе му го среди животот на обичниот човек навистина нема никакви познавања од историја на 20 век.

Народот уште еднаш по којзнае кој пат се занесува дека наредниот што ќе дојде

:pos::pos::pos:
Леле мајко милааааа...
Ти ме имаш ли читано по другите теми бе другар ? Кои финти бе мајко мила ?
Самите правите човек усвет да фати од државава.
Апасиев е педер,Мицковски е педер,Заев е педер.
Сите се апашишта.

Може ли вака ?

Ебате у тоа... :facepalm::facepalm::facepalm:
Од партиски војници на народов му е смачено.Со бојкот на избори саму му го продолжуваме на Злајо мандатот,ебате у тоа....Ако ти си решил да се пасивизираш и го гледаш мирно тоталното разобличување на државава,само заради работно место тогаш си ја имаш мувата на капата.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
...види, ова е последен коментар тука до вас, ако ти си имаш комлекс на ниска вредност, тоа е твој проблем, до сега што бев во Франција само вистински французи не видов, ниту пак нешто им се уауу ни Сена ни Ајфел, ни гробот на Наполеон, најобично, што ние би биле подолу од нив не знам тоа е ваше недоквакано мислење, нешетани, нечитани, несоцијабилни, посебно ти со твоите хехехихихехе коментари!
Сум бил во Велес кај него дома, пред години. Има доста куќи во Велес кои имаат некакво значење во контекст на конзервирање народна архитектура и сл., затоа и ги реставрираат. Не се само Охрид и Кратово такви.
Но, неговата куќа, како што дознав тогаш, за разлика од неколку такви други во Велес, не ја реставрираат иако можеби е најистакнат примерок. Затоа што Апасиев јаде гомна за Груевски. Тоа беше секако доволно да не му ја реставрираат куќата (иако тоа е од национален интерес, али што би знаел Груевски што е национален интерес, него национален интерес пред нос да му претрча, нема да го види). И така со децении.

Додека не ти го прочитав ова, јас мислев дека до сега завршиле работа и конечно обезбедила владата (чија и да е) проект и средства за реставрација. Таа куќа одамна требаше да биде реставрирана.
(мислам дека одамна он не живее таму, ни тогаш не живееше, негови роднини си живеат)
Автоматски споено мислење:

Нормално е неспособното ВМРО, да иде со вакви подли вести. Куртоните во буквална смисла се тоа. Вечер сами себеси си го дадоа тоа име во изблик на ненадејна искреност.кога мислеа дека никој освен соговорникот не ги слуша.
Овој текст за куќата на Апасиев тоа убаво го покажува.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2021
Мислења
710
Поени од реакции
1.522
Од партиски војници на народов му е смачено.Со бојкот на избори саму му го продолжуваме на Злајо мандатот,ебате у тоа....Ако ти си решил да се пасивизираш и го гледаш мирно тоталното разобличување на државава,само заради работно место тогаш си ја имаш мувата на капата.
Другар јас не знам повеќе како да ви објаснам дека не сум бот на СДСМ и дека никогаш не сум гласал за ниедна партија во државава.Ги мразам сите партии од дното на душата,на гласање имам испаднато само еднаш за да го сетам и тој филм и тоа е тоа.

Македонија искрено многу повеќе посакувам да се распадне со ваков апашки систем,отколку да се мачиме обичните луѓе како црни ѓаволи во државава.Барем не сум лицемерен и кажувам што мислам од дното на душата.

Системот и народот тука никогаш не ми бил мил,а верувам и на голем дел од форумов.Во животот сум решил да се одвојам тотално од целото лицемерие на државава и народов,не навивам за македонската репрезентација,не ми е мил никаков успех на било кое поле на Македонија.Тоа е мојата одмазда против Македонија.

Практикувам еден вид индивидуален анархизам и тоа е тоа.
На форумов,а и во приватниот живот отсекогаш сум зборувал против било која партија во државава,гледајќи ја политиката како тотално непожелна и контрапродуктивна.

На едно нешто сум насочен последниве година дена,а тоа е напуштање на земјава засекогаш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

Kajgana Shop

На врв Bottom